Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 7 éves basset kant érdemes...

1 7 éves basset kant érdemes még fedeztetni?

Figyelt kérdés
Mielöt jönnének a letámados válaszok ill kérdések.A kutya törzkönyves-tenyészszemlés-munkavizsgás.Évek ota szeretném pároztatni csak egyszerüen nincs hozzá szuka Pesten.meg mivel holland vérvonal jóval testesebb is mint a hétköznapi bassset. extra erös csontozata miat 37kg és 38cm.Igy egy pici szukával nem lenne érdemes pároztatni mert a szuka nem birná el.
2011. márc. 23. 16:18
1 2
 1/12 xnorkax ***** válasza:
Szerintem már túl idős. :/
2011. márc. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

38 cm marmagasság? Az már éppen kizáró ok is lehet egy tenyészszemlén, gondolom épp hogy csak átment a kutya, 38 cm felett már kizárják őket, nem tenyészthetőek.

Hát figyelj, ha tényleg valami extra minőségű, gyönyörű küllemű, jól terhelhető kan, akkor semmi akadálya, feltéve ha találsz hozzá megfelelő szukát. Egy normális tenyésztő nem csak Pesten keres szukát, hanem külföldön, stb. Ha ez mind rendben van, szuka is van hozzá, akkor szerintem egy utolsó almot (tényleg csak az utolsót) le lehet hozni, de erről mindenképpen kérdezd meg a szuka gazdáját is, hogy mi a véleménye, és én más basset hound tenyésztőt is megkérdeznék erről, lehet, ők elleneznék.


Nem ritka a mai világban, hogy előfordulnak idősebb kanok is, mert olyan gyönyörű küllemű, gyönyörűen mozgó kutya, hogy nagyon szép, és egy utolsó almot még kérnek tőle. Legutóbb pl. a Bordermania kennelnél olvastam, hogy a következő almuk Tommytól, egy 9 éves border collie kantól lesz, szóval nem ritkaság. De tényleg csak akkor vond be tenyésztésbe, ha valami nagyon extrás kutya.

2011. márc. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Az én szukám 7 éves volt, a párja 10, amikor kölykeztettük.
2011. márc. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
38cm ig van a basset maximális magasága. kiálitáson eddig 2x volt.egy CAC-on ill egy CACIB-on. a CAC-ot megkapta a CACIB-ot nem csak nagyon jó-t" kapott jó az mondjuk az elsö kiállitás is volt igy nagyon izgultam és ez látszott is rajtam. igen lehet de mivel a szukát hozzak általában a kanhoz nem igen van rá tul nagy jelentkező:/.. Az állatorvos azt mondta,hogy kutya függö,hogy meddig lehet pároztatni. De köszi a válaszokat
2011. márc. 23. 16:31
 5/12 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy él 17 év az szép idő, főleg az említett fajta esetében.
2011. márc. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

17 év az tényleg szép kor, pláne hogy kan és fedeztetni akarod :D

Gondolom 7 évre gondoltál, szerintem még lehet, ha szuka lenne akkor már egyértelműen nemet mondanék.

2011. márc. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
ennyire vaksik ne legyetek már léccives... nincs egybe" senkit ne zavarjon,hogy van egy space közte.
2011. márc. 23. 19:26
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk vaksik, de máskor írd normálisan. Nehogy te legyél már felháborodva aki a kanját akarj fedeztetni ráadásul, gondolom 14-15 éves lehetsz.
2011. márc. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
"akarja"
2011. márc. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ne magadból indulj ki köszi.
2011. márc. 23. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!