Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom eldönteni. Most...

Nem tudom eldönteni. Most melyik legyen?

Figyelt kérdés
Úgy van eltervezve, hogy Golden Retriever kiskutyát kapok Májusban, de hogy egyre jobban közeledik a Május, minden közbejön, pl: Ma telefonál barátnőm, hogy van egy aranyos ingyen elvihető beagle kiskutya, 3hónapos :) és , hogy akár ma is itt lehetne már.. :) ... A múlt héten Labrador kölyköket találtak, "mi lenne ha hazahoznánk egyet?" Tehát, ezek mennek manapság... Nem is tudom, elég régóta vágyom egy Goldira... :) Most akkor mi legyen? :) Nem tudok dönteni, a május messze van.. de eddig azért "hajtottam" hogy lehessen egy Goldenem... Melyik kutya lenne a jobb? Beagle vagy Golden? :) (Értelmes válaszokra szeretnék kapni, Köszönöm! :) )
2011. márc. 21. 15:03
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Szerintem goldit válassz. Ne fuss bele ebbe a dologba olyan hirtelen. Ha te mindig is egy goldit szerettél volna, akkor várd meg amíg lesz olyanod :) Gondolom már sokat tudsz a fajtáról, a beagle meg új fajta lenne neked.
2011. márc. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!.. Hát igen.. van ilyen.. sajnos -.- ..

Azért mondtam, hogy semmit nem bízok a véletlenre, mert ha minden úgy alakul, akkor az állatorvos barátunkat magunkkal visszük, hogy megállapítsa, hogy tényleg fajtiszta-e a kutya, meg ő tudja, hogy milyen papírok bizonyítják, mikor felajánlotta, kő esett le a szívemről, annyira megkönnyebbültem :) :D Tudom, hogy mennyibe kerül egy fajtiszta kutyus :) Az lenne még kérdésem, hogy Hajdú-bihar megyében hol vannak jó Golden Retriever tenyésztők? :S Sehol nem találok egy normálisat... Vagy túl olcsó az ára, nem igazán hiszem. hogy 15.000 ft-ért fajtiszta goldit kapnék :) Nemrégiben érdeklődtem valahonnan, és nagyon aranyos volt a csaj, és mondta, hogy majd ír, ha megszülettek.. nem írt azóta sem... Kezd idegesíteni, írtam neki, hogy hogy áll a dolog?! Semmi válasz... Mert már lassan meg kellett volna születniük.. de semmi... Na most, szerintem nem lettek kutyák, de nem írna, hogy Ne várjál, mert nem lesz kutya... Én legalábbis, ezt tenném, az ő helyében.... szólnék!.. :) Most keresgethetek.. :) De sehol semmi..

2011. márc. 22. 14:00
 23/28 anonim ***** válasza:

Ha van minimum 80-100 ezer forintotok egy jófajta kennelből való kutyára, akkor miért ragaszkodsz ahhoz, hogy Hajdú-Bihar megyéből legyen?

Szerintem nézz szét itt, biztosan találsz jó kennelt:

[link]

2011. márc. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
És ha már netezgetsz, itt is nézz szét: [link]
2011. márc. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Hát, mert jó lenne, ha nem lenne annyira messze... :S :)
2011. márc. 22. 14:10
 26/28 anonim ***** válasza:
Még valami. Ha ez az állatorvos ismerősöd az, aki le akart beszélni a Jack Russel ivartalanításáról, akkor erősen megkérdőjelezhető, hogy jó szakember-e.
2011. márc. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Szerintem is maradj a golden retrievernél, úgy látom, hogy a beagleökről nagyon keveset tudsz. Nem kis termetű, hanem közepes, nem buta, csak makacs, és eszméletlenül hullik a szőre. És ha nevelve van, egyáltalán nem szökős.

A goldi sem válik agresszívvé, ha jól van nevelve (ahogy egyik fajta sem). Közel sem hullik annyira a szőre, mint a beagleöké.

És nagyon szökős tud ő is lenni, ha nincs lefárasztva és megnevelve (tapasztalat, barátnőméknek van, minden nap elszökik, van, hogy többször is. Az én beagleöm pedig nem, mert jól lefárasztom).


Egyébként itt van sok tenyésztő, válogass:

[link]

És szerintem ne mindig az legyen a mérvadó, hogy közel legyen a kennel. Mi is Jász-Nagykun-Szolnok megyéből hoztuk Pestre a kutyust.

2011. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem tudok sokat a Beagle-ről, de tényleg inkább a Golden! :) Reménykedtem benne, hogy lesz itt a közelben is, de persze, hogy ha más választás nincs, akkor messzebbre is elmehetünk :)

Keresgélek, és ha a közelben is találunk, az sem baj, a lényeg, hogy fajtiszta és egészséges legyen :) !!

2011. márc. 22. 14:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!