Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Abban szeretnék segítséget...

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a kutyámnak mi baja lehet? Egy éves terrier keverék több mint kéthete hány, nem eszik, nem iszik,7 kilóról lefogyot 3 kilóra. Szilárd étel nem bírja lenyelni a folyékony meg, ahogy lenyeli jön is vissza!

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 03:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Azt ne mondd, hogy 2 hete beteg a kutyád, lefogyta a súlyának több mint a felét és még nem voltál vele orvosnál.

Megőrülök. Rohanj most, ügyelet, állatkórház. Sokminden baja lehet, a kutyáknál majdnem minden hányással kezdődik. Oltva van egyáltalán?

VIDD DOKIHOZ!

2009. jún. 8. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Minden nap visszük kétszer ,csak még az orvosok se tudják,hogy mi baja! Sajnos!Már egy csomó vizsgálatón túl van szegény!M inden oltást megkapot!
2009. jún. 8. 04:04
 3/28 A kérdező kommentje:
Minden nap kétszer megyeünk a dokihoz,de még ők se tudják,hogy mi baja!Minde oltást megkapot! Egy csomó vizsgálatón túl van már szegény!:(
2009. jún. 8. 04:07
 4/28 A kérdező kommentje:
bocs a duplázásért!
2009. jún. 8. 04:07
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor bocs, ezt nem írtad.

Hová vittétek?

Vidd be az állatkórházba. Ott több vizsgálatot is el tudnak rajta végezni és szakorvosok is vannak.

2009. jún. 8. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Nincs semmi baj! Vácon és Pesten már majdnem minden orvos látta már!Jajjj ne zöldet pisilt és összerogyot! :(((
2009. jún. 8. 04:23
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Istenem szegény! Hol voltatok Pesten? Néztek hasi röntgent, kontrasztanyaggal is? Mert ez piszkosul hasonlít egy részleges bélelzáródásra. Leírom mi volt, mert tanulságos lehet.Ez volt pár hónapja az én kutyámnál. Egy kedden arra jöttem haza, hogy a kutya egész nap hányt. Irány az orvos. Azt mondta, gastritis, diétázzon. Na ezt ő annyira betartotta, hogy inni se ivott, nem hogy egyen. Csütörtökön vissza. Másik doki vizeletet cseppentett tesztcsíkra. Azt mondta, vér van a vizeletben, ez babézia. Kezelés babéziára. A kutya jobban lett, este már evett egy kis joghurtot (ebből gondolom, hogy valószínűleg az IS volt neki). Másnap, pénteken este megkockáztattam picike tápot levessel leöntve. Megette. Szombat reggel sugárban hányta ki az egészet. Irány Pesten az egyetemi klinika. Általános vizsgálat, vérvétel, kezelés babéziára és gastritisre is. Másnap vissza. Vérvétel eredménye a Vizi doktornő szerint túl jó ahhoz, hogy babézia legyen. Viszont felfigyel rá, hogy túl kevés a végbélben a széklet mennyisége. Azt mondja ennél akkor is többnek kéne lenni, ha egy hete nem eszik a kutya. Bélelzáródás gyanú, hasi röngen. Nem egyértelmű. Van a bélben gázképződés, de ez akár egy komoly gyulladás is lehet. Kontrasztanyag, hányáscsillapító, másnap reggel vissza. Kontrasztanyag a bél alsóbb részein is van, továbbra sem egyértelmű, lehet akár gyulladás is. Németh doktor ennek ellenére úgy dönt (hála istennek!!), hogy felnyitja és megnézi, hogy van-e ott valami, vagy csak passzázszavar. Megígéri, hogy mikor rá kerül a sor, kiüzen, hogy mi van. Idegen test volt. Egy műanyag vacakot evett meg, ami formára olyan volt, mint egy kulacs, csak piciben. Valószínűleg valami cukor volt benne, egy okostojás meg nem a szemetesbe dobta, hanem a kertbe. A kutya megtalálta és mivel érezte rajta a jó illatot megette. Szóval, ha ott még nem voltatok, vidd el az egyetemi klinikára. Sokan szidják őket, de én szeretem őket annak ellenére, hogy elég drágák. Nem Bella volt az első kutyám, akit ott megmentettek.
2009. jún. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja, azt elfelejtettem, hogy az előző kutya mamájával januárban jártam hasonlóan. Mikor a vizet is visszahányta, rögtön tudtam, mi a baj, akkor már azzal mentem dokihoz, hogy erre nézzék meg. Bejött, sajnos.
2009. jún. 8. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Szia!Egyetemen is voltunk a vérképe az egész rosz,kontraszos röggen is volt az jó volt.Azt megállapították,hogy vizes a kutya ! De semmelyik orvos se tudja hogy mibaja!
2009. jún. 8. 07:45
 10/28 A kérdező kommentje:
Ja régebben mindkét szemét eltávolították ,mert fekélyes lett!Akkor az autoimmun betegségre gyanakodtak!
2009. jún. 8. 07:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!