Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 kutya,1 haszonállat?

1 kutya,1 haszonállat?

Figyelt kérdés

Egy terelőkutyát csak egy fajta haszonállat terelésére lehet megtanítani vagy van esély egy másodikra is?

Ugyanis azt vettem észre, hogy csak juhokkal tanítják terelésre az arra alkalmas kutyákat. Javítsatok ki, ha rosszul tudom!


2010. jan. 13. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Azzal tanítják, mert az elérhető! Sertést, szürkemarhát nem sokan tartanak, kacsát ilyesmit meg nem gondolják terelni kéne! Elvileg azt mondják, hogy sertéshez vagy marhához szokott kutyát nem eresztenek a birkákra, mert túl durva lenne velük. Hallottam hogy falun erre külön kutya van, és a másik nem mehet oda. Mert az említett két állathoz keményebbnek kell lenni mint a birkához.
2010. jan. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Amúgy szoktak a Hortobágyon (meg biztos máshol is) ösztönpróbát szervezni szürke marhákkal. Szerintem egy versenyző kutyát meg lehet tanítani többre is azt nem tudom hogy hivatásos pásztorkutyát meg lehet-e.
2010. jan. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Abban igazad van,hogy kacsát nem szoktak terelni, viszont libát igen. Őt is ki kell engedni a legelőre bizonyos kor után. A kecske terelésről meg azt olvastam, hogy nehezebb, mint juhokat terelni.
2010. jan. 14. 07:50
 4/8 anonim ***** válasza:
Bármit terelhet a kutya. Egyszer találkoztam egy border collieval aki még a többi kutyát és az embereket is terelte.
2010. jan. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én olvastam, meg a vidéken élő dédnagymamám is mondta, hogy a marhát terelő kutya a juhot szétszedné, mert sokkal agresszívebben kell bánni a marhával. Igaz, hogy szerveznek szürkemarhás ösztönpróbát is, de egy hivatásos juhászkutya vagy egyiket, vagy másikat tereli, attól függően, hogy mire szoktatták kicsi korától. Ezeket magyar pásztorkutyákról hallottam, lehet, hogy borderrel más a helyzet, mert a border szemmel terel, a magyar fajták meg csipkednek.
2010. jan. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Talán a border az egyetlen terelő kutya, mely az állat "bántása" nélkül végzi a dolgát.
2010. jan. 16. 15:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Viszont a bordert meg a disznók nem veszik komolyan, mert csak nézi őket.
2010. jan. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igaz, de disznót még nem láttam kutyával terelni, de lehet csak én vagyok földönkivüli ehhez.
2010. jan. 21. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!