Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan erősíthetem meg a...

Hogyan erősíthetem meg a kutyám és én köztem azt a bizonyos köteléket?

Figyelt kérdés

remélem értitek, hogy mit kérdezek.Mert néha úgy érzem nem engem szeretem a legjobban :(

én etetem én sétáltatom én járok vele kutyaiskolába én velem alszik stb... de néha úgy érzem nem engem szeret a legjobban?hogy érhetném ezt el nála hogy biztos legyek abban h engem szeret ?:D


2011. márc. 15. 21:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nem hűtlenek a kutyák, egyszerűen kétféle üzemmódjuk van. Követő és vezető. Ha te nem tudsz vezető lenni, akkor ő nem fog követni, hanem tőled várja el, hogy kövesd.


A kötőség megerősítéséhez egyébként minden közös akció kiváló, amit te irányítasz, így tényleg pl. az agility is tökéletes lehet ilyen célokra, de igazából mindenféle tanítás.


Emellett a pozíciódat kell megerősíteni, méghozzá a domináns egyed három kiváltságát kihasználva.


1. privát terület határa – időnként felállítani olyan szabályt, hogy nem jöhet a gazda közelébe. A domináns egyednek joga van a nyugodt pihenésre, és a falkatagok csak az engedélyével mehetnek közel.

2. én dolgom kiváltság – lehetnek olyan események, amiben a kutya nem vehet részt, ha nagyon akar, akkor sem. Képesnek kell lenni, úgy labdázni a gyerekkel, füvet nyírni, locsolni a kertben, stb, hogy a kutya ne gátolja ebben.

3. közös akció kezdeményezése, irányítása, befejezése – minden, amit a kutyával együtt teszünk, a séta, a játék stb. pl: akkor biztos nem játszunk, ha Ő kezdeményez. A gazda dönti el, merre sétáljanak, természetesen mindig laza pórázon. Tanításnak, játéknak akkor van vége, amikor a kutya még lelkes, szívesen csinálná, nem Ő hagyja ott a gazdát.


Emellett lehet csinálni ún. kötődési tréninget, aminek a lényege, hogy néhány hétig csak munkára van kaja, persze ilyenkor érdemes sokat dolgozni a kutyával, hogy legalább a napi adagjának a két harmadát tuti megegye. Emellett a kutyával nem kontaktolsz munkán kívül. Ha jön, akar valamit, elzavarod, nem engeded magadhoz közel, csak ha épp akarsz tőle valamit (dolgozni). De ezt sem akkor mikor ő akarja, sőt amikor ő akarja akkor biztosan nem. Hanem majd te eldöntöd, hoyg mikor veszed elő úgymond a kutyát.

2011. márc. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Utolsónak.Ha te így csinálod,hogy egy hétig nem engeded közel magadhoz,mert a falkavezérnek joga a nyugalom,s eközben a család többi tagja játszik vele,sétáltassa vagy csak egyszerűen többször megsimogassa egy nap,vagy kedvesen szól hozzá,becézgeti,miközben te abban a meggyőződésben van,hogy most kapcsolaterősítő terápián vagy,hidd el,tévedsz.Egy hét után annak fog hízelegni a kutya,aki foglalkozott vele.Amit te leírtál,az igaz s való,ha egyedül laksz,nincs családod.
2011. márc. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A párommal lakom, és amikor gondok voltak a kutyával, és szükség volt ilyen drasztikus szigorra, akkor ő is betartotta, és megérte, fényévekkel jobb a kapcsolatom a kutyával.


Egyébként érdekes módon a kutya egyébként is ahhoz megy puncsolni, aki távolságtartó vele. Tök jól látszik az irodában, merthogy bejár, hogy azzal a két koleganővel, akik egyfolytában tutujgatják, tök flegmatikus, nem is szokott felállni mikor beérnek az irodába, rájuk se néz. Ellenben az a kolléga, aki szintén kutyás, és következetesen elhajtja, ha zavarja, na őt imádja, rajong érte.

2011. márc. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Azért, mert a te kutyád ilyen, messze nem biztos, hogy mind így viselkedik. Az én ebem csak és kizárólag velem van. Idegenhez nemhogy hízelegni nem megy, de nem is foglalkozik vele.

A kérdezőtől még nem tudtuk meg, miért gondolja, hogy nem "szereti" a kutyája? Vagyis miként akar biztos lenni abban, hogy szereti a kutyája?

2011. márc. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ellenben a kutyaiskolában tanácsolták ezt a módszert, és ők viszont már néhányszáz kutyán tesztelték, be szokott jönni, nem magamtól találtam ki. A kutya mindig a dominánsabb felé húz, ugyanis baromira szüksége van egy vezetőre még a legdominánsabb kutyának is.


Ezek a tipikus eszközök a kötődés erősítésére. Egyébként pedig ha a kutya kérdezővel alszik, és mindent együtt csinálnak, akkor simán lehet, hogy pusztán annyi a gond, hogy adottságnak tekinti a jelenlétét, és emiatt nem üdvözli olyan lelkesen, és ebből gondolja, hogy nem szereti.


Ha kicsit megvonja tőle magát, a figyelmét, akkor biztos, hogy nagyobb értéknek fogja tekinteni azt a kutya is. Elvégre a cél az, hogy a gazda figyelme jutalom legyen a kutyának, azt pedig úgy lehet elérni, ha néha meg is vonjuk a figyelmet.

2011. márc. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!