Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy az olcsóbb és egészségese...

Hogy az olcsóbb és egészségesebb a kutyámnak? Száraztáp, vagy főtt étel (?

Figyelt kérdés
szóval száraztáp vagy főt étel, de a száraztáp egésznap előtte, vagy főtt étel reggel és este? főtt ételt ugy szoktam hogy farhátot megfőzöm bele rizsát teszek és megfőzöm felizesitem , megha van kenyér aztis. szóval ezért kérdem mert nekünk 8 kutyánk van,nem kevés, de nem tenyésztők vagyunk sem szaporitok, csak bepárzott féletlen,és 4 kutya ránk maradt, eladni nem adom, mert sajnálom.
2009. szept. 9. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem jó, ha a száraztápot egész nap előtte hagyod! Csak addig maradhat nála, amíg ott nem hagyja, ha elmegy el kell venni.

. Ha ezt nem így csinálod, rengeteg bajod lesz, pl. válogatósság.

A kettő közül inkább a JÓ MINŐSÉGŰ tápot ajánlanám, de nem hiszem, hogy 8 kutya mellett lenne rá keret, úgyhogy inkább főzz neki.

2009. szept. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutya előtt nem hagyunk kaját. Tápot sem. Tudnia kell mikor van vacsoraidő. A főtt étel nem olyan jó mivel az a hűs ami megfelel a kutyáknak, az drága. A csirkefej meg hasonlók, az nem. Azon kívül te nem tudod a heéyes arányokat. Azt nagyon nehéz eltalálni. A kutyának nem kell ízesíteni az ennivalót. Ha tápot veszel abból sokkal kevesebbet kell adni, és már eleve nem kell azon gondolkodni, hogy mik a helyes arányok, mert az már el van intézve. Persze a jó tápokról beszélek. A teszkós, "csepi", pedigree-ből nagyon sokat kell adni mert sz@r kaják, és a kutyának nem lesz jó tőle. Szóval 8 kutyának semmi sem olcsó, még az sem ha rossz kaját adsz neki... És olyan nincs hogy bepárzott, ha nem tudsz ré vigyázni felelőtlen vagy. Nekem 3 szuka kutyám van, ivarosak mert tenyésztőjükkel közös tulajdonban vannak, de sosem volt probléma vigyázni rájuk. És lelkismeretes ember ilyen kutyáért nem kér pézt.
2009. szept. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De én nem eladni nem is elajándékozni akarom! nagyon szeretem őket. már többször nem engedem mert a bugyimat is megeszik előlem:)
2009. szept. 9. 18:23
 4/11 anonim ***** válasza:
Jó, én így értettem, hogyha nem szeretted volna meg őket akkor eladnád. Amúgy hogy lehet ennyi kutyt engedély nélkül tartani?
2009. szept. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Úgy ,hogy még nem vezették be a 3 kutyára adózó dolgot!!!Tudja az álat orvosunk is hogy nem tenyésztjük.!ezt bozonyitani is tudom...pedig mind fajtiszta!!!!!Már ha van valakinek kis esze rájön nem éri meg se tényésztés se szaporitéás, nincs neki semmi jövedelme. De nálam ez nem is kélrdés nem szeretem a kutya tenyésztőket sem, mert ott is nagy állca"szeretem a kutyát"""""


Na mindegy. amugy ne mondja meg nekem senki menyi kutyám legyen, mert másnak 2 szer ennyir tehene van! én tartom el, ne mondja meg más mire költöm a pénzem!

2009. szept. 9. 23:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Na, itt a baj. Ezért papolunk mindig. Nem tudsz a kutyáidnak jó minőségű tápot adni, mert sokan vannak. Ha egy vagy kettő lenne csak, akkor azok megkaphatnák a legjobbat. Egy ivartalanítással, ami 15ezer, megoldottad volna ezt a problémát. Persze soha nem késő.


Én a kutyáimnak jó minőségű száraztápot + főtt kaját (csirkenyak, farhát), esetleg konzervet adok. Benne van minden és még ízlik is nekik. Ne legyen egész nap előtte. Az igazság mondjuk az, hogy nálunk mindig egyből megeszik, soha nem jutunk el odáig, hogy maradjon és azt el kelljen venni :) A bélpoklosak! :):)

2009. szept. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát el vagy tévedve. A tenyésztő nem szeretheti a kutyáit? Akkor te miért szereted? A szaporító nem szereti a kutyáit van nem jól szereti őket! Egy JÓ tenyésztőnek élete a kutyázás! Szerinted ki az a h*lye aki feláldozza az egész életét, úgy hogy ráőadásul még pénzben sem éri meg??? Gondolkozz már! A szaporítónak megéri, mert nem adja meg a kutyáinak ami kell nekik, így kevesebbet költ rájuk--> ha eladja őket akkor nyer rajtuk.

Kicsit nézz utána a dolgoknak... Ne mondják meg hénby kutyát tartasz? Akkor miért nem eteted őket normálisan? A kutyának nem farhátra van szüksége megkenyérre...

2009. szept. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
:)na most nevettem jót:))))) a kutyának nem farhátra van szüksége? akkor mond már meg mire? a kutyáknak a hús és a csont a legjobb eledel. .Hát akkor te nézz utánna jobban!Már kutyaszaporitás sem éri meg.........!!!!!!!!!:):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):):)
2009. szept. 10. 15:55
 9/11 anonim ***** válasza:
Úúúúú, tényleg nagy tévedésben vagy. A kutyának nem farhátra van szüksége. Hanem mindazokra a tápanyagokra, amik a prémium tápokban benne vannak. Nem tudom, hogy fentvan-e még az Ebugatta oldalán amikor Vasszi Zoli (amstaff tenyésztő) megpróbál olyan kaját főzni a kutyáinak, amiben minden benne van, úgy mint a tápokban. Érdemes megnézni. (bocsi, de rosszkor röhögtél :) )
2009. szept. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2009. szept. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!