Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerülnek az alábbi...

Mennyibe kerülnek az alábbi kutyafajták? Mert nem tudom eldönteni, hogy milyenem legyen, és azért a pénz az közrejátszik.

Figyelt kérdés

Szóval ezekből a kutyákből fajtiszta kölyök mennyibe kerül körülbelül?:

Bobtail, Leonbergi, Golden Retriver, Újfullandi, Berni pásztor, Szamojéd, Bernáthegyi

előre köszi a válaszokat :)


2010. szept. 2. 19:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
attól függ, hol veszed, meg hogy kitől...
2010. szept. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Többtízezer, vagy százezer.

Azonban a kutya költsége nem merül ki a vásárlásban.

Éventkénti többszöri oltás, féregtelenítés, parazitamentesítés, etetés is kitesz százezreket egy évben.

Aztán ha orvos kell, az is ötjegyű számmal kezdődik.

Gondold meg.

Inkább néz szét menhelyen, vagy sintértelepen, hozz el egy szerencsétlen kutyust és szeresd.

Hidd el, anyagilag is jobban jársz és érzelmileg is.

2010. szept. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Általában ezek a fajtatiszták 100-tól fölfelé. De ez kennelenként változó
2010. szept. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

oké, és tudtok valami jó kennelt, ahol a fent említettek közül van kutya?

egyébként néztem már menhelyeket, de egyszerűen nem találtam megfelelő kutyát, igen tudom, ha szereted a kutyát akkor mindeggy, de a nagytestű eleve ritka a menhelyeken, és nekem arra van "szükségem"

2010. szept. 2. 20:00
 5/20 anonim ***** válasza:
Németjuhász? Nagytestű, okos, szép.
2010. szept. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elmennék kutyakiállításra és ott dönteném el, hogy milyet és honnan.
2010. szept. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
49%
Istenem!!! OMG.... Minden tenyésztőnél más és más... egy világgyőztess szülős kutya fél millába se meglepő de egy törzskönyv nélküli 20ezer-.-" legalább írnád hogy tk-s kell vagy nem? kiállítási darabnak vagy csak házi kedvencnek?
2010. szept. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

a németjuhász inkább közepes, nem nagy, állíts mellé egy bernáthegyit és meglátod :)

voltam már kiállításon, kettőn, de azokat nem igazán értem, össze vissza van minden kutya, teljesen értelmetlen, talán vmi nagyon jóféle kiállítást kéne keresni :D

2010. szept. 2. 20:21
 9/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Fogalmam sincs h hol laksz, de itt a környéken van egy nagyon megbízható és jó berni pásztor kennel. Árakról nem tudok, de a kutyák jó kezekben vannak nagyon és a szülők fajta győztesek. Szinte mindig hoznak el vmi kupát.


[link]

2010. szept. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Azért ezek között a fajták között természetre elég nagy különbség van ám... Szerintem mielőtt bármelyiket megveszed, gondold át, hogy mit vársz el egy kutyától. Mert ah mondjuk házat is kellene őriznie, akkor a szamival elég nagy meglepetés fog érni, és nem pozitívan... Egyébként meg egyetértek abban az előttem íróval, hogy egy kutyát nemcsak megvenni kell, hanem normálisan tartani is. Abban pedig biztos lehetsz, hogy az első évben rá fogaz annyit költeni, mint egy minőség kölyök vételára. És még valami: tudod a türelem nagyon szép erény, ne most akarj azonnal kölyköt, hanem (ahogy előttem is tanácsolták) járj kiállításokra, ismerkedj meg tenyésztőkkel, ismerd meg a fajtákat. Válaszd ki, hogy neked melyik felel meg leginkább (de ne az ár és a nagyság döntsön), és a legszimpatikusabb tenyésztőhöz iratkozz fel előjegyzésre. Megéri várni, mert ha kapkodsz, jó eséllyel egy szaporítónál kötsz ki és egy mondjuk diszpláziás kutyánál (amire ugye a nagytestű fajták fokozottan hajlamosak), hogy az "inged-gatyád" az állatorvosra költsd.
2010. szept. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!