Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha ivartalanitatnám a kutyámat...

Ha ivartalanitatnám a kutyámat elmúlna az agressziv viselkedés a kutyákkal szemben?

Figyelt kérdés
2009. febr. 21. 06:35
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Igen, csökkenhet és teljesen el is múlhat az aggresszívitás más kutyák felé.

De minnél idősebb a kutya, annál jobban rögzűlnek a negatív tulajdonságok.

Érdemes minnél előbb megcsináltatni az ivartalanítást.

2009. febr. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Azért ebben az is benne van, hogy a kutya tudja: megteheti(!), hogy agresszív a többi ebbel.


Ő falkaállat, és a falkában csak és kizárólag az történhet, amit a falkavezér, az alfa engedélyez. Gyanús, hogy nem tekint főnöknek a kutyád. Az ivartalanítás az "általános dühét" (és a felesleges szaporulatot) mérsékelheti ugyan, de a köztetek lévő viszonyt nem változtatja meg a helyes nevelésen kívül semmi a világon.


Én a kutyaiskolát javaslom, ahol a gazdik is értékes tudásanyagot kapnak a blökik kordában tartására.

2009. febr. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

A kérdezö nem azt irta,hogy ö és a kutya között van gond, a kutyákkal szemben agressziv!!! Ez kanoknál természetes dolog!

De csökkenni fog az ivartalanitás után,én is ezt ajánlom.

2009. febr. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valóban nem írta, de hangsúlyozom: ha a kutya megzabolázhatatlanul agresszív a többiekkel szemben, akkor ez MINDIG azt jelenti, hogy nem megfelelő a gazdival a kapcsolata- nevelés szempontjából, legalább is. Emellett kétségtelen, a hormonok megnehezítik a nevelést.
2009. febr. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
igen!
2009. febr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem hiszem, ez a kuty szocializációjának kérdése. Szeretettel, türelemmel, odafigyeléssel, oktatással le lehet szoktatni erről a viselkedésről, csak kezdj el vele foglalkozni és az eredmény nem fog elmaradni.
2009. febr. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem sokat változtat az ivartalanítás.Az enyémmel ugyanez volt a gond,ivartalaníttattuk és a helyzet változatlan,sőt néha talán még agresszívabb.Nagyon egyetértek a második válaszolóval,hogy a kutyád vezérnek hiszi magát akinek kötelessége megvédeni a "falkát".Át kell venni a szerepet tőle és talán javul a helyzet.Én is ezen vagyok úgyhogy sok sikert nekünk!:)
2009. máj. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!