Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A komondornál van jobb őrző-vé...

A komondornál van jobb őrző-védő gyerek éskezdő kutyás mellé? Kb. mennyi egy egészséges komondor kölyök?

Figyelt kérdés
2011. márc. 13. 15:43
1 2
 11/15 mevikk ***** válasza:
én tatáról kaptam 12 éves vagyok és gyerekeket nem támadja ha viszont felnőttek vannak a aközelben azokat ugatja kivéve akit be engedünk tatáról mátyáskirályudvari (ez a neve)családtól vettük fajtiszta csintalan barátságos komondor kislányt
2011. máj. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Csakhogy nem kölyökkutya való kicsi gyerek mellé, hanem felnőtt kutya!
2011. máj. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
mevikk - kölyök, vagy felnőtt kutyáról beszéltél?
2011. máj. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A komondor nagyon jó kutya, de nem való gyerek mellé, ráadásul nem érzi jól magát a kertben, inkább telep őrzésére ajánlott, de arra kiválóan alkalmas. Én személy szerint nagyon szeretem a komondorokat, de nehéz kielégíteni az igényeiket.

Én inkább a német juhászt ajánlom. Jó őrző-védő, a gyerekeket imádja, a gazdáért megveszik. Amikor kicsi voltam(3-4 éves) apu vett egy német juhászt. Én meg a tesóim azt csináltunk azzal a kutyával amit akartunk. A bátyám egyszer még a nyelvénél fogva megpörgette, de a kutya csak vonyított nem csinált semmit, amíg apu rá nem szólt a tesómra, hogy engedje el a kutya nyelvét. Emellett az a kutya nagyon jól védte a családot. Csak elkiáltottam magam az utcán, hogy Benji segíts és még a két és fél méteres villanypásztoros kerítés se állította meg(kint játszottunk és összevesztem vkivel). Odaállt mellém és ha valaki közelebb akart jönni morgott, de amíg nem kapott parancsot nem támadott. Így védte a tesóimat és a szüleimet is.(mondjuk ezért az akcióér nem dicsértek meg a szüleim)

Azt viszont a figyelmedbe ajánlom, hogy bármilyen fajta mellett döntesz jó tenyésztőtől vedd, szocializáld és vidd kutyaiskolába. Ezek elengedhetetlenek a boldog együttéléshez. Jó kutyázást és sok boldogságot a leendő kutyushoz.

2011. máj. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 mevikk ***** válasza:
az én kutyám már 3 éves tehát már felnőtt
2011. júl. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!