Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítási seb begyulladt...

Ivartalanítási seb begyulladt gennyes, mit tehetek még érte?

Figyelt kérdés
Voltunk orvosnál vele 2x, adott neki injekciót és adott antibiotikumot hogy adjam neki reggel-este. Ezzel semmi gond nincs mert adtam neki, este kell az utolsót adnom. Gallér rajta van tegnap szedték ki a varratot, de a gallérral kikezdi a sebet, ha nem figyelek rá, ha meg leveszem a gallért 2 percenként rá kell szólni hogy ne nyalja magát, próbáltam bekötözni, nem sok sikerrel. Minden nap kenegetem Neugranormonnal meg Betadine-nal (orvos mondta). De ha 1 héten belül nem javul, megint orvos. Mit tegyek hogy ne nyalja magát? Amúgy márc. 3án volt ivartalanítva, kan kutyus, kistestű.
2011. márc. 15. 16:45
 1/8 IGCM ***** válasza:
100%

A kutyára tegyél polót és vedd le a gallért.....persze még úgyis figyelni kell rá.

És vidd el másik dokihoz!!

2011. márc. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, rendben akkor megpróbálom valami pólóval, csak szerintem azt is leszedi magáról, mert sose adtam rá ruhát:S:D
2011. márc. 15. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne csak a sebre tegyél kötést, hanem kösd át az egész hátát.
2011. márc. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Bekötöttem az egészet de leszedte úgyis.:S
2011. márc. 15. 16:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát igazából egy kan kutyára nem tudsz úgy pólót adni hogy takarja a sebét!:S

De szerintem ha már kiszedték a varratot akkor már nem olyan tragédia ha nyalogatja!

2011. márc. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 IGCM ***** válasza:
Vigyázz mert nem szabad szorosan beköteni!!!Szellőznie kell,különben nem tud száradni a seb és tovább gyúllad!!!
2011. márc. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Reggel óta nincs rajta kötés, sem gallér csak folyton nyalogatni akarja és tényleg percenként szólok rá hogy nem szabad, így vásárolni sem merek elmenni:SS
2011. márc. 15. 17:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha van ismerősöd, akinek van bioptron lámpája, akkor esetleg kölcsönkérheted, mert az lényegesen felgyorsítja a sebgyógyulást.
2011. márc. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!