Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A francia bulldogot semmilyen...

A francia bulldogot semmilyen körülmények között nem lehet egész évben kint tartani?

Figyelt kérdés
Hőszigetelt kutyahát. Nagy fedett terület. Megfázna kint? És nyáron? köszönöm a válaszokat. :D
2011. márc. 22. 19:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Jaaa, ha neked mindegy, hogy él a kutyád.... A lényeg, hogy amit akarsz, meglegyen, mindegy, milyen áron, ugye???
2011. aug. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem a menhelyi élet a mérce...
2011. aug. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
30%
Nyugodtnak lehet kint nekem is volt :) nekünk egyszer sem volt bent a lakásba ;)
2011. szept. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
30%
Előző vagyok és az lemaradt hogy kutyaboxban ;)
2011. szept. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
36%
A "kutyába se veszik" mára átértékelődött. Sokan szeretnék, ha kutyába vennék valahol...
2011. szept. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Vivi2014 válasza:
22%
Szia szerintem lehet kint ha nem tul kicsi ugyértem fiatal a kutya nekem francia b. Van és mindig is kint volt esetleg ha nagyon nagyon hideg volt akkor bevittük a garázsba amugy nekem is HŐSZIGETELT kuytahaza van és, nem fazott meg mert megerősödött az immunrendszere kint ugy hogy auerintem egyaltalan nem elvetemült ötlet kint tartani frqncia buldogot csak télen és nyáron is biztositani kell neki hűvösebb illetve melegebb helyet! :)
2014. márc. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

A neten, hivatalos oldalakon mindennek utána lehet már járni.


1. nem lehet "pl farkassal" összehasonlítani, már csak azért sem, mert a francia bulldog egy EMBER KREÁLTA társasági kutyának "készült!". Akárki akármennyire nem szereti ezt a szót. Őt nem őrzésre-védésre szánták, hanem az ember társának.

"A francia bulldog a társasági kutyák csoportjába tartozik, és mint ilyen, igényli a gazda közelségét, társaságát."

2. folyamatos kint tartásra alkalmatlan:

"ennek genetikai és kinológiai okai vannak"

A testfelépítése, és a genetikája révén képtelen tolerálni a szélsőséges időjárási viszonyokat, a túlzott meleget, a folyamatos napsütést nem bírja, könnyen kap hőgutát. A fagypont körüli hőmérsékletet sem tolerálják, az egészségükre könnyen veszélyessé válhat a hideg, az izületgyulladás, a hólyag gyulladás kellő kezelés hiányában halálhoz is vezethet.

3. Mivel úgy "készült" mint társasági kutya:

"Mint kutya, számára a gazdi jelenti a falkát, ha nem lehet a közelében, hanem elkülönítjük, ez számára azt jelenti, hogy kiközösítették a falkából, (ennek első megnyilvánulása, hogy nem vesz magához annyi élelmet, amennyire a szervezetének szüksége lehet, az immunrendszere gyengül, fogékonyabbá válik a betegségekkel szemben). Ennek hosszútávon komolyabb következményei is lehetnek, hiszen lelki betegségeik, depressziójuk gyakran egyéb testi megbetegedésekben nyilvánul meg, amely kellő odafigyelés nélkül az állat halálához vezethetnek."

4. "napi foglalkozásra kb.2-3 órát szánjunk, nem igényel folyamatosan aktív figyelmet, csak hogy a közelünkben legyen, és beszéljünk hozzá"

5. territóriumát védi

6. könnyen tanítható

7. Számára a gazdája az Isten, mindig és mindenhol a gazdi arcát, mimikáját lesi, lépésről lépésre követi, legyen az a lakásban, vagy az utcán. Igényli, hogy minden egyes mozzanatát követhesse a gazdinak

8. igényes , tisztaságot kedvelő, és igénylő fajta

9. Fürdőzni viszont nagyon szeret (Figyelem! NEM TUD ÚSZNI!)

10. "Lakásban kell tartani, ha kicsukják, magába fordul."

11. "Testarányai miatt sajnos a problémás fajták közé tartozik, nagy feje, keskeny medencéje miatt szinte csak császármetszéssel ellik és sok bulldog nehéz légzésben, horkolásban szenved, valamint érzékeny a melegre."

12."Szeret sétálni, a természetben lenni, de nem kimondottan nagy mozgásigényű. Keveset ugat, így társasházban is nyugodtan tartható"

13. napi háromszor 30 perc játék, sáta elég neki. rövid orra miatt nyáron csak reggel, este vigyük le. Könnyen fullad ha kifárad (akár kékülésig).

14. "a szigorú szidás nagyon felzaklatja"

15. "Igen kedves állat, talán éppen ezért nem szeret egyedül lenni"

16. "Ha ridegen tartják, a természete eltompul"

a francia buldog csak a család tagjaként érzi igazán jól magát

17. Éberen lesi a körülötte zajló eseményeket, és ha veszélyt érez, azt rögtön ugatással jelzi.

18. "Okos állat és gyorsan tanul, főként ha a foglalkozások vidám légkörben zajlanak, és ha a gazdája mindig tudatja az állattal, amikor elégedett vele. "

19. " Ez a fajta érzékenyen reagál gazdája hanghordozására."

20. "szeret játszani és hancúrozni, de a hosszú sétákat nem kedveli"

21. "Nem bírja a meleget, ezért feltétlenül biztosítani kell neki a hűvös helyet és a friss vizet. Rövid orra miatt meleg időben nem tanácsos túlzottan megdolgoztatni."


22 "A francia buldogot szinte kizárólag társként tartják!"

2015. nov. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
33%

Ezeket nem fórumokból stb. helyekről való okoskodások.

Az 5/17-es válaszoló (igaz már nagyon rég volt)nem tartom jónak leírni az önzés szót az állattartással egyszerre.

Nem is igazán értem. Persze, lehet, sőt biztos vannak szélsőséges esetek (állattartók), de nem hiszem, hogy gyakori ez. Amúgy meg nem csak az állattartással kapcsolatosan vannak szélsőséges megnyilvánulások. (Gondoljunk csak az állatkínzókra. Az természetes? Vagy való? Mert szerintem nem, sőt ezek nagyon beteg emberek! És igen, én betegebbnek tartom, mint azokat, akik "szélsőségesen" foglalkoznak az állataikkal.

2015. nov. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Pannónia T5H válasza:

A 17. válaszoló pontjai szinte majdnem mind igazak az én francia bulldogomra. Kivéve a 9. pontot. Az én kutyám nagyon utálja a vizet:)Csak mikor iszik akkor tolerálja:)

Amikor nyáron meleg van akkor langyos,később kicsit hidegebb vízzel hűtöm naponta többször, mert muszáj. Hiába az árnyék, ha több napon át tartó kánikula van. Télen fűtött helyiségben van(18-20 fokban).Ahogy írta valaki előttem 5-10 fokban már fázik,reszket. A kutyaház egy zárt helyiségben van,teljesen szigetelve és nem elég. Úgy, hogy egy másik kutya is van és összebújnak! Szóval nyáron hűteni kell télen meg fűteni. Biztos tűlélné akkor is ha nem figyelnek rá ennyire,de kérdem én nem ér meg ennyit az ember legjobb hű barátja, hogy ennyi gondoskodással egy kicsit is meghosszabítja az életét?! El kell fogadni, hogy ez a bulldog nem farkas! Olyan ez, hogy sokan nem 10mp alatt futják a 100m-t. Ez a kutya is más mint társai. Összehasonlítás képpen:a bulldogom kölyke egy keverék, ő a hóban fetreng, az esőben ázik, nem érdekli.Mikor 5-6 hetes volt már a nagy hóban jött utánam és akkor túrta az orrával a havat. Ők sem egyformák, ahogy a többi élőlény!

2015. dec. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Bandi116 válasza:
Nekem francia bulldogom van ő az udvaron lakik de azért amikor hazamegyek egy kicsit mindig bejön a házba van egy háza a teraszon a házban 2 puha és vastag pokróc meg persze hőszigetelt de mivel szeret a közelünkben lenni ezért a bejárati ajtóval szembe 2,5 m re van a háza sokat van vele foglalkozva meg a háza bejáratán van egy faredöny amit hideg időben és estére le hajtunk és teljesen meleg van bent amikor kijön reggel a házból tisztára meleg a kutya pont olyan melegvan bent mint amiett a bulldog szeret ilyen körülmények között lehet kint tartani nekem 2 hónapos korától így van és már 5 éves
2017. nov. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!