Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapesten hol lehet németjuhá...

Budapesten hol lehet németjuhász kölyköt venni 10ezer alatt?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Szaporítótól aki beteges lehet. Mármint a kutya. Inkább gyűjtsél még pénzt és keress fel egy jó rendes tenyésztőt vagy menj el a fajtamentőkhöz vagy egy menhelyre. Rengeteg nj keverék van.

Megéri?

10.000Ft-ért megveszed kiderül hogy dp-s(Csípőízületi diszplázia) meg Gyomorcsavarodás meg kitudja milyen betegségei aztán vihetem az orvoshoz kezelni, műtetni.

Az idegrendszere is tropa lehet mindenkire rátámad vagy ellenkezőleg mindenkitől fél.

Megéri?

Szerintem nem ha szereted ezt a fajtát akkor még gyűjtögess.

Elég gyakori fajta ergo túl van tenyésztve ergo beteges lehet ha szaporítótól veszed

olvasd el: [link]

ilyen körülmények közül akarsz kiskutyát???

2011. márc. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
*viheted
2011. márc. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Az olcsó kutya a legdrágább!

Ha Önnek nem fontos a díjak sokaságát felsorakoztató, törzskönyves és garantáltan egészséges kiskutya, akkor ne a szaporítók pénztárcáját hízlalja, hanem válasszon menhelyről, fajtamentőktől kutyát!

Jusson eszébe, hogy a kutyát 10-15 évre veszi, ezért csak olyan fajtát válasszon, ami megfelel az Ön életvitelének, elképzeléseinek. A rossz fajtaválasztás sok kellemetlenséget okozhat mind a kutyának, mind a gazdinak. Tartsa szem előtt, hogy a kutyának vannak igényei, és ezzel kapcsolatos kiadások.

2011. márc. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ennyi pénzért talán már olyant sem kapsz, ahol csak hasonlít a mama az nj-re.Az apa meg ki tudja ki volt?
2011. márc. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem hozz ki menhelyről kutyust, nj-ből van a legtöbb tapasztalatom szerint...
2011. márc. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 xnorkax ***** válasza:
100%

Venni lehet, de egyáltalán nem érdemes... Előttem leírták már, miért nem. Az orvosnál meg majd otthagyod a 10 ezer többszörösét, ráadásul látni, ahogy szenved a kutyus...

Az unokatesómék 10 ezerért vettek németjuhászt, meglehet nézni hogy néz ki... Messziről sem NJ, minden hónapban új betegsége van...

Szerintem fogadj örökbe fajtamentőktől, de ha besétálsz egy menhelyre a legtöbb kutya NJ keverék. Tényleg nagyon elterjedtek.

2011. márc. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Gondolom van a közeledben menhely. Ott nagyon sok németjuhász van, még fizetni sem kell értük. Vagy ott a németjuhász fajtamentés:


[link]


Vagy, pl. közülük biztos tetszik valamelyik:


[link]

2011. márc. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hú, ilyen dolgok eszembe sem jutottak. Köszönöm a válaszokat! Akkor még gyűjtögetek :)
2011. márc. 15. 13:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Amikor ilyen kérdést feltesz valaki, mindig felmerül bennem, hogy mi az öreg istenből fogja etetni, oltatni, kezeltetni, ha nem tud vagy nem akar érte pénzt kiadni. Mert azt ugye tudod, hogy a 10 ezer alatti összeg olyan, mintha ajándék lenne... Mit csinálsz, ha kiderül, hogy dp-s és műteni kell, oldalanként sok tízezer forintért? Vagy ha gyomorcsavart kap, amit szintén sok tízezerért műtenek? Egy kutya évi tartási költsége legalább annyi, mint egy jó kennelből származó kölyök ára. Sőt, ha az első évet nézzük, amikor aztán nem szabad spórolni, főleg egy ennyire elszúrt fajtánál...
2011. márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy a kutyatartás felelősséggel és pénzkiadással jár. Mivel nagyon régen vettünk utoljára kutyát (az is bernáthegyi volt és még apám vette) nem igazán ismerem az árakat, vagy a fajta esetleges betegségeit.
2011. márc. 15. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!