Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Velük miket lehet csinálni,...

Velük miket lehet csinálni, milyen sportokat lehet végezni?

Figyelt kérdés

6 éves németjuhász,imád ugrani csak nincs betanítva arra hogy parancsra vissza jöjjön.

meg van egy 5 hónapos cocker spánielem,aki labdamániás egyenlőre,szépen ugrik ő is.

lehetőleg olyan is kéne amit mindkettővel akár egyszerre is lehetne!


17/L


2011. márc. 18. 15:35
 1/7 xnorkax ***** válasza:

Agilityzni elkezdhetsz a németjuhásszal, de előtte szokták tanácsolni, hogy járj egy kis engedelmesre kutyasuliba. Bár már középkorúnak számít a kutyád, de ha kíméled és csak hobby szinten űzöd, akkor simán mehet. A spániel még kicsi az agilityhez, de kutyaoviba már járhattok. :) 1 éves kortól aztán már mehettek agilityzni. Minél előbb elkezded nevelni, tanítani őket, annál jobb. Ráhangolódhattok különböző trükkök tanításával. :)

Aztán ott van még a frisbee, ez is való a németjuhászodnak, ráadásul ehhez nem feltétlenül kell kutyasuliba járnod vele. Ha szeret ugrálni, ebben kiélheti magát. De azért csak óvatosan, mert az ízületeket gyengéden kell terhelni. A spáninak elkezdheted tanítani az alapokat, de komolyabb ugrándozást csak egy éves kor felett engedj neki!

Aztán ott van még a bikejöring. Ez egy elég nehéz sport, de szerintem ha jó erőben van a németjuhászod ezt is kipróbálhatod vele. A spánival ez még nem űzhető.

A dog dancing is nagyszerű sport, mindkettő kutyának ajánlom. :) Jó sok trükköt kell nekik tanítani hozzá. ;)

2011. márc. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ! :)

a naggyal még elmegyek orvoshoz,megnézetem az ízületeket,amugy elég fiatalos még meg se látszik rajta :)

kicsi már tudja:ül,fekszik,pacsi,mancsi,kér :D pörög folyamatban :)

2011. márc. 18. 15:45
 3/7 xnorkax ***** válasza:
Naa, ennek örülök :) A kicsi előtt még ott a jövő, szerintem vele akármilyen sportot kipróbálhatsz. :-D Persze a németjuhász is fiatal még, de azért nem árt az óvatosság, sok nagytestű kutya hajlamos a diszpláziára.
2011. márc. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Bármit is választasz, az alap, hogy engedelmes legyen a kutya, ha közösségben akarsz sportolni. Otthon bármit kipróbálhatsz nekik. Lényeg, hogy a kutya élvezze,és te is jól érezd magadat.

A német juhászodnál a kora miatt természetesen a fokozatos terhelés nagyon fontos.

2011. márc. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
még futásnál is ugy kezdjük,egy nagy séta és akkor elöször körbe ügetés,és csak utánna engedem hogy rendesen fusson
2011. márc. 18. 16:26
 6/7 anonim ***** válasza:
ha van kedved próbálkozz dog dancingezni. Én szeretem
2011. márc. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Agility!!!:Dmi is agilityzünk és csúcs szuper nekünk is angol cocker spanink van:)
2011. márc. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!