Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom eldönteni. Most...

Nem tudom eldönteni. Most melyik legyen?

Figyelt kérdés
Úgy van eltervezve, hogy Golden Retriever kiskutyát kapok Májusban, de hogy egyre jobban közeledik a Május, minden közbejön, pl: Ma telefonál barátnőm, hogy van egy aranyos ingyen elvihető beagle kiskutya, 3hónapos :) és , hogy akár ma is itt lehetne már.. :) ... A múlt héten Labrador kölyköket találtak, "mi lenne ha hazahoznánk egyet?" Tehát, ezek mennek manapság... Nem is tudom, elég régóta vágyom egy Goldira... :) Most akkor mi legyen? :) Nem tudok dönteni, a május messze van.. de eddig azért "hajtottam" hogy lehessen egy Goldenem... Melyik kutya lenne a jobb? Beagle vagy Golden? :) (Értelmes válaszokra szeretnék kapni, Köszönöm! :) )
2011. márc. 21. 15:03
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen várjál a golden kiskutyára:-) A Beagle teljesen más, nehezen kezelhető. Persze a beagle is cuki, de én tuti, hogy goldent választanék a helyedben:-)
2011. márc. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Sajnos úton útfélen gazdátlan golden retrieverekbe botlani:(


[link]


Ha hajlasz arra, hogy örökbe fogadj egy kutyát, akkor én inkább azt javaslom.

2011. márc. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Ja, és azt, hogy hogyan lehet megállapítani, azt már nem is tudom.. mesélték, meg hallottam ezt azt, de nemigazán tudom... :)
2011. márc. 21. 16:04
 14/28 anonim ***** válasza:
Én a Golden Retrievert választanám..az egyik barátnőmnek van goldenje is meg beagle-je is, és azt mondta, hogy ha visszamehetne akkor inkább vett volna mégegy Goldent, de szereti a Beagle-t is..:D Hát én Golden és Labrador között én Labit választanám nekem azok jobban tetszenek, főleg ha csoki szinű..:D nekem az az egyik nagy vágyam*-*
2011. márc. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Jajj... tudom :( Láttam már én is sokat sajnos.....

Borzalmas, hogy vannak olyan emberek akiknek van szívük egy dobozba bezárni, és eldobni az erdő szélére a kiskutyákat, mint valami szemetet.. vagy életük végéig lánchoz kötni... rettenet...

2011. márc. 21. 16:06
 16/28 A kérdező kommentje:
Nem tudjátok, hogy honnan lehet biztosra megállapítani, hogy NEM lesz csípő problémája?! Olyasmit hallottam, hogy fel kell emelni a kutyust, megsimogatni, aztán szépen visszatenni a földre...és ha imbolyog, akkor elvileg nagy rá az esély, vagy ha leül azonnal. A másik pedig az am, h aktívat vagy lustábbat? Van egy ismerősöm aki a lustát hozta el..és most a legaktívabb kutyus.. az alomból :D Ti hogyan választottátok ki a kedvenceteket? Legugoltál, séa melyik odajött 1. nek az az igazi?! :O :)
2011. márc. 21. 16:15
 17/28 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos én is hallottam, hogy egyre több betegség jelentkezik náluk, valószínűleg a túltenyésztés miatt.

Pont ezért mondom, hogy nagyon meg kell néznni kitől veszed a kutyust, kik a szülei stb.. De ha ezekre odafigyelsz, nagy valószínűséggel lesz egy édes, egészséges zsemle golden kölyköd!:)


Igen, nem tudom hogyan lehet csöppnyi kölyökkutyákkal/cicákkal olyan embertelenül elbánni.

Persze, sok embernek nincs pénze, de akkor lehet nekik gazdát keresni, végső esetben pedg bevinni egy jó menhelyre.:(

2011. márc. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

akkor a legkisebb az esély a csípőizületi diszpláziára, ha olyan gondos tenyésztőtől veszed, aki szelektál rá, és elvégezteti a szűlőkön a megfelelő szűréseket, illetve ismeri a távolabbi felmenőket, valamint azok testvéreit is, és tudja, hogy melyik vérvonal hajlamos a diszpláziára.


Az ilyen tenyésztők általában szerződésben garanciát is vállalnak rá.


Fél éves kor körül érdemes csináltatni egy előszűrést. Ha akkor hajlamot mutat a röntgen, akkor van olyan gyógytorna, amivel teljesen helyrelehet tenni az izületi vápát, de ehhez még időben el kell kapni, tanácskozni fizikoterapeutával, és megfelelően táplálni.


Egyébként ha ott a hajlam, a megfelelő mozgatás és táplálás mellett akkor is elképzelhető, hogy nem jön elő a probléma.

2011. márc. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Nemrég, találtam egy helyet, ahol nagyon édes kiskutyák voltak, írtam is nekik még a télen, hogy tavasszal várhatóak-e a kiskutyák, visszaírt, hogy igen, telefonszámot is és, hogy majd értesít, azóta semmi életjelet nem adott, írtam neki facebook-on mivel ismerősnek jelölt, de semmi válasz.. Most ez aggaszt.. Nem tudtok véletlenül biztos helyet Hajdú-bihar megyében? :)
2011. márc. 21. 16:28
 20/28 anonim ***** válasza:

A jóindulat szól belőlem. Ugye tudod mennyibe kerül egy fajtatiszta kutya? Ha tényleg azt szeretnél mindenképp követeld, hogy törzskönyvezett legyen és a szülőknek meg legyenek a szűrései. Ha a tenyésztő részéről bármiféle mismásolást, félrebeszélést tapasztalsz, amikor ezekre rákérdezel, azt azonnal felejtsd el. Nehogy úgy járj, mint ez a bizonyos kérdező:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1647685-mit-t..

2011. márc. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!