Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fáj a jobb első lába. Mit tegyek?

Fáj a jobb első lába. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kutyám egy rottweiler, 38-40 kg, szuka, az idén február19.-én volt egy éves. Nekem olyanokat mondtak már hogy nem egyszerre nő a lába. Kb mikor 10-11 hónapos kapott 2 oltást is egyszerre csonlágyulás ellen és vitamit sajnos a nevét nem tudom de az a lényeg hogy az használt úgy egy hónapig semmi baja sem volt. De aztán megint elkezdett sántítaní a jobb elsőre. A nagybátyám birkákkal foglalkozik és ő adott nekem "szerén-t" az birkáknak van de elvileg kutyáknak is jó be is adtuk a megfelelő adagot neki. De még mindig fáj a lába töbször átnéztem hogy nem e szilánk ment a lábába vagy egyszerűen kificamodott vagy seb de nem látszik rajta semmi. Nem örülnék hogy rosszabodna a helyzet mert láttam egy olyan oktatófilmet amibe pont egy rottweiler kutya 4 éves és ugyan így sántított és arra azt monták a filmben ez orsvosok hogy max. 2 éve van még hátra.
2011. márc. 12. 13:29
 1/7 anonim válasza:
79%
Vidd el állatorvoshoz!
2011. márc. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

És akkor mikre vársz még,talán arra hogy ne birjon lábra állni?

U

2011. márc. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Bocsi!

*mire!

Úgy bírom az ilyen kérdéseket hogy itt várnak az emberek segítséget ahelyett hogy dokihoz vinnék a kutyájukat!:S

Utolsó voltam!

2011. márc. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Már akkor állatorvoshoz kellett volna vinni, amikor elkezdődött a probléma... Mire vártok még???
2011. márc. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi akik itt válaszolunk többségében nem vagyunk diplomás állatorvosok, nem láttuk szegény kutyát, nem láttunk röntgenfelvételt, így csak tippelni tudunk. Egy orvos biztos többet tud mondani, vidd el hozzá.
2011. márc. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a növekedéstől van csonthárty gyulladása, akkor gyulladáscsökkentőt kell neki adni, ha rendellenes csont vagy izületi fejlődés, akkor meg másképp kell kezelni, de mindenképp állatorvos kell hozzá. Érdemes lenne egy röntgent is csináltatni, ha ez ilyen visszatérő fájdalom. Az én kutyám lábain is "körbe ment" a csonthártya gyulladás 1 éves kora előtt, de utána megszűnt. Ettől függetlenül én megcsináltattam neki a diszplázia szűrést csípőre és könyökre is.
2011. márc. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ninna ♥ ***** válasza:
Vidd el állatorvoshoz, legyen egy röntgen, és egy alapos vizsgálat mindenképpen, és kezeljék, ha találtak valami bajt. Addig pedig mindenképpen adj neki zöldkagylós csonterősítőt (pl. Luposan Gelenkraft) mert azzal csak használhatsz neki.
2011. márc. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!