Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Stilwell miért nem vállalt,...

Stilwell miért nem vállalt, olyan kutyát, mint Milan?

Figyelt kérdés

A csodálatos kutya dokiban nem egyszer támadt kutya másra, és a kutyadoki tudta, mit kell tenni.

Eközben a Póráz két végében még csak meg sem kapott senkit egy kutya sem.

Nem lehet, hogy a Stilwell módszere könnyebb esetekre vonatkozik, és Milan módszere meg a jó?


2011. márc. 23. 19:17
 1/10 anonim ***** válasza:
18%
Elképzelhető, de szerintem mindkettő remek szakember,és tudják a dolgukat.
2011. márc. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Nem piszkítanak a másik homokozójába:))
2011. márc. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Pedig van olyan a Póráz két végénben is, én kb 6-7 részt láttam és nem egyben kapott oda egyik-másik kutya.

Nekem Milan sokkal kevésbé meggyőző, mint Victoria, de mindenki mást favorizál.

2011. márc. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt láttam, hogy összekapott 2 kutya, és Victoria meg csak nézett elképedve a kirúzsozott fejével, mintha nem értené, hogy mi történik...
2011. márc. 23. 19:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom Cesart a másik kutyás műsort egyszer néztem meg hát nem tűnt valami hitelesnek így inkább többet nem is néztem.
2011. márc. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Victoria műsorából csak egy felet láttam, és bár jó ötleteket mondott elméletben, nem láttam ,hogy a gyakorlatban jeleskedne.


De nem kell összehasonlítgatni őket, mind a kettőtől biztos hogy lehet hasznos dolgokat megtudni

2011. márc. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Van valami igazság abban amit írsz. Én személy szerint sokkal szimpatikusabbnak tartom Ceasart, mert ő türelmesen, érdeklődve végighallgatja a gazdikat, míg Viktória csak pofákat vág.
2011. márc. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Ez a nő nekem kb.annyira hiteles,mint egy cirkuszi majomidomár.

Annál is a show a cél,ennél is.

2011. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem kéne állandóan össze hasonlítani őket 2 külön oldalt képviselnek. Victoria olyan dolgokkal foglalkozik hogy asztalról ételt nem lopunk és hasonlók. Ceaser-nek is vannak ilyen esetei de ő az igazán nehéz helyzetekből is kivágja magát úgy hogy a kutyákban sem tesz kárt. Stilwell meg néz elborzadva a szempilláival hogy mi a francot csinál a kutya utána meg minden lerendez jutifalival. És ezt teljesen pártatlanul mondom sztem inkább a tehetséges magyar kiképzőket kéne sztárolni ha már magyarnak valljuk magunkat nem a külföldieket.
2012. dec. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, ez így nem egészen igaz, Victoria műsorában is vannak bőven agresszióproblémás kutyák, Cesar pedig nagyon sok kárt okoz a kutyáknak a módszerével (ha valaki kicsit is ért a kutya-testbeszédhez, láthatja, hogy egyik általa "kezelt" kutya sem lesz sem nyugodt sem megadó, egyszerűen félnek tőle és időlegesen elnyomják az agressziót, ami azonban később bármikor előtörhet, akár fokozottabb formában is). Míg ezzel szemben a Victoria által képviselt "módszer" lényege pl agresszív kutyáknál, hogy az agressziót kiváltó ingerrel pozitív élményeket (pl jutalomfalat) társít, így a kutyának helyzetre adott érzelmi reakcióját változtatja meg (ha később is felmerül ez a helyzet, a kutya tudni fogja, hogy jó dolgok fognak vele történni - pl kaját kap - és idővel az agresszió eltűnik). Ez hosszú távon bizonyítottan sokkal hatásosabb megoldás, mint a Cesar-féle "ledominálás", amivel csak időzített bombát csinál a kutyákból. Nem mellesleg van olyan ország (ha jól emlékszem Németország), ahol a nézők megszavazták, hogy ne sugározzák tovább a műsorát, a legnagyobb brit kisállatbolt-hálózat pedig nem árulja tovább Cesar könyveit, mert a módszere téves állításokon alapszik, elavult és ártalmas is.

Sajnos, mint minden másban, kutyanevelében is bő 20 évvel vagyunk lemaradva a világ fejlettebb részéhez képest, a Cesar Millan és Jan Fennel-féle felfogás már régen a múlté, és rohamosan terjed a pozitív megerősítésen alapuló kutyanevelés (klikker-tréningnek is hívják), amit Victoria is használ.

2014. márc. 30. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!