Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell másképp nevelni egy...

Hogy kell másképp nevelni egy dobermannt, mint egy vizslát?

Figyelt kérdés

Azt mondják a dobinak kemény gazda kell, és fontos nagyon fontos, a falkavezér a gazda legyen.

De, hogy legyen az? Úgy mint egy másik kutyánál, vagy más módszer van ilyen fajtákhoz?


2011. márc. 23. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy kell falkavezér legyen mint más fajtánál, egyszerűen csak szigorúbban kell fogni és jobban kihangsúlyozni hogy te vagy a főnök. Pl lehet hogy egy vizsla összehúzza magát attól hogy csúnyán nézel rá, de a dobira lehet hogy kiabálni kell néha. Vagy egy vizslának néha megengeded hogy veled aludjon, vagy felugorjon rá vagy akármi, de ha ugyanezt megteszed egy dobival akkor ő gyorsan elkanászodhat. De semmi sem szabály, lehet világuralomra törő vizsla is meg a sarokban reszkető dobermann.
2011. márc. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

A nevelés nem a kutya fajtájától függ!

Minden kutyát ugyan úgy kell nevelni,legyen az Yorki vagy Dog!

2011. márc. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
nekem egy pitbullom van és egy bichon havanese. mind a kettőnél ugyan az a lényeg hogy szabájok legyenek amiket be kell tartatni velük. persze egy erősebb fajtához több munka kell mint egy kevésbé erőshöz. mondjuk a dobinak kevesebb mozgásigénye van mint egy vizslának általában de ez kutyátol függ.
2011. márc. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minden fajta kutyánál alkalmazni kell a következetesség elvét. Lehet az dobermann, vagy vizsla, vagy akármi. Dobermannban is van erőszakosabb, és simulékonyabb. De odafigyeléssel, és törődéssel, a világ legszuperebb kutyája.
2011. márc. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz utána néhány szakkönyvben! Amúgy egyetértek a legtöbb előttem szólóval. Határozott, következetes nevelés, jutalmazás, nincs túlzott szigor. Szerintem kezeld úgy, mint barátot, ha játszotok, mint gyereket, ha tanítod. Nekem ez vált be. (és ne hagyd, hogy szemtelenkedjen) Sok sikert! :)
2012. júl. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden egyednél ugyanolyan következetesen, és szigorúan kell eljárni. Én, ha csivavát tartanék, tegyük fel, akkor is kutyaként nevelném, nem kényeztetgetném nyakra-főre, hanem kutya, maradjon is az. Ugyanúgy nevelném a meglévő német juhászomat is, mint az előbb említett ölebet. Szóval ugyanúgy kell eljárni, nem mindent megengedni neki.
2012. júl. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!