Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 2 westim. Az egyik fajtisz...

Van 2 westim. Az egyik fajtiszta, a másik is csak annyi szépséghibája van, hogy nagyobb egy picit a füle meg a hátán van egy barna csík. Szeretnék nekik majd kölyköket. Az apára hasonlítanak inkább vagy az anyára? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
2009. febr. 21. 20:27
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
75%
FajTAtiszta. A többi nem érdekes...
2009. febr. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 A kérdező kommentje:
de ha uyg fognánk fel h akkor huu de sok kutya van a menhelyen te sztem midnekienk azt mondanád hogy ne fialtassa a kutyáit mert ahhoz ott amenhely ha kutyát szeretnének.
2009. febr. 21. 22:18
 33/68 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és igaza is lenne! Nem kell a sok szaporító, meg jajj a kutyának szülni kell különben megboldondul... Elég lenne ezt meghagyni a kiemelkedő példányoknak... És tudod a naívságod is vicces. Honnan tudod, hogy te tapasztaltabb vagy nálunk, vagy nincs itt is egykét tenésztő?
2009. febr. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 A kérdező kommentje:

nem tudom.de ezt senki sem tudhatja!

mind1

majd 1év múlva meglátom mi lesz!

2009. febr. 21. 22:26
 35/68 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem mindenkinek.:) De a kérdésed jogos, és jó is, hogy feltetted.

A cél az, hogy olyan kutyák szaporodjanak, akik

1) abban az idézetben, amit korábban írtam benne van, hogy genetikailag ellenőrzöttek, szűrtek.

2) Akiknek tájékozott, kutyaértő gazdájuk lesz.


Ez azért fontos, mert amíg vannak olyan emberek, akik előadják a tisztességeset, de ha mégis fura kutyájuk lesz, megkínozzák, vagy csak egyszerűen kidobják, addig szükség van MINDENKIRE, aki ellenük fellép. Tájékoztatja őket, stb... A tényleg normálisak megértik, hogy nem ellenőrzött szülőktől felelőtlenség kutyákat szaporítani, valamint úgy is, hogy nem tudod, ki lesz a gazdája.


Sokan vannak, akik csak szeretetből akarnak fialtatni, legyen utód a kis kedvenctől. Ez kedves dolog, de megint ott van, hogy aki nem ellenőrzött kutyát vesz (mert így olcsóbb), az azért teszi meg ezt, mert tájékozatlan. Aki tájékozódni nem veszi a fáradtságot (alaposan), annak minek kutya? Nem szereti eléggé, ha nem akarja megismerni. És ha nem szereti eléggé, akkor ha már valamiért nem kell neki, leadja, vagy kidobja.

Érted..?

2009. febr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 A kérdező kommentje:
ezzel rám akarsz érteni hogy enm szeretem a kutyámat,stb?
2009. febr. 21. 22:40
 37/68 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nem ismerlek, tehát én ezt nem tudhatom. Ha rád értettem volna, akkor azt mondom, de mert nem ismerlek, ezért nem mondom.


Általánosságban beszéltem arról, ami egyébként teljesen logikus. Hogy Te hová tartozol ezen belül, azt Te tudod csak...

2009. febr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
100%

ha nem vagy tenyéstő(tehát nincs öröklődéstani,szaporodásbiológiai ismerted,nem tanulmányoztad a fajtát,nem ismered a kutyáid vérvonalát és hogy milyen betegségekkel lehetnek terheltek stb..)akkor semmi jóra!!!


csak halkan jegyzem meg,hogy ha az egyik hátán barna csík van akkor abban bizony van más is,mint westi és nem felel meg a standartnak,tehát keveréknek is vehetjük.


az,hogy egyszer szülnie kell nem igaz,keres rá a google-ben,hogy egyszer szülnie kell kutya,asszem meg fogsz lepődni..

a menhelyes,fajtamentős(rengeteg fajtatiszta kutya van menhelyen,sok westi is,de még havanese,bolognese is!!)kutyákat is merő rossz szándékból ivartalanítják,úgy,hogy soha nem szülnek,fedeznek??

Amerikában már ivarérés előtt ivartalanítanak..


ha pedig a kan már párosodott egyszer meg fogja keseríteni az életetket,mindig csak azt akarja majd..

csak ártasz a kutyáidnak és afajtának ha pároztatod őket!!


fiygeld meg a doki az x-edik alom kölyök után javasolni fogja az ivartalanítást,mert jól meg akar kopasztani,ne hidd,hogy 2 fillér egy alom kölyök felnevelése..


www.olcsokutya.uw.hu itt nézelődhetsz és tájékozódhatsz az árakról...

2009. febr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 A kérdező kommentje:

de vannak olyan westik is,amelyik barna hátcsíkot növeszt.

Ez igaz hogy nem ismerem a vévonalukat.

Még meggondolom,hogy ezzel a kannal,vagy másik kannal fogom e fedeztetni a kuytámat,de mindenféleképpen szeretném majd egyszer.

De csak akkor fogok,ha lesznek rá jelentkező(mármint a kölykökre)

De miért kell,ivartalanítani a kuytát,ha bár nem akar neki kölyköket,de nem akarja azért ivartalanítani sem.?

2009. febr. 22. 08:12
 40/68 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell ivartalanítani, hogy ne legyen vemhes.

Egyszerűen hihetetlen, hogy ennyike tudással képes lennél szaporítani a kutyádat. Türelmesen, normálisan elmagyaráztuk az okokat és az érveket.


Olvasd el ezt, ha még nem tetted volna, hátha magyarázatot találsz a kérdéseidre.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__162763-hol-ta..

2009. febr. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!