Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások (akik 2-3 hetente...

Kutyások (akik 2-3 hetente fürdetik kutyájukat) szerintetek jó ez a sampon?

Figyelt kérdés

[link]

Úgy értem arra jó hogy 2-3 hetente fürdessem vele szobakutyámat(yorki)?

AKI KÖTEKEDNI AKAR AZ EL IS MEHET,MERT NEM VAGYOK KIVÁNCSI A PRODUKCIÓJÁRA!

Köszönöm!


2011. márc. 18. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

20 éve mindig volt kutyám. De soha nem értettem miért kell 2-3 hetente fürdetni szegény kutyát, szerintem nem egészséges a bőrének. 2-3 havonta inkább!

Pedig volt pincsink is ami a lakásban volt. 2 havonta fürdött, sose volt büdös és koszos, ha mégis akkor csak a lábát, a fenekét, vagy ahol összepiszkította magát ott mostuk le! A túlzott fürdetéstől én úgy tudom ekcémás lehet a kutyus.

2011. márc. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Ja és nem KÖTEKEDÉS-ből írtam. Csak érdekel miért kell ennyiszer fürdetni?

Remélem nem vélted támadásnak! :)

Egy kutyabarát.

2011. márc. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
hát ez nem a legjobb sampon szerintem keress másikat pl.:Pet Head,Héry ezek a jobbak én Héryt használok havonta (pincsire)és megvagyok vele elégedve
2011. márc. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én csak egy véletlen tapasztalatot szeretnék megosztani veled. Két és fél évig én is két-három hetente fürdettem a kutyát, egyébként nekem a gyógynövényes samponok jöttek be a legjobban. Márkájára már nem emlékszem, de gyógynövény volt benne szárastól, ha gondolod keresd meg azt, fressnapfban nem láttam, de több kisebb boltban igen.


Viszont egyszer csak előállt egy olyan helyzet, hogy mivel elkezdtünk kutyasulizni, minden hétvégén irdatlanul összekoszolta magát, sárban dagonyázott, esőben futott, nem fürdettem, mert tök felesleges volt, úgyis összekoszolja magát. Aztán jött a nyár, akkor meg azért nem, merthogy hétvégén vidékre megyünk, úgyis összekoszolja magát, és így véletlenül eltelt 3-4 hónap fürdés nélkül. A kutya sokkal kevésbé volt kutyaszagú, sokkal kevésbé hullott a szőre. Én mióta ezt felfedeztem, nem fürdetem, szintén alváz áttörlés sár után, vagy ha valamilye nagyon koszos lesz, akkor sima csapvízzel sampon nélkül átmosom.


Komolyan, jobb a szaga, és kevesebbet hullatja a szőrét.

2011. márc. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

1.-nek: Nem,nem vettem kötekedésnek, csak vettem még régebben egy yorkshire terrierekről szóló könyvet (aminek már nem tudom az íróját :$ talán vmi Anikó) és az volt beleírva hogy 2-3 hetente kell őket(yorkikat) fürdetni és itt a neten is olvastam, méghozzá itt: [link]

2.-nak: rendben,köszönöm,akkor veszünk olyat. :)

2011. márc. 18. 13:27
 6/12 A kérdező kommentje:
13:27-nek: akkor ezt majd kipróbáljuk, de majd nyáron májusba megfürdetem és a következő majd csak augusztusban lesz. Köszi! (és gyógynövényessel :])
2011. márc. 18. 13:30
 7/12 audryenne ***** válasza:

Szia!


Nekem havanesem van és én csak 3 havonta fürdetem, úgy tudom, hogy nem tesz jót, ha túl sokszor fürdik. Mi ezt használjuk amúgy: [link]

nagyon tudom ajánlani!:)

Amúgy amikor elfogyott ez a sampon, akkor én is fürdettem bobival kétszer(akkor havonta kellett, mert annyira koszos lett a sártól), és megállás nélkül vakarózott, szóval én nem használnám a helyedben.

2011. márc. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Bozsikrisz ***** válasza:

Én sem kötekedésből írom, de tényleg tök felesleges ilyen sűrűn fürdetni. Az én yorkim december elején volt utoljára fürdetve, és jövő héten lesz legközelebb.

Nem koszos, nem büdös. Naponta átfésülöm nagyon alaposan, a fülét 2 hetente kipucolom, a szemét minden reggel áttörlöm.

Hidd el, tényleg nem tesz jót a bőrének. Ha mindent elhiszel, amit a net, vagy egy könyv ír, akkor elég sok hibát el fogsz követni a kutyusoddal.


De ha minden áron ilyen gyakran akarod fürdetni, akkor tényleg jó minőségűt vegyél! A Bobi nagyon gagyi.

A Héry is jó, de nézz körül ezen a honlapon, vagy menj el hozzájuk személyesen: www.zanni.hu

Szerintem a legtöbb gazdi, aki mondjuk kiállításra hordja a kutyáját, az ő termékeiket használja. Ők tudnak ajánlani sampont, balzsamot, és szőrápolót.

2011. márc. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem bolognesem van, legutóbb 3 hónapja volt fürdetve, és még most sincs kutyaszaga. A túl gyakori fürdetés nem tesz jót a kutyának, kiszárítja a bőrét. A samponon kívül fontos a balzsam használata is, mivel nekik az a jó, ha minél zsírosabb a bőrük. Én samponból és balzsamból is egyaránt Zannis terméket használok, nagyon meg vagyok elégedve vele.

Ha naponta fésülöd, valamilyen szinten azzal is tisztul a kutya bundája. Ha rosszabb idő esetén pl. saras lesz a lába, akkor sem kell az egész kutyát fürdetni, csak áttörölgeted, megmosod a lábát, stb.

Konkrétan a kérdésedre válaszolva én a Bobit nem ajánlanám, de igazából a 2-3 hetente való fürdetést sem. Szintén nem kötözködésből :)

2011. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szia mi hetente fürdetjük a kutyákat (kiállítási kutyák és megállítja a vedlést) mi Zanni termékeket használunk nagyon jók, nem szárítják se a bőrt se a szőrt, szép csillogó és dús a bundájuk
2011. márc. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!