Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány órakor adsz a kutyádnak...

Hány órakor adsz a kutyádnak enni? Csak tapasztalt gazdik válaszát várom és azokét akik egyszer adnak egy nap.

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 12:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Általában este 7-8 óra körül!
2011. márc. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
délután,estefelé,6 és 8 között,legkésőbb 9-kor
2011. márc. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Este 6kor, előtte sétálnak.
2011. márc. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is este 6-kor. 3-4 kor 1-2 órás séta, gyakorlás. De hamarosan jön a nyár és emlékszem tavaly csak este későn evett, de volt mikor a ,meleg miatt kihagyott egy-két napot. Tudom ezzel nincsen semmi gond, de akkor nyáron a nagy melegben térjek át az esti etetésre (9 óra). Bocsi, de rendszeresség függő vagyok. :)
2011. márc. 17. 12:55
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

az etetés nagyon fontos része a kutya nevelésének .

1 jutalom az egész napi tetteiért

2 a falka ( család ) erejét mutatja meg

3 a vezéri szerep megerősítésének remek lehetősége ( pl : gesztus-evés )

4 a kutya szükségleteinek kielégítése.

ezek a " hogyan - miért "kérdésre adható válaszok

szerintem .

ezért az sem lényegtelen, hogy hányszor és mikor kap enni a kutya .emésztése általában 12 óra.


etetés 8 hónapos-1 éves kor után !!! ( addig napi 4-3-2X )


a nagyobb testű kutyáknak talán az esti időszak a legjobb ,a falka estefelé indul vadászni, estefelé esznek, mert az éjszaka pihennek-emésztenek,és így nem kell tele gyomorral napközben menniük-futniuk.

elkerülhető a gyakori gyomorcsavarodás.

sok esetben javasolt a heti - két heti ( nem kell rendszeresen ) egyszeri koplalónap ,szigorúan 1 éves kor felett,illetve nem árt kutyasuli előtti napon kihagyni a kaját . motiváció !!

óriás testű kutyáknál a napi 2 x-i etetés biztosan jobb!

pl : este 7-8 körül a séták után a kutya megkapja a kaját ( persze csak ha nyugodt !! )

a vacsi után jutalomból jöhet egy kis fésülés esetleg masszázs vagy simogatás!

de semmi esetre sem játék és ugrálás !

A KAJA JUTALOM !

és a kutyának ki kell érdemelnie .

a kaja és ami utána van, teljesen nyugodt légkörben kell hogy folyjon.

így elkerülhető a sok kutyát érintő kaja utáni hányás-hasmenés. mert ezek a stressz jelei.

( a gyomorcsavarodás az egyik vezető halálok a közepesnél nagyobb testű kutyák között ! )

a stressz jellegű étkezési-emésztési problémák a kisebb testű kutyáknál gyakoribb !

röviden :

este 7-8 körül etetés szerintem jó.

persze a gazdák vacsorája után !!

a kutya mindig a gazda után eszik !

SZERINTEM :):):)

2011. márc. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Köszönöm a részletes és teljes mértékben kimerítő válaszod! :) Nekem egy bernipásztor-husky 2 éves kan kutyám van, 45 kg.

Acanát eszik napi egyszer.


Remélem sokaknak segítettél a válaszoddal, mert anno még mikor megkaptam a kutyámat nagyon tapasztalatlan voltam így 35 évesen is, mert első kutyám és akkor még sok mindent nem tudtam sajnos, azt sem, hogy létezik ez az oldalt, habár néha jó sok butaság is elhangzik a tanácsok között .....

2011. márc. 17. 13:09
 7/21 zsuzsabazsa ***** válasza:

Én is majdnem mindent úgy csinálok, ahogy az előző leírta, csak én akkor eszem amikor éhes vagyok.

Sokszor jóval azután eszem, miután a kutyát megetettem, vagy órákkal előtte.


Azért nem eszem direkte, hogy a kutyát utána etessem.

De ez lehet, hogy nálam van így.

2011. márc. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nekünk kutyasuliban azt javasolták, hogy a kutya soha ne ugyanabban az időpontban kapjon. Mert ha egyszer hozzászokik, hogy pontban 6kor eteted, akkor hisztizni fog, ha nem kapja meg időben.
2011. márc. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Tényleg? Ezt még nem halottam. Viszont a hiszti szót kicsit erősnek tartom, egy jól nevelt kutya nem hisztizik, de sejtem mire gondolsz. :)
2011. márc. 17. 15:12
 10/21 anonim ***** válasza:

szia!


Az enyém mindig reggel kap enni. Átlag 7 és 8 óra között.

2011. márc. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!