Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem torzskonyves goldenem...

Timtimi kérdése:

Nem torzskonyves goldenem agressziven viselkedik, lehet, hogy genetikai problemat orokolt?

Figyelt kérdés
Akartam egy goldent venni, tenyesztotol szepen ahogy kell, ido kozben azonban ugy alakult, hogy talaltam egy golden kutyust, nem torzskonyves de megvettem mert megsajnaltam. Garazsban tartottak, pizsokban, tetves volt, joval kisebb a koranal, nem tudtam otthagyni , hogy elpusztuljon :(. 7 hetesen vettem most 11 hetes es kiborit:P Altalaban nyugodt de nehany napja a karomat probalja "izelgetni", gondolom dominalni akar, ezen meg dolgozom, de a gond az, hogy mivel nem engedem harap. Maskor ha raszolok abbahagyja de ilyenkor veresre harapja a kezemet. En nagyon sokat hajlando vagyok elturni neki de a harapast nem. Most azzal probalkozom, hogy ha csinalja siman felallok es elfordulok tole, kb 15 masodpercig szomorkodik aztan elmegy, nem erdeklem:P....egyebbkent szereti a simogatast, szeret tanulni, parancsra ul, fekszik...lehet, hogy az is gond, hogy nincs megmozgatva, mig nincs meg a 3. oltasa nem viszem ki, az egy het mulva esedekes, de mar megorul benn. A regeny utan amit irtam, a kerdesem az lenne, hogy mitevo legyek a harapasaval es, hogy vajon agressziv( oroklott, genetikai) vagy csak kicsi es tul energikus, nem tudom eldonteni, rancolja az orrat es morog is mikor harap......viszont kajat elvehetem tole, kiszedhetem a szajabol, nem szivesen adja, de azert nem morog, nem bant....elnezest, hogy ilyen hosszu lett, minden velemnyt, epito kritikat szivesen fogadok
2011. márc. 16. 23:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Ha most megneveled, következetesen letiltod minden olyanról, amit felnőtten sem szeretnéd, hogy megtegyen, sok későbbi gondtól megmenekülsz.
2011. márc. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!