Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most ez igaz? Vélemények?

Most ez igaz? Vélemények?

Figyelt kérdés

1,szeretnék egy dobermannt de rengetegen (szinte mindenki) azt mondja, hogy idősebb korában megvadul, rátámad saját gazdájára stb...Igaz?

2,sokat olvastam a dobi után nagyon tetszik a fajta, de szerintetek képes lennék ilyen kutyust tartani 15 évesen ? persze szüleim támogatnak de kicsit félek bár annyira szeretnék egy dobit. Kutyasuliba járnánk és nem első kutyánk lenne.


2011. márc. 21. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Én erről még nem hallottam, de szerintem ha kiskorától következetesen neveled, és idős korára is megtartod nála a falkavezéri pozíciódat, akkor biztosan nem fog rádtámadni. Nem tudom hogy ezt kitől hallottad, de sokmindent össze tudnak hordani az emberek, csak mert félnek az ilyen kutyáktól. A többiek majd talán írnak valami okosat ezügyben.

Ha járnátok kutyasuliba, és már nem első kutyás vagy akkor szerintem simán bevállalhatnál egy dobit. De ezek mellett az a fő lényeg, hogy mennyit tudsz vele foglalkozni naponta, hisz eléggé foglalkozásigényes kutya szellemileg és fizikailag is, aki erős kezű gazdát igényel, de ezt gondolom már tudod. Ha elég határozottnak és rátermettnek érzed magad egy ilyen kutya tartásához, akkor szerintem vágj bele.

2011. márc. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az 1-es pont hülyeség!:S

Ez olyan mint amikor az Amstaffokra azt mondják hogy fenevadak!:S

Nekem Amstaffjaim vannak soha nem bántanának,olyanok mint a ma született bárányok!:)

Minden kutya olyan amilyennek nevelik!:)

2011. márc. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, Jan Fennel meg Ceasar Milan módszereit követem akkor úgy jó lesz (+kutyasuli) vagy a dobihoz ez nem való. Mármint úgy értem nem egy harci kutyus hanem ő is egy ugyanolyan kutya és nála is működnek ezek, ugye?
2011. márc. 21. 20:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha olyan tenyésztőtől veszel kutyát, aki figyelembe veszi a korodat és megfelelő kutyát ajánl, vágjál bele. Ugye, tudod, hogy iskola hétvégeken van leginkább. Hogy nyáron, nyaralás, strand helyett a kutyáddal kell lenned. Vagy legalább olyan programokat csinálni, ahol a kutya veled van?
2011. márc. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
pont ez a jó benne mindig velem lenne :D
2011. márc. 21. 21:08
 6/8 IGCM ***** válasza:

Ez egy hüyleség a kutya oylan amilyenre neveled!!!

Kutyaiskolába kell vele menni és kész.

Persze,hogy alkalmaható rá bármilyen képzési módszer ő is kutya mint a többi.....

Az írásaidból úgy érzem kicsit tartasz ettő la kutyafajtától hiába tetszik annyira...lehet még korai és nem kéne dobit tartanod.

2011. márc. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Látom egyáltalán nem ismered a fajtát, nem tűnsz tapasztalt kutyatartónak, főleg hogy ezt az öreg korára megvadul a kutya marhaságot elhiszed. ;) Elsőkörben nem ajánlanám.

Kutyaiskolával megpróbálhatod, de előssorban ne a külső alapján válassz kutyát. Mert biztos nem belső alapján választottál, ez látszik. Találkozz közeli dobi tartókkal. Nem nagy ördöngősség, de nem mindenkinek valóak ezek az energikus csibészek. :)

2011. márc. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyik fajta sem bolondul meg öreg korában, ha eleget foglalkoznak vele és nevelik. Maximum ha ideggyenge példányt veszel (tehát rendes tenyésztőtől kell venni).


Vannak olyan 15 évesek, akik sokkal jobban értenek a kutyákhoz, mint néhány (nem is kevés) felnőtt.

Szerintem nem életkortól függ ez, csak annyi a baj, hogy fiatalon nincs pénzed, hogy eltartsd a kutyát, és ha továbbtanulsz, akkor sem tudsz eleget foglalkozni vele, talán elmész messzire, és csak hétvégenként látod, addig meg a szüleiddel van, akik ha nem támogatnak, baj van.


Kutyasulival, hozzáértéssel, következetességgel simán bevállalhatod, de ha félsz (ugyan nem írtad, hogy mitől... kutyától, termetétől, mozgásigényétől stb), akkor lehetnek még problémák, szóval tisztázd ezt magadban.

http://www.youtube.com/watch?v=kOt0lUiSUkU

2011. márc. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!