Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszettség elleni oltás...

Veszettség elleni oltás mellékhatásai?

Figyelt kérdés
A kutyám márc. 07-én kapta meg a veszettség elleni oltást és ma vettük észre, hogy a nyakán (az oltás beadása helyén) egy elég nagy duzzanata nőtt. Lehet az oltástól? Vigyük el orvoshoz?
2011. márc. 13. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Ez nem mellékhatás, inkább rosszul beadott oltás. El kell, hogy múljon. Ne is piszkáljátok. Ha nő, elszíneződik, vagy bármi változás lesz, akkor vissza a dokihoz.
2011. márc. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 IGCM ***** válasza:
0%

Rosszúl adta be az otltást az a f*szfej doki :s

Egy-két hét allatt el kell múlni!!HA nem így lenne vigyétek orvoshoz.

2011. márc. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi válaszokat (erre is gyanakodtunk többek közt).

Sétálni vihetjük, ha ügyelünk arra, hogy ne érje a nyakörv a csomót? (bár lehet valamennyire azért érni fogja)

Ez súlyos amúgy vagy inkább egy kellemetlen tünet?

2011. márc. 13. 21:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem adta be rosszul az oltást... Ti utána néztek, kérdeztek mielőtt válaszoltok?

Ez gyakran előfordul, az én kutyámmal is volt ilyen.

"Nem ritka, hogy az oltás után egy-két napig a kiskutyán enyhe bágyadtság, levertség figyelhető meg. Esetenként, érzékenyebb állatokban az oltás helyén egy kis csomó jelenhet meg a bőr alatt, ami egy-két héten belül elkezd kisebbedni, és magától eltűnik. Ha a csomó fájdalmas, esetleg egyre nagyobb lesz, kérjük keresse fel állatorvosát."

Szövődmény is kialakulhat, de az ritka, és általában allergia az oka.

2011. márc. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

ja, a kérdésre nem is válaszolok, én h.lye.

Igen viheted sétálni, az nem árt, ha vigyázol a duzzanatra, nehogy a nyakörv súrolása miatt ne húzódjon vissza. Ha néha hozzáér, az nem gond, csak folyamatosan ne dörzsölje.

Naponta tapintsátok ki a csomót, és ne ijedj meg, ha nem tűnik el 2 nap alatt, ne nyomogasd, csak tapintsd ki.

ne pánikolj, velünk is volt ilyen, semmi gond nem volt belőle.

2011. márc. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Akkor az idáig ismert orvosaim nem olvasták amit idéztél. :))

Őszintén..nem is bánom.

2011. márc. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy mondtam, nálunk is volt ilyen. Magánállatorvost fizetek, szóval, ha fizetek, kérdezek, és őszintén is válaszol.

Ott van, hogy lehet rossz indulatú is, de a legtöbb esetben nem az. Gondolhatod, hogy nem magamtól találtam ki, hanem az orvost kérdeztem. Én minden kis aprósággal szaladok az orvoshoz, egy méhcsípéssel felhívtam este 11kor. Jó pénzért, elvárom az igazat, ezt tudja is.

Mindegy, én nem veszekszek, csak leírom amit tudok, vagy tapasztaltam.

2011. márc. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!