Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz a kutyám és nem tudom...

Rossz a kutyám és nem tudom hogy mit kezdjek vele. Tippek vagy tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Találtam egy kistestű kutyát, és lakásban van most bent velünk. Nem tudom hogy kell betanítani hogy ne harapjon, ne piszkoljon be, hogy ne rágjon szét mindent, meg stb. Tippeket szeretnék, vagy valami segítséget !

Előre is köszi :)


2011. szept. 29. 22:22
1 2
 1/14 anonim válasza:
26%
Mond hogy mit ne csináljon és én irom a megoldást: Hogy ne harapjon?Ha ember-t harap azért mert: meg akar védeni,a megoldás az hogy a másik embert elősször is, a kutya legyen pórázon és engedje hogy a kutya megszimatolja a kezét legalábbis.. Ha bűtorokat harap, akkor az orrát ilyen spriccelős valamivel amiben viz van , spricceljük le, és majd tudni fogja hogy ha harapja, akkor le spriccelik, hogy ne piszkoljon be, ahol csinál, ott gondolom újságok vannak.. nos elősször ehhez a megoldáshoz az kéne hogy a kutya milyen fajta?
2011. szept. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ő a falkavezér. Szimplán vedd át a hatalmat:

[link]


és még ajánlom ezt, ha szereted Cear Millan módszerét:

http://www.youtube.com/watch?v=sf2tw4gWCnY&list=FLj_A2ekj33u..

2011. szept. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy a sok közül:

[link]

2011. szept. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Inkább játszva harap engemet meg mindenkit.

A legnagyobb baj a piszkolás, és nem tudom hogy milyen fajta mert keverék.

2011. szept. 30. 13:34
 5/14 anonim válasza:

1. Válaszoló vagyok:

Ceaser Milan-t énis bírom na de mind1..

"Inkább játszva harap engemet meg mindenkit."

Az én kutyám is ilyen a kinti Csau-Csau, hogy játszok vele

aztán játszva , inkább csípged, de valamikor egy kicsit erősebben ami már mondható, harapásnak.. Nos hát fogadok még kis kutya és kb 1,5 éven alatt van.. ha nem akkor szolj..

"A legnagyobb baj a piszkolás, és nem tudom hogy milyen fajta mert keverék." Hát minden kutyánál egy kicsit más módszer kell.. pld nekem sok kutyám volt de most jelenleg 3 van és 1.Csaucsau:Az alapból rendmániás egy kicsit, de mivel még olyan 7hónapos-1éves ezért még szeret egy kicsit bordelozni stb.. de mindíg csak olyan helyre szok piszkolni ami elvan dugva stb.. mint pld nekünk a kert végébe.. 2.Si-tzu:Ő is rendmánia fajta, kicsit lusta,szeret enni stb..:Ő is okos általába ugatással jelzi ha, aza dolga van, vagy kiteszünk neki újságot a nappaliba ,és azt mint ember wc-t tekintve, oda piszkol.. Aztán 3.Máltai:Ő hát nekünk a legaktívabb,félénkebb,nagyobbugró stb... ő hát nem valami rend mániás, mindíg egy kicsit rossz pld:Felugrák mindere stb.. de már kevésbé rossz mert kb2-4 éve megvan nekünk vagy régebb nemtudom.. de ő a piszkolásba háát nem valami jó, mert ő nyilvánosan oda megy a sarokba és csinálja a dolgát.. de meglett taníva hogy ha kell nekie, mert észrevesszük, egy újság levan rakva és azt ütögessük , és oda megy és ott végzi sbt.. Ezért mondom hogy jó lenne tudnom hogy milyen fajta kutyád van pontosan

2011. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Először is figyelmeztetnélek h ami neked játékos harapdálás az a kutyának nem az. Ő éppen dominanciát gyakorol akkor felettetek tehát semmilyen formában nem lehet hagyni.

Mit kell tenni ha mindent megrág? Minden egyes alkalommal mikor meg akar valamit rágni meg kell fegyelmezni a kutyát, persze nem szabad bántani, ezt könnyen elsajátíthatod Cesar Millantől.

Ahhoz h ne piszkítson a lakásba? Hát erre nincs semmi biztos módszer, de ha esetleg kertes házba laktok és van egy hely ahova piszkíthat akkor érdemes a lakásban bepiszkított anyagot kitenni oda. Mindenesetre nagyon alaposan ki kell takarítani utánna h ne maradjon ott a szag mert akkor már csak amiatt is oda fog piszkítani. Ja és emiatt nem szabad a kutyát fegyelmezni.

2011. szept. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Hát puli meg valamilyen keverék.

Azt tudom csak hogy van benne puli.

Ja és azt hallottam hogy ha ivartalanítjuk a kutyát akkor nem piszkol be a lakásba, meg hogy tovább él, csak sokkal nagyobbra nől.Hülyeség-e ?

2011. szept. 30. 16:28
 8/14 anonim ***** válasza:

teljesen mind1 már h milyen keverék, nem ? neveld meg és kész

neten számos segítséget találhatsz (vagy vidd iskolába, ahol segítenek megnevelni, és hasznos tanácsokat adhatnak )

az ivartalanítás jó dolog, és erősen ajánlatos is, meg így kezelhetőbbé is válik (meg egy csomó előnye van még, amikről szintén számtalan infót találhatsz),de el kell hogy "szomorítsalak", mert attól aztán baromira nem lesz szobatiszta, igenis tanítsd meg szobatisztaságra!

(kanoknál van az, hogy nem jelölnek annyit utána)

ha felnőtt logikusan nem fog már nőni, nem tudom honnan szedted ezt a hülyeséget is...

azt szokták még terjeszteni, hogy hízik utána a kutya, de könyörgöm, odafigyelsz rá hogy mennyit adsz neki enni és kész, ez a nagy "titka"

2011. szept. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2011. szept. 30. 20:20
 10/14 anonim válasza:
63%
Énis a előző válaszolóval értek eggyet inkáb.. De amúgy számít hogy milyen fajta a kutya.. mint pld: Eggyik ember se ugyanaz, pedig hasonló a kinézetünk, van bőrünk orrunk stb.. a kutyánál is így van..nála más módszer van, és ezt általába fajtáról kell nevelni, én azért már csak tudom hisz 3nagy kutyanevelési könyveket olvastam.. ( vagy csaj2őt nemtudom de ez most nem lényeges :S )
2011. szept. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!