Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen költsége lehetnek egy...

Panettone kérdése:

Milyen költsége lehetnek egy kutya örökbefogadásának?

Figyelt kérdés
Testvéremék gondolkoznak egy kiskutya vételén/örökbefogadásán. Én elmondtam az érveimet egy felnőtt, higgadt kutya örökbefogadása mellett. Ők még mindig jönnek a szokásos szöveggel, hogy de a gyerek mellé inkább kölyköt szeretnének...stb. Mivel sok menhely állatvédő ingyen adja a kutyáit ez a mostani helyzetben kicsit többet nyom a latba mint gondoltam így érvelhetnék ezzel is, ugyanakkor tudom semmi nincs ingyen -akik fogadtak örökbe vagy adtak örökbe meg tudnák mondani kb mennyibe kerülne egy fiatal/felnőtt kutya oltása, chipezése ivartalanítása...ha esetleg elkérnék ne érjen felkészületlenül? Egyáltalán ezt kérik vagy inkább csak illik felajánlani? Igyekeztem érdeklődni de mindenhol kitérnek a válasz elől. Előre is köszönöm.
2011. márc. 22. 17:58
 1/7 anonim válasza:
Mi egy macskát fogadtunk örökbe állatmenhelyről, kb ötezret fizettünk annyit kértek, mert az oltásait és egyéb költségeit ki kellett fizetnünk. A macsek meg három nap után megszökött:)) gondolom kutyáknál is az oltásokat kell megfizetni. Most vettünk egy kutyát, nem menhelyes, eddig az oltásai és a féreghajtók stb, 15 ezerbe vannak. Viszont vannak emberek akik ingyen is adnának szerintem kutyát, csak jó körülmények közé kerüljön.
2011. márc. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 xnorkax ***** válasza:
100%

Menhelyekről általában chipelve és oltva adnak ki kutyákat. Kiskutyák esetében (kortól függő) 1-2 oltásának kell lennie. Az ivartalanítási ár változó, kanoknak 10-15 ezer között, szukáknak 15-20 ezer között. Ez orvos és kutyának a méretétől függő.

Egyébként szerintem illik adományozni egy kicsit a menhelynek, ha örökbe fogadsz egy kutyát. Akik rendesebbek, azok nem mondják konkrétan, hogy kérik a pénzt, de szerintem ez magától értetődő. Ha ivartalanítva van fizesd ki az ivartalanításának árát, az oltásai, chipeltetést. Ez ivartalanítással együtt olyan 10-20 ezer között van. De ha nincs ivartalanítva, akkor olyan 5 ezer körül... A mi kutyánk, mikor elhoztuk egy oltással és egy chippel rendelkezett, így mi 5000 forintot adományoztunk. Pedig ők sem kérték, de azért szerintem ennyit érdemelnek. :)

Szerintem amúgy jobb lenne, ha egy felnőtt kutyust fogadnának örökbe, mert rá már nem kell annyit költeni, mint egy kölyökre, nem rág szét semmit, sokkal higgadtabb stb. Bár a kölyökkutyának is megvannak az előnyei.

2011. márc. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
34%
igen, csak az a baj, hogy akkor mi jogon jelentik ki mint örökbefogadást?? Fizettél az állatért, tehát magyarán megvásároltad!
2011. márc. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xnorkax ***** válasza:
100%
Sok helyen nem mondják az arcodba, hogy fizess ennyit meg ennyit. De szerintem a jó érzés azt diktálja, hogy valamivel segíts nekik, hogy még több kutyát megmenthessenek. Hiszen nekik is élniük kell valamiből...
2011. márc. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Általában 5000-8000ig terjednek az árak, de lehet akár 10.000 is. Függ a kutya korától, nemétől, ivartalanítási állapotától, chippelve van-e, stb...egy kisebb termetű kutya nyilván kevesebbe kerül, és egy kölyök is. A felnőtt ivartalanított kutyusok 7000körül vannak. Legalábbis ahova én járok ki önkéntesnek, ott így van :)
2011. márc. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:09


Megveszed a túrót!!!!! Ha megvennéd, akkor azon a menhelynek haszna lenne. Vagy minimum nem bukna. Márpedig egy kutya, ha nem beteg és baromi gyorsan gazdához kerül, akkor is a kan önköltsége min. 20-25 ezer körül van, a szukáé ennél is több (ivartalanítás, oltás, chipezés, stb)! Márpedig igen-igen ritkán fordul elő, hogy egy kutya szinte azonnal gazdához tud menni, azt hidd el! Ami összeget el szoktak kérni, az gyakorlatilag csak az oltást fedezi, mást nem. Ezt meg mindenkinek ki kell adnia ugyebár...

2011. márc. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mondd meg nekik, hogy kölyköket is lehet örökbefogadni, ha ez a legfőbb ellenérv.

Egyébként általában az oltás, kezelések árát, vagy akörül kérnek.

Tehát a kezeléseit, költségeit téríted meg, nem a kutyát veszed meg...

2011. márc. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!