Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A komondornál van jobb őrző-vé...

A komondornál van jobb őrző-védő gyerek éskezdő kutyás mellé? Kb. mennyi egy egészséges komondor kölyök?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 15:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%

Elkötelezett híve vagyok a Magyar fajtáknak.

Ennek ellenére azt mondom, jobb őrző-védő is van, meg gyermek, és kezdő mellé is van jobb választás.


Az alapvető ellentmondás az, hogy a legendás hírű ÖV-k, nem igazán valók kezdők kezébe, és a gyereket is meg kell tanítani, hogyan kell a kutyával viselkedni.


Ha nem akarsz kompromisszumot az őrzés terén, akkor inkább óriás schnauzer, németjuhász. Velük még mindig könnyebb dolgod lenne.

2011. márc. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
56%

A komondor tudtommal nem örző-védő, mivel pászorkutya. Hát, mit szólnál mondjuk egy németjuhászhoz? Most jobb örző-védő, de gyerekbarát kutya nem jut eszembe xD

Amúgy egy komondor kölyök jó tenyésztőtől kb. 60-70ezer, mert a magyar kutyák olcsóbbak.

2011. márc. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
26%
Nevelés kérdése ha kölyök kutyát vennél vagy ingyen keveréket befogadnál ők is jó védők. Nekem van egy 10 hetes foxi keverékem és megvéd már most. Ha a másik kutyám rám ugrik ő egyből neki megy. Ha anyukám hozzám ér csak ölel én sikítok már tépi a gatyáját! (= Jelzem csak 10 hetes!
2011. márc. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
49%

Nem kevés tapasztalatom van az adott fajtával kapcsolatban, és őszintén mondhatom, hogy sem kezdőkutyásnak, sem gyerek mellé, de még csak őrzésre sem alkalmas a fajta minden egyede.


Nagyon jó helyről kell, hogy származzon (sajnos itthon azoknak van a legnagyobb neve, akik közel vannak a tűzhöz, attól még nem biztos, hogy egészséges, jó idegzetű kölyköt kapsz a pénzedért.)


A megfelelő vérmérséklet, pici korától folyamatos szocializációt igényel.


Nagyon sok az ideggyenge, félős, vagy éppen emiatt agresszív kutya. Mivel nagytestű, számos betegséggel is számolni kell. Nem olyan egészséges fajta, mint amilyennek hírdetik. Sok diszpláziás kutyával találkoztam, akin ráadásul már megjelentek a diszplázia jelei, nem csak a szűrés eredménye volt rossz.


Sok szőrápolást igényel, gyakori a szem- és fülgyulladás.


Nem egy ideális fajta családi kedvencnek.


Akkor már inkább válasz olyan fajtát, amely ténylegesen őrző-védő. Jó szocializáció minden fajtánál fontos, de az is lényeg, hogy az adott fajta ne legyen terhelt.


Én személy szerint a kanáriszigeteki kutyát ajánlanám.


Egyébként még egy kérdésedre válaszolva: egy komondor kölyök ára 80-100 ezer forint körül van. Mindenképpen adásvételi szerződéssel vegyél kutyát, és a megbízható tenyésztő mindenben felvilágosítást fog adni, nem csak a szépet fogja elmondani a fajtáról. Hanem ha kell, akkor lebeszél a nem neked való kutyáról.


Olyan alomból válassz, ahol többször meg tudod nézni a kölyköket, a szülőket. És lehetőséged legyen több kölyök közül választani.

2011. márc. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azt mond meg akkor miért írják azt hogy gyerekszerető és kezdőkutyásnak ajánlható?
2011. márc. 13. 19:04
 6/15 IGCM ***** válasza:
93%

Egyik magyar fajta se való kezdő kutyásoknak!!

Minddel foglalkoztam már,tartok is!

Mind a 9 makacs és nehezebben kezelhető!Teljesen másképp kell velük bánni,mint a többi fajtával.

A komondort amúgy telep/vagyonőrzésre szokták használni.Lakásban/kertben nem érzi jól magát.

Kaukázusi még ami nagyon védi a gyereket,de szintén nem való kezdőknek.

Nem tudom,talán egy bernáthegyi lenne jó.De mindenképpen kutyasuli kell!!!Ilyen nagy kutyákat el kell vinni minimum egy alapfokra,főleg ha nem ért hozzá annyira a gazdi.Másképp felelőtlenség tartani.

2011. márc. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Gyerekbarat orzo-vedore a legjobb pelda szerintem az Orosz Fekete terrier. Borzaszto kedves fajta, de ha kell kinyitja a szajat. Es nagyon szeretik a gyerekeket, meretukhoz ellenere igen ovatosak veluk.
2011. máj. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
8%

Kicsi gyerek mellé kölyök kutyát venni nagy hiba.

Kezdő kutyásnak meg pláne.


Még valami. Egy egészséges kölyök is meg szokott betegedni.

Azt is vállalod?

2011. máj. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
Azt is írják, hogy a tevehúgy gyógyítja a rákot, mégsem igaz. A komondor nem egyszerű fajta, és végképp nem őrző-védő, inkább csak heverészik a kertben és megugatja az arra járókat, általában az is elég. Lusta állat, na, akkora szőrrel én sem szívesen rohangálnék. Válassz elsőre egy "kommerszebb" fajtát, akár pulit is, mert az mint juhászkutya, bármire megtanítható, akár őrző-védőzni is, sőt, biztos vagyok benne, hogy előbb kap a csibészkar után, mint egy komondor.
2011. máj. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 mevikk ***** válasza:
93%
a komondor elmondom nagyon hűséges gyerek mellé ideális hiába hiirdetik hogy nem egészséges jó idegrendszerű őrzővédő és pásztorkutya akinek ellenvetése van ezzel szemben annak velem gyűlik meg a baja
2011. máj. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!