Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valóban igaz ez a ranglista?

Valóban igaz ez a ranglista?

Figyelt kérdés
A Bobtail tényleg a 63. az "okosságban"?
2011. márc. 20. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hülyeség. az még elmegy hogy megtudják állapítani melyik a 10 "legokosabb" kutya, de az hogy a 63. "legokosabb" kutya melyik azt már nem lehet meg mondani. Meg különben is ez kicsit kutya függő is.
2011. márc. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sem tartom reálisnak az ilyesmit.Az hogy megvizsgálnak pár kutyát és eldöntik melyik a legokosabb nem hinném hogy pontos adattal szolgál , bár nem tudom hogyan zajlki az ilyesmi.Szerintem vannak könnyen és nehezen tanítható fajták és kész , ezt rangsorolni sztem nem érdemes.Meg miből döntik el hogy ez a kutya a 63. és nem az 59. ? Fajtán belül is vannak jobb felfogású és kevésbé ügyes kutyák is.
2011. márc. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólókkal + annyi kutyafajta van, hogy 63. nak lenni nem szégyen:) és szerintem ez a listázgatás tényleg nem releváns... pl az agár se buta (sőőőőt) csak nehezebben motiválható
2011. márc. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezek a listák nem igazán mérvadók. Nem mindegy, milyen a teszt, amit összeállítanak.
2011. márc. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 IGCM ***** válasza:
Hatalmas baromság...még az első 10 kutyás is az...
2011. márc. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eleve ez a kutya IQ teszt egy baromság, nem tudom olvastad-e az otthoni változatát, de ilyeneket tesztelnek, hogyha ráteszel egy pokrócot a hátára, mennyi idő alatt szabadul ki. Az enyémet speciel nem zavarja, ha ráteszek egy pokrócot a hátára, tehát akkor buta? :)


Meg ha megfigyeled jellemzően az alázatos, simulékony kutyák vannak az elején. Holott az intelligencia nem az alázaton múlik. Egy domináns fajta is simán lehet rendkívül okos, annak ellenére, hogy nehezebben nevelhető, kezelhető.


Eleve minden fajta más célra lett kitenyésztve. Milyen alapon hasonlítanak össze okosságban egy pásztor, és személy illetve területvédő kutyát? Mindegyik másban okos, tehát nincs olyan teszt, amiben fel lehet mérni ugyanazzal a feladattal mindkettő inteligenciáját.

2011. márc. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azon a listán az én kutyám az utolsók közt van, csak azért, mert makacs fajta.

Ettől függetlenül a kutyasuliban a legjobban teljesítők között van. Nagyon gyorsan tanul.

Tehát a lista nagy része baromság.

2011. márc. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!