Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sosem fog megkomolyodni a...

Sosem fog megkomolyodni a kutyusom?

Figyelt kérdés

4 éves tacskó keverék kutyám van.

túl van pörögve vagy nem tudom,de egyszerűen nem bír nyugton maradni.szó szerint nem ül meg a sggén,folyton lépked egy helyben,ha vki van a közelében.

a lakásban fel alá rohangál,felugrik mindenki ölébe,belenyal az arcéba,rohan tovább,szétrág mindent,ezért nem is nagyon engedjük már be.ha elviszem sétálni úgy húz mintha muszáj lenne,és mindent felszed az útról(zsepi,zacskó,kutyasz@r)és hozza magával.


mikor kicsi volt azt hittük kinövi,de már nem olyan kicsi.

kölykei még nem voltak.lehet h azért ilyen komolytalan?


2011. márc. 21. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha csak pórázon sétálsz vele, az semmi. Naponta legalább egy óra szabad rohangálás kellene neki. Kölykezésnek ehhez semmi köze.
2011. márc. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xnorkax ***** válasza:
A kölyköknek semmi köze a viselkedéséhez. Ha lettek volna, akkor is ilyen lenne. Szerintem itt a gond az, hogy nincs kellőképpen lefárasztva. Fizikailag és szellemileg. Gyakorolhatnál vele engedelmességi feladatokat, taníthatnád. És keresni kéne valami biztonságos parkot vagy kutyafuttatót, amiben elengedheted. :) Hadd fusson, legjobb, ha kutyusokkal együtt, úgy még hatásosabb a fárasztás. Kirándulj vele sokat. Dolgozzatok sokat a behívással, megérné.
2011. márc. 21. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 NekedCsakVivien válasza:
Nekem is bolond kutyusom van, bár nekem németjuhászom, de én így is szeretem :)
2011. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

én is imádom őt,sokat kirándulunk és mindig visszük magunkkal,szabadon fut előttünk.

persze most télen kevesebb volt a séta,de minden évszakban ilyen

2011. márc. 21. 20:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Mozgasd sokat naponta, engedelmességizz vele, vagy egyéb trükköket csináljatok. A parkban is tedd lehetővé, hogy más kutyákkal mozogjon, játsszon, úgy lefárasztják egymást. A húzásról pedig igyekezz leszoktatni. Amikor húz a kutya, akkor egyszerűen állj meg, és akkor indulj tovább ha majd saját maga lazított a pórázon. Ha megint húz, megint állj meg, nem kell hozzá semmit sem szólni. Ezt játszd el vele, ha kell akár százszor is, így meg fogja tanulni, ha húz akkor nem haladtok tovább. Nem pár napos folyamat lesz, sok időt fog felemészteni amire megtanuljátok, de nem nagy ügy :)
2011. márc. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

de ez nem késő bánat már?úgy értem 4évesen kioktatni?

egyébként ha azt mondom "ül" leül kb 2 másodpercre és lépked,ugrál tovább

2011. márc. 21. 20:40
 7/7 NekedCsakVivien válasza:

Mintha az én kutyám történetét olvasnám : D

Az enyém is ilyen, mondjuk talán annyi mellette szóljon, hogy ha látja rajtam, hogy morci vagyok (mert észreveszi a kis mocsok), akkor szót fogad és nem tépkedi az idegeimet, tudja mikor van megállj. Ő is 4 éves:)

2011. márc. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!