Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A minőségi drága tápok nem...

A minőségi drága tápok nem tehetnek rosszat egy kutyának ugye?

Figyelt kérdés

Szomszédom fel van háborodva, mikor meglátja a tápoknak az árait, hogy 15-20 ezer forintos 10 kilós, stb.

Ő mindig is mondja, hogy Ő maradékkal eteti a kutyáját, és egészséges, jó kutya.

Én mondtam neki, hogy olvassa el, hogy milyen dolgok vannak a tápban. Azt mondta erre, hogy az még semmit sem jelent!

De, csak nem árulnának ilyen drágán valami vacakot nem?


2011. márc. 20. 16:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nemkéne hogy ártsanak, hiszen külföldön ezeket szigorúan ellenőrzik, hogy az van-e benne ami felvan tüntetve.
2011. márc. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ártani biztos hogy nem árt , a jobb fajták legalábbis.
2011. márc. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5%

Le fognak szavazni, de csak nyugodtan... szóval általában ami drágább, az jobb is, de nem mindig! Állítólag a termék árának legalább a fele a reklámköltség. Szóval egy kevésbé agyonreklámozott és olcsóbb táp is lehet ugyanolyan jó.

Szerintem maradékkal eteni nem bűn, feltéve ha a maradék nem azt jelenti, hogy a kutya elkapja a csontot és a rájuk öregedett kenyeret. A mi kutyánk k.b. egyharmad részt kap maradékot, de az zöldségféltét, húst és tésztát is tartalmaz. És mindig kap egy kis hidegen sajtolt tökmagolajat is.

Most jön a lepontozandó rész: Darlinggal etetjük. Ennek ellenére kutyánk szép nagyra nőtt (34 kilós) németjuhász szuka, egészséges, és gyönyörű.

2011. márc. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
5%
utolsó. mi a tacsinkat etetjük darlingal, 13 éves, játékos, rohangál össze vissza, tök jól elvan, fényes a szőre és semmi baja a darlingtól. nem értem mi a baj a darlinggal, ha szar lenne nem engednék forgalmazni. no mindegy. amúgy igaza van egyik válaszolónak, hogy a drága is lehet szar, ugyanez fordítva.
2011. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Na igen és vannak a "túl jó" tápok mint pl az Acan amiben olyan magas a fehérje tartalom, hogy túl gyorsan nőhet a kutya és csonthártya gyulladást kaphat...

Nem a táp árát kell nézni hanem az összetételét.

Pl vannak ezek a vackok Chappi, Darling, Pedigree stb...na azt ne...

Tenyésztő ismerősöm azon az alapon etetett ilyet a kölykökkel, hogy ugyanaz az cég gyártja mint Pl a Pro Plant...az egész alom véres hasmenésben pusztult el...a doki és a boncolás eredménye után mint kiderül a színezék felgyűlt a vesékben...

2011. márc. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ma 16:37. - majd minden ételünkben ami édesítőszere aszpartam van ami egy nagyon fasza kis méreg...csak túl nagy a lobbi mögötte...komolyan azt gondolod, hogy ha azt se tiltják be ami nekünk méreg akkor betiltanák azt ami a kutyának az?
2011. márc. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

16:37 vagyok. igazad van utolsó, nem fogják betiltani a nem jó kajákat.

de én még mindig kiállok amellett hogy nem rossz kaja, legalábbis a mi kutyánk azt eszi 13 éve és soha nem volt semmi baja. nem kell hetente orvoshoz vinni meg ilyenek. na mindegy. nem meggyőzni akarok senkit, de szerintem a drágábban is vannak olyan anyagok amik nem tesznek jót mint az olcsóbban.

2011. márc. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
iigen csak sok olcsó tápban nincsen megfelelő fehérjeforrás pl hús. vagy színezék van benne ami káros illetve ízfokozó ami szintén az.A pl is amit írtam, hogy ismerősöm etetett ilyen vackot és elvesztett egy alomnyi kölyköt egyrészt az ő szegénységi bizonyítványa másrészről a kicsik sokkal hajlamosabbak indikátorként viselkedni (megjelenik náluk az a probléma ami a felnőtteknél nem vagy csak jóval később)
2011. márc. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Aki szerint a jó táptól/sok fehérje/beteg lesz a kutya,az nagyon okos lehet.A kutyák fő tápláléka a hús és ebből egyenek inkább sokat,mint csontból,gabonából meg a Chappi-féle szarokból,mert attól hamarabb lesznek betegek mint az Acanától vagyaz Orijen-től!!
2011. márc. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Pedig a túl sok fehérje nem jó egy kölyökkutyának.Ugyan ezt hallottam már én is amit 16:38 írt , tenyésztőtöl is és ismerőstől is.
2011. márc. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!