Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a kutya Fajtiszta?

Ez a kutya Fajtiszta?

Figyelt kérdés

[link]


Köszi:)


2011. márc. 18. 18:42
1 2
 11/19 IGCM ***** válasza:

Hát...ritka ronda labradornak szegény :(((

Vagy van egy kis beütése vagy már annyira szaporított,hogy attól néz így ki...

Ne vedd meg,nem labrador.

2011. márc. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerintem sem labrador

Túl vékonyak a lábai ahogy én látom :)

Én egyszer a piacon találkoztam egy igen nagy csivavával kb akkora volt mint egy puli :))

Szerintem először a gazdákat kell megnézni és utána a kutyát :)

2011. márc. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 xnorkax ***** válasza:
Fajtiszta, de nem fajtatiszta. :D Bocsi, muszáj volt egy kis szóvicc. Szóval ez a kutya, szinte biztos, hogy nem fajtatiszta. Egyrészt hol a törzskönyv? Másrészt elég szűkszavú hirdetés.. Nem ír az oltásokról, féreghajtásokról, chipről, szülőkről stb. Én nem venném meg... Az erre szánt 12.000 forintod (ami nevetséges összeg egy fajtatisztának titulál kutyáért) add egy menhelynek adományként és fogadj örökbe egy labi keveréket. :)
2011. márc. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

[link]


és ez a kutyus? olyan fura bánatos arca van:(

2011. márc. 18. 19:54
 15/19 anonim ***** válasza:
75%
Expresszen nem nagyon árulnak fajtAtiszta kiskutyát.Az igényesebbek-a tenyésztők-nem ilyen helyeken kínálják a kicsiket,és főleg nem ennyi pénzért.És ha fajtatiszta is lenne a kicsi(bár kétlem,hogy törzskönyve lenne):betegségszűrések aligha voltak a,,pedigrés"szülőknek...Ráadásul a labradorra sajnos nem kevés örökletes betegség jellemző.Egy jó tanács:ha kicsit akarsz,áldozz sok pénzt egy egészséges,fajtatiszta kutyusra,vagy menj el a menhelyre és ments meg egy kicsi életet.
2011. márc. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
19%
Ha mindenképp labradort akarsz akkor szerintem inkább 20.000-25.000 Ft körülire spórolj, minthogy megvedd ezt a kölyköt 15.000-es "labrador" kölyköt. Nézz szét több oldalon, pl. itt: [link]
2011. márc. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Egyik sem fajtatiszta, ugyanis nincsen törzskönyvük. Az első még csak nem is néz ki annak (hasonlítsd össze például ezzel a kölyökkel: [link] ugye hogy ugye?), a második meg ritka csúnya, már bocsánat.

Ne akarj olcsó kutyát, mert nagyon meg fogod járni később. Egy tenyésztőtől származó, törzskönyves kutyán nem a papír kerül annyiba amennyibe (hobbi célra olyan 60-80 ezer forinttól tudsz venni jó minőségű, egészséges, fajtatiszta kölyköt), hanem a szülők örökletes betegségekre való szűrései, kiállítások, a kölykök szakszerű ápolása, etetése, oltások, féreghajtás stb.

Az egyik ismerősöm példáját elmesélném neked, hátha tanulsz belőle és te nem követed el ugyanezt a hibát. Vettek egy fajtatisztának mondott labrador kiskutyát szaporítótól, törzskönyv nélkül 10-20 ezer forintért. A kutya 8 hónap körül volt, mikor kiderült, hogy súlyos diszpláziája van, azonnal műteni kellett, a kutya lábra állni alig tudott. A kedves gazdik, akik örültek a "szerencséjüknek", hogy milyen olcsón tudtak szerezni labradort, majd 100 ezer forintot hagytak ott a dokinál a kezelésekre, műtétre. Ennyiért már egy igazán jó tenyésztőtől kaptak volna egy hibátlan küllemű, egészséges kölyköt, ehelyett most a kutya élete végéig szenvedni fog a csípője miatt, ide vezet a felelőtlen szaporítás. Megéri szenvedni látni az állatot, azért mert nem vagyunk hajlandóak pár 10 ezerrel többet fizetni egy minőségi kicsiért?

Egy ilyen kutya nem keveset eszik és a kölyökkori oltások is több 10 ezer forintba kerülnek, nem beszélve arról, hogy bármikor történhet vele olyasmi, amikor sürgős állatorvosi beavatkozást igényel, ami gyakran nem két fillér. Ha minden hónapban csak annyit rak félre, amennyit a kutya ellátására költene, akkor kb fél év alatt meg is lenne a fajtatiszta, egészséges kölyök ára. Addigra megismerkedhet a tenyésztőkkel is, illetve kiválaszthatja azt a kennelt, ahonnan elhozhatja álmai labradorját.

2011. márc. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hát ez rohadtul nem fajtatiszta. Ha labradort szeretnél, gyűjts még rá, és tenyésztőtől vegyél, szűrt szülőkkel rendelkező, oltott, törzskönyves kutyát.


www.olcsokutya.info ----> itt sok infót találsz

2011. márc. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Minden kutya FAJtiszta de nem minden kutya FAJTAtiszta:)
2011. márc. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!