Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért gondolják úgy sokan,...

Miért gondolják úgy sokan, hogy a kutya az haszonállat?

Figyelt kérdés

Szerintem ez nem így van,a kutya az házi kedvenc esetleg családtag!

szerintetek?


2011. márc. 12. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Is. De nekem egy kutya védje a házat, a családot, akkor meg haszonállat is, de félreértés ne essen,a kutya házi kedvenc.
2011. márc. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%

Mert valóban az,és haszonállatként is szereti a gazdája.

Csak ma divat az állatokat az emberrel egysorba állítani.Az eredetileg haszonállatokból tenyésztettek ki mesterségesen szobakutyákat. Legtöbbjük életképtelen,nem tud természetes kutyaként élni.

2011. márc. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A kutya egy állat. Az európai ember kezeli "családtagként" de ez nem jelent semmit pl nekünk vannak mini disznóink és sokkal gyorsabban tanulnak, hamarabb szobatiszták mint a kutyák. Pl én ezért is vagyok vegetáriánus ennyi erővel kutyát is ehetnénk...

Szerintem fontos, hogy a kutya az kutya és úgy is kell kezelni, nekünk 6 kutyánk van mind jól nevelt, bejöhetnek a lakásba velünk élnek de kutyaként kell őket kezelni és nem emberként...az emberként kezelt kutya boldogtalan...

A társadalmunk egyébként szerintem rém álságos, a kutya macska legyen családtag, a tyúkok, disznók, marhák meg szenvednek borzalmas körülmények között telepeken... Mióta kijártam a Gödöllői agrár szakot képtelen vagyok húsra nézni...

2011. márc. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%
azért mert finom
2011. márc. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Miért gondolják sokan, hogy a kutya gyerek, családtag?!
2011. márc. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
mert védi a házat/lakást
2011. márc. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

teljesen egyetértek veletek én is abban,hogy a kutya az kutya és nem pedig gyerek vagy ilyesmi, hanem hogy nekem amikor azt mondják hogy haszonállat akkor nem a kutya jut eszembe!és sokan pedig azt mondják rá!

szerintem egy kutya az társ,és ilyenek.de ne értsetek félre nem vagyok olyan aki sanyargatja a kutyáját csili-vili ruhákkal és ilyenekkel

2011. márc. 12. 19:04
 8/11 anonim ***** válasza:

A törvény szerint is haszonállat... Én sem tartom helyesnek amikor valaki emberként kezeli a kutyáját.


Mondjuk annyiban megértem hogy régen haszonállatként kezelték őket , mikor még voltak pl. pásztorok és kutyák terelték/védték a nyájat , csakhogy ez a mai világban már nem állja meg a helyét.Haladni kellene a korral csak Magyarország ebben is le van maradva mint nagyon sok más dologban.

2011. márc. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Itt a mi falunkban vidéken haszonállat,házőrző,a ház tartozéka.Meg is lehet nézni,hogy tartják őket.

Sok helyen méteres lánc,kenyér vagy kajamaradék a jussa,boldog lehet az,amelyik nem láncon van és olcsó sarki bolti tápot kap.

Ha "megdöglik",van másik,valamelyik szomszédnál születik úgyis a lánc végére ingyenkutya.

Mi a bullterriereket minden nap pórázon sétáltatjuk,a faluban úgy néznek ránk,mintha UFO-val szálltunk volna le a főtéren.

A mieinkben vanaz egész faluból egyedül chip,a mieink vannak ivartalanítva.Azt mondják,állatkínzók vagyunk,mert ivartalaníttattuk a "fajkutyákat",pedig milyen jó pénzt kapnánk a kölykökért.

Normális minőségű tápot a mieink kapnak faluban(Orijen Adult).

Inkább a mieink legyenek családtagok,mint haszonállatok.

2011. márc. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

Távol keleten gondolják azt, hogy haszonállat mert megeszik.

Idehaza is azok a haszon állatok, amit étkezésre tenyésztenek.

A kutyák csak a javakat őrzik.

2011. márc. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!