Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el a kutyámnál...

Hogyan érjem el a kutyámnál azt hogyha nyitva van a kapu akkor ne szökjön ki?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem hogy mellettem kirohan mikor épp mennék ki a kapun hanem amikor nyitva van és a családból valaki kimegy az utcára és már nem látja akkor ő kisurran. Erről hogy szoktassam le?
2011. márc. 22. 16:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
csukjátok be a kaput
2011. márc. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Tanitsd meg neki hogy engedély nélkül nem menjen ki semmilyen kapun. Odaálltok és amikor menne akkor rászólsz, ha nem jön akkor dicséred. Ezt sokáig kell ismételni.

VISZONT: ne várj tőle olyanokat hogy te nyitva hagyod a kaput, mindenki mászkál ki, jönnek emberek, kutyák macskák és majd ő szépen ott fog ülni a kertben! Ez felelőtlenség a kutya és más emberek szempontjából is. Ha huzamosabb ideig nyitva van a kapu vagy ha olyanok mászkálnak rajta akiknek a kutya nem teljesen fogad szó akkor addig a kutyát el kell zárni.

2011. márc. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 Ninna ♥ ***** válasza:
79%

Ilyenkor jöhetnek azok a megoldások, amikor pl. kinyitod a kaput, egy darabig figyeled a kutyát, de pl. készenlétben állsz az ajtóban (ő ne lássa) és amikor kimegy, jól utánaszaladsz ordítva, ha nyár van és jó idő, akkor le is locsolhatod, és szépen visszaráncigálni a kertbe.


Viszont.. ez a probléma elég súlyos gyökérhez vezet vissza, amit mindenképpen korrigálnotok kell. A kutyád felülbírálja a döntésedet, a szabályokat, (jelen esetben azt, hogy nem mehet ki a kapun) és ez viszont rangsorprobléma, nálatok egyértelműen a kutyus irányítja a falkát, a családot, ami elég nagy probléma. Ha ezeket a szabályokat konkrétan, határozottan betartod ( [link] akkor már azzal sokat tettél. Ajánlok elolvasni egy könyvet is ( ***** ebből rájöhetsz egy kicsit a kutyák gondokozására, életére, nagyot fog lendíteni a tudásodon, hidd el, mindenkinek ajánlott olvasmány, akinek kutyája van, sokat segít a nevelésben, egyáltalán abban, hogyan is élhet egy kutya a saját világában, a rangsorproblémák mitől adódhatnak, stb. Nekem nagyon hasznos volt, amikor elolvastam, azóta is bátran ajánlom mindenkinek.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. márc. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
50%

az igen utána rohanni ordítva meg visszaráncigálni..... ettől biztosan nem fog megijedni és félni tőled....

kis tesóm(7éves), ha hazaérnek a suliból, és kiszáll a kocsiból ordítva rohan a kutya felé, és a kutya már úgy fél tőle, mint a tűztől.


Ordibáljatok csak vele, meg rángassátok...

2011. márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
Mivel náluk még a rangsorral is probléma van, ez az egyetlen mód, hogy egy kicsit megbüntessék a kutyát. Igen, kiabáljanak rá, és a nyakörvénél fogva ráncigálják vissza a kutyát a kertbe, minthogy komolyabb büntetést alkalmazzanak, amihez nem értenek. (pl. meghajtás, vagy netalántán ösztönkezelés, ilyesmi, ezt a hozzáértőknek irtam). És egy normális idegrendszerű kutya nem ijed meg, meg nem fél egy ordítozó kisgyerektől.. én meg csak ezt tudom mondani. A kutyámat a lehető legszociálisabb, erőszakmentesebben tanítom, és ennek a módszernek az elvét követem, de mondd, mi baja lesz a kutyának, ha rákiabál egy nagyot a gazdi, hogy "Mit csinálsz??" és megfogja a nyakörvét, és visszaráncigálja a kertbe? Semmi. Nekik még csak így szabad büntetni, sehogy máshogy.
2011. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
23%
Utolsó, nemkell mindig ezzel a rangsorproblémával jönni. Lehet, hogy egyszerűen csak fogalma sincs a kutyának arról, hogy ha mások mászkálnak ki akkor nem surranhat ki utánuk. Mert lehet hogy még nem tanitották meg neki, vagy nem úgy hogy megértse.
2011. márc. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon rossz tanács az ordibálós módszer.

Szoktad nézni a csodálatos kutyadokit? Volt egy oylan része, ahol egy dalmata kölyöknek kellett ezt megtanítani, mert tűzoltós kutya volt és balesetveszélyes részen van az állomás. Úgy oldotta meg, hogy a külső határra áll és amikor a kutya ment volna ki megérintette a mellkasát. Nem lökés, de határozott mozdulat volt. Ezt párszor elgyakorolta, (türelem!) és a kutyus meg is jegyezte, hogy az másnak a területe, nem látnak szívesen.

2011. márc. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
47%
Nina, azért nem jó, mert egy kutyát nem ráncigálni kell...
2011. márc. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem rossz, így lehet csak büntetni. A Csodálatos kutyadokit meg szerintem hagyjuk, valamelyik nap belenéztem, megszólal Millan: ez a kutyának most nyugalmi állapot. A barátom tök laikusként megszólal: persze, nyugalmi, úgy be van szarva, hogy mindjárt összefossa magát. És tényleg. A testbeszédéből látni lehetett, hogy egyáltalán nem nyugodt. Csak ilyen apró dolgokból össze lehet állítani a képet, hogy Millan bácsi nem mindenben mond igazat.


A mellkasmegérintős módszer jó, de van annál jobb, a privát terület szabálya, de azt meg a rangsorproblémás, egyértelműen laikus gazdi (ami hozzáteszem, nem baj) hogy tudja majd helyesen alkalmazni? És egyértelműen a gyökerére visszavezetve ez rangsorprobléma, hiszen tudja a kutya, hogy nem szabad kimenni a kapun, mégis megteszi, ergo felülbírálja a gazdi szabályait, döntését. Ez pedig egyértelmű komoly jele annak, hogy van valami probléma.

2011. márc. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
A ráncigálást lehet, hogy félre értették, én azon azt értettem, hogy megfogja szépen a nyakörvét, és visszahúzza a kertbe, behozza azon fogva egy darabig, a legtöbb kutyát viszont így ráncigálni kell.
2011. márc. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!