Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a legjobb a kutyusnak?

Mi lenne a legjobb a kutyusnak?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megérdeklődni,hogy szerintetek melyik a jó döntés.

1 ismerősnél született kiskutya gazdája lenne,de én ismerem a srácot,és tudom az előző kutyájuk is 1.5 m-es láncra volt kikötve,és elég sok mindent mesélt a szomszédja..:(

a kiskutyát nagyon megszerettem megtartanám, de anyum nem engedi,hisz van már 2 kutyánk..

De szerintem ellennének..Más gazdit próbálok neki keresni de nem megy:(

Szerintetek meggyőzzem anyum,hogy megtarthassam..?

Persze lenne rá pénzem és időm,saját zsebpénz még munkát is vállalnák,hogy fizetni tudjam mit amit kell a kutyának..

Könyörgöm valaki egy épkézláb ötletet adjon menhelyre nem akarom,hogy kerüljön..

Köszönöm


L/14


2011. márc. 16. 17:22
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Először is nagyon rendes és nagylelkű dolog amit te csinálsz! :) Mivel 4 hetes még van egy hónapja az anyja mellett. Addig rakd ki a képét közösségi oldalra meg hirdetésként stb stb. Segítenék ebben, de én közel sem arra lakok amerre te... Viszont 1 hónap alatt ha nagyon sok helyre kiteszed a képet akkor lehet, hogy lesz gazdi. Addig meg anyudat is győzködd. Mondd meg neki, hogy mennyi helyre kiraktad a hirdetést és ha addig se lesz gazdi akkor csak ideiglenesen befogadnátok. Barátaidnak is mondd, hátha kell valamelyiknek kiskutya, mondd nekik, hogy kérdezzék körbe az ismerősüket. A jelenlegi gazdi nem tudja megtartani? Ha munkát vállalsz 3 kutyus mellé tényleg nem fog időd jutni rájuk.. se a tanulásra. Ha írsz egy privátot akkor segíthetek a hirdetésben. :) Nagyon remélem, hogy lesz rendes gazdi a kutyus(ok)nak.
2011. márc. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Én tavaly nyáron kerestem gazdát 5 kismacskának, akiket valaki berakott a kertünkbe pár hetesen. Nem volt sok remény, hogy gazdát találok nekik, mert nyáron az internet és a menhelyek is tele vannak gazdát kereső kis és nagy macskákkal. De mégis sikerült!!

Felraktam 4 vagy 5 ingyenes állathirdető oldalra őket, de mégsem onnan jöttek a gazdik. A netről szerzett gazdák e-mailek által szereztek tudomást a cicákról.

Ugyanis néhány e-mail címre szétküldtem egy segítségkérő levelet a cicák képeivel és adataival, és arra kértem a címzetteket, hogy ha ők nem is fogadják örökbe őket, küldjék tovább minden ismerősüknek a levelet. Egy-egy ilyen levél hihetetlen sok emberhez el tud jutni, úgyhogy nagyon megéri próbálkozni vele.

Fontos azonban, hogy minden szükséges adatot adj meg a kör e-mailben és a hirdetésben is. Ezek a következők: a kutya kora (az e-mailekben feltétlenül add meg mellé, hogy melyik évben, hónapban, napon született, így a levél nem fog még akkor is keringeni, amikor már rég gazdát talált a kutyus), neme, milyen fajták lehetnek benne és kb. mekkora lesz felnőtt korában; holt található (nem kell a pontos cím!, elég, ha megadod a települést, környéket); a te elérhetőséged (pl. telefon).

Az a legjobb, ha mind a hirdetésbe, mind a kör e-mailbe teszel képeket. Ugyanis így rögtön látják a kutyát, és nem kell külön linkekre kattintaniuk - mert sokan ehhez lusták. Ehhez azonban le kell csökkenteni a képek méretét (főleg az e-mailhez)! Ha érdekel a dolog, küldj privát e-mailt, nagyon egyszerű.

Sok sikert! :))

2011. márc. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok.

Szóval úgy értettem, ha te is le tudod csökkenteni a képek méretét, akkor nem kell privát e-mailt írnod. De ha nincs hozzá programod, segíthetek. : )))

2011. márc. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Köszi de háát szeretném 1x látni még nagyobb korába igen érdekel milyen lesz a csöppség..:)

És talán lesz valaki köszi..:)

Ha nem akkor addig itt maradhat de gazdit keresnek neki :)

2011. márc. 19. 14:33
 35/35 anonim ***** válasza:

Na jó a feljelentés tényleg nem egy hiperszuper ötlet volt de vannak olyan szervzetek (csapatok akiket a tévében is gyakran látni szerintem náluk is jó helyen lenne.

Vagy legalább gazdát találnának neki.

2011. márc. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!