Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem egy elvileg yorkit de...

Vettem egy elvileg yorkit de mint kiderült egyáltalán nem yorki elvileg palotapincsikeverék a lényeg hogy most 7hetes és játék közbe nagyon morog erősen harap és ugat Ez baj enyi idősen? Volt már kutyám de ezt nem csinálta. Eről hogyan szoktasam le?

Figyelt kérdés
Jah és a szobatisztaság . Pelusra próbálom már másfél hete szoktatni de nem megy egyszerűen nem akar arra piszkítani. Túl kicsi még hozzá? Vagy mi lehet a probléma?
2011. márc. 20. 16:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Már ne haragudj 7 hetesen még bőven az anyukája mellett kéne legyen.Jó hogy morog mivel senki nem tanította meg rá hogy mikor hogyan kell viselkedni.ne pelusra szoktasd inkább vidd le minnél többször.
2011. márc. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

7 hetesen az anyja mellett lenne a helye én tenyésztő vagyok és már azt se szeretem akik már 8 hetesen itt toporognak, hogy vinnék...12 hetes kor előtt én oda nem adok kutyát...

amit leírsz az normális játék bár kicsit agresszívan és ha vele lenne az anyja az megtanítaná neki, hogy ezt nem szabad...most ez rád hárul.

A szobatisztasághoz pedig idő és türelem kell nem feltétlen 1 hét egy ilyen kicsinél lehet akár 1 hónap is...

2011. márc. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
az elsőnek írom, hogy még nincs meg a 3. oltás + 1 hete addig nem lehet őket utcára vinni...
2011. márc. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
első vagyok.igen igazad van, az oltásokról megfeletkeztem.nekem is van kutyim és 2 óránként 5 percre levittem úgy h nem volt meg a 4 oltás.Semmi baja nem lett.De ebben az esetben igen igazad van.
2011. márc. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Egyszerűen nem értem.... Jönnek a kérdések apró, pár hetes kölykökről, hogy morog-harap, hogyan lehet leszoktatni?

A kiskutya kutyaként viselkedik. Csak azt teszi az új gazdájával, amit az alomban tenne a testvéreivel. Morog, harap, játszik. Nincs semmi csodaszer a leszoktatásáról, csak annyi, hogy nem engedem meg, hogy csinálja. Ha rágja a kutya az asztal lábát, szinte minden gazda automatikusan letiltja róla a kiskutyát. Akkor a morgás-harapás letiltása miért olyan nagy dolog?

2011. márc. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

1) ne engedd neki

2) ha bárki azt mondja, hogy majd kinövi, röhögd ki, mert ordenáré hülyeségeket beszél

2011. márc. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 IGCM ***** válasza:

Nem úgy nézel ki mint akinek volt már kutyája.

A harapdálás teljesen normális ennyi időssen.Huzd el a kezed ha beleharap és nyüszíts egyet mintha kutya lennél és fájna amjd hagyd őt ott pár oercre.

A szpbatisztaság 7 hónapos korig lehet problémás...semmi baja.Egyszerűen ő még kicsi a pelenkához,azér mutazsd neki folyamatosan hogy hova kéne.Majd ha már kijárhat lehet a napi 4-5 sétával fog szobatiszta lenni :)

2011. márc. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
1. Válaszolónak igaza van !
2011. márc. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy fiatal de sajnos átvertek minden téren azt mondták már elmúlt 10 hetes és az állatorvosnál derült ki hogy még csak 5hetes lehet körülbelül. Tudom hogy kiskutya és hogy csak játszani akar de néha tényleg ilyesztő amit csinál anyukám szerint is normális dolog lehet túlreagálom a dolgot. igen az oltásai még nincsenek meg leszoktam néha vinni de csak a ház elé és oda is félve viszem le. köszönöm a válaszokat
2011. márc. 21. 11:13
 10/11 A kérdező kommentje:
jah még annyi igcmnek hogy sajnos nem csak harapdál hanem MOROG is elég ilyesztően és szerintem ezt már idegeségből csinálja nem pedig játékból tudom hogy egy kiskutya mindent rág meg harap de szerintem nem kéne hogy játékon ennyire felhúzza magát :S és attól félek hogy esetleg a szüleitől örökölte ezt a dolgot és hogy nem fog megváltozni persze mindig rászólok erélyesen ha elkezd morogni de sokszor annál inkább csinálja :S és tudom hogy még nagyon pici de tényleg úgy tudtuk hogy már elmúlt 10hetes. Mikor második nap nálunk volt elkezdett hányni és hasmenése volt egyből vittük az állatorvoshoz és akkor ő mondta hogy mert még anyatejre lenne szükség 2napon keresztül sírtam miatta és akitől vettük nem elég hogy átvert minket még a telefonszámát is lecserélte. :S
2011. márc. 21. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!