Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtalálták a fél éve elveszet...

Megtalálták a fél éve elveszett kiskutyámat és állítólag nagyon szeretik és nem nagyon akarják visszaadni! Mit lehet iyenkor tenni?

Figyelt kérdés

A 8 éves kistestű kutyám október végén tünt el (tüzelt és elszökött)! A testvérem gondoskodott róla, mivel ahol lakom 2 nagytestű kutya is van és azok nem viselnék el a kiskutyát. Hónapokon keresztül kerestem menhelyeken, közösségi oldalakon, plakátot ragasztottam. Már teljesen feladtam, mikor tegnap telefonáltak, hogy megvan és egy szerető családnál él, akik nagyon vigyáznak rá, még chipet is kapott! Állítólag megsajnálták és felvették az út mellől!

Én rögtön érte akartam menni, de a testvérem 2 napja a 10 éves kutyája mellé beszerzett egy kölyökkutyát is.

A nagymamám is kertesházban lakik és ott lenne helye, csak a nagyi egész nyáron dolgozik és napközben nem tudna rá vigyázni! Félnék hogy újra elszökik!

Mivel én nem tudom magamhoz venni, mit tegyek ilyen helyzetben?

Hagyjam ott náluk a kutyát vagy hozzam el?

Ha elhozom nem okoznék-e nagy kárt a kutyusnak?

Ha meg ott hagyom akkor olyan mintha cserben hagynám, nem?

Ha ott hagyom van értelme látogatni, vagy azzal is csak a kutyának ártanék?

Nagyon tanácstalan vagyok, kérlek segítsetek! Én azt szeretném ami a kiskutyámnak a legjobb!


2011. márc. 16. 15:27
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Hogy a kutya jó helyre került, az nem a kérdező érdeme, az szerencse volt.

Viszont én fontosnak tartom azt, hogy aki nem felelősen tart kutyát, azzal azt éreztesse a környezete.

Ideje lenne már gondolkozásváltásnak, hogy ne gondolja azt magáról hogy jó gazdi, aki nem is vállalja a kutyát, ha költözik nem viszi magával, rokonokra bízza.

Jó lenne, ha az ilyenek kényelmetlenül éreznék magukat érte, még ha nem is kifejezetten állatkínzóról van szó.

De vegye már tudomásul, hogy az ilyen tartás nem jelent kutyaszeretetet.

2011. ápr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!