Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor célszerű adni étel a...

Mikor célszerű adni étel a kutyámnak, ha már egyszeri étkezés van?

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 17:19
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

A kutyák a "szakaszos", hiányos etetést is jól tolerálják, élettani szempontból jobb, ha a felnőtt állatok is naponta legalább 2x esznek.

A napi egyszeri etetés esetén az etetés időszakára az állat igen éhessé, mohóvá válik. Az ételt nagy darabokban, megfelelő rágás és benyálzás nélkül "befalja". Ez a gyomor túlterheléséhez, akár gyomorcsavarodáshoz vezethet.

Jobbik esetben az állat a nem kellően megrágott ételt kiöklendezi, és újra felenné (ha a gazdája "fújj, disznó" felkiáltással el nem venné tőle). Pedig ez a felöklendezés és újra rágás a kutyaféle ragadozók esetében teljesen normális. Olyasmi ez, mint a kérődzőknél a kérődzés: nagy mennyiséget felvesz, előemészti, aztán nyugodt körülmények között egy-egy gombócot felöklendezik, és jól megrágja. Nem azonos, de hasonló funkciójú a kutyák habzsolása (rágás nélküli nyelése), majd a felöklendezés (hányás), majd újra elfogyasztás. Sok kutyás ilyenkor rohan az állatorvoshoz, abban a hitben, hogy betegség miatt hány a kutya, pedig erről szó sincs.

Ha naponta 2x eszik a kutya, akkor a két etetés között kevésbé válik éhessé, nyugodtabban, alaposabban rág, ritkább a felöklendezés, a gyomormegterhelés és gyomorcsavar pedig alig fordul elő. Természetesen a kétszeri etetés nem dupla mennyiséget jelent, hanem azt, hogy azt a mennyiséget, amit egy alkalommal kapna az állat, két részletben etetjük meg. A jobb táplálék hasznosulás következtében rendszerint kevesebb táplálékra van szükség.

Csakúgy, mint az embernél: a napi tobbszöri étkezés egészségesebb!

Egyszer-egyszer nem árt a koplalónap (kiürül az emésztő csatorna), de nem rendszeresen (hetente).


Ha az egyszeri etetéshez ragaszkodtok akkor este jobb és utána egy egészségügyi séta:)

2011. márc. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Az esti séta után, mikor már nincs rohangálás, hanem elfekszik, tud pihenni, emészteni.
2011. márc. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Én reggel adok neki mielőtt suliba megyek , így szinte egész nap alszik mikor nem vagyok otthon , és mikor hazaérek már tudok foglalkozni vele mert addigra megemészti.
2011. márc. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
én általában 1 óra körül szoktam neki adni. aztán eleve mindig ki van neki rakva egy kis táp akkor úgy is enni fog belőlle
2011. márc. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is a napi kétszeri etetés híve vagyok.

Ha egyszer kap a kutya, akkor nagyon kitágul a gyomor és folyton éhes lesz. Azon kívül gyomorsav is jobban marja a gyomrát.

Én reggel adok az ebeknek, aztán meg este hétkor.

2011. márc. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 IGCM ***** válasza:
Napi egyszeri etetésnél este a nagyséta után.
2011. márc. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!