Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó választás egy francia...

Jó választás egy francia bulldog kutyus?

Figyelt kérdés
Lakásban lakom, egy áruházban dolgozom. Van amikor egy héten 5 máskor egy napot sem megyek. A munkaidő 4 órától 8-10 órahosszáig is tarthat. Ha nem dolgozom a teljes időmet rá tudom fordítani, de ha melóznom kell akkor nincs más aki foglalkozzon vele. Nem volt még kutyám. A francia bulldogba első látásra szerettem bele a másnaposok című filmben láttam. Élőben sajnos még nem sikerült találkoznom vele. Mindent elolvastam róla és nem fellángolás, mert már október óta foglalkoztat a dolog. Remélem mindent leírtam ami fontos. Véleményeket várok indoklással ha lehet
2011. márc. 23. 20:33
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ha esetleg nem és tudnátok ajánlani olyan kutyust ami szerintetek jobban illik hozzám azt is szívesen fogadnám.
2011. márc. 23. 20:44
 2/17 xnorkax ***** válasza:
Szerintem jó választás lenne, de az első időkben jó lenne, ha olyan héten vinnéd haza, mikor nem dolgozol. :)
2011. márc. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nekem francia bulldogjaim vannak, és szerintem jó választás lenne. DE azzal azért számolj, hogy kis- és fiatalkorukban nagyon is aktív kutyák (a "hiedelemmel" ellentétben), és persze megrághatnak dolgokat stb. Ja és a szobatisztaság elsajátítása általában kicsit hosszadalmasabb folyamat náluk, mint más fajtáknál...De ha kibírod az elején ezeket a nehézségeket, nagyon ragaszkodó, hálás, jófej kutyát kapsz. Imádnivalóak:)


Amúgy mindenképpen kölyök kutyához ragaszkodsz? Mert a fajtamentőkhöz (sajnos) rendszeresen érkeznek kutyák. Velük gyakran kevesebb gond lenne, mert az ideiglenes befogadó már általában megtanítja nekik a szobatisztaságot, elkezdte a kutya szocializációját stb. Persze mindkettőnek van előnye, hátránya. Csak gondoltam leírom, hogy tudj erről a lehetőségről is.

Arra még figyelj, hogy akkor hozd el kutyát, amikor éppen otthon vagy és többet tudsz vele foglalkozni.

2011. márc. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 fancsii. válasza:
Igazából bármilyen kutya jó lenne neked, ez csak nevelés kérdése. Ha kicsi korától ehhez van hozzá szoktatva akkor a fajta úgymond lényegtelen. Ezért mindenképpen kölyköt válassz szerintem. A francia bulldog is jó választás, ám mielőtt megvennéd olvass el róla nagyon sok mindent. Úgy válassz, hogy kb 10 évre szóló barátségot fogsz kötni valakivel :) Sétáltasd minden nap legalább 1 órát, foglalkozzál vele, tanítgassad és ami még nagyon fontos, hogy fokozatossan szoktasd hozzá, hogy egyedül otthon hagyod. először csak menj el 10 percre, majd egy órára és fokozatosan emeld a nem ortthon töltött idő mennyiségét. igy könnyebben hozzá fog szokni a "magányhoz". Kutyákkal foglalkozom nap, mint nap, kiképző vagyok, szóval remélem tudtam segíteni.
2011. márc. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Igazán jó választás. Játékosak , de arra ügyelni kell, hogy ha nem "edzel" vele akkor el fog hízni! Egyébként nem kell aggódni. Gyerek kedvelő kis háziállat. Ennél a fajtánál megvan még néhány pl: a mopsz is ahhoz képest , hogy milyen kicsi nagy helyet ( bármint futáshelyet) igényel.
2011. márc. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szerintem jó választás mert tényleg cuki kutya ,VISZONT!!!

Én azt hallottam róla hogy egy kicsit agresszívek de ha ajánlanom kéne egy kutyát én a shih tzut ajánlanám mert igazi kis családi kutya(persze az idegeneket megugatja)és a legjob hogy amit olvastam sokszor nem tudsz otthon lenni,és a shih tzuk agyon jól bírják az egyedüllétet...:)

2011. márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
15%

Aki csak önmagára gondol, az válogat a kutyafajták között.

Aki szereti a kutyákat, az megment egyet sintértelepről, menhelyről, vagy befogad kóbor ebet.

És az életmódját hozzáigazítja a kutyáéhoz.

Mert igaz, hogy a kutya az ember barátja, de a barátság kétirányú gesztus...

2011. márc. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Persze, utolsó...Esetleg ne lépjek ki a munkahelyemről, mert a befogadott kutyának napi 5 órás sétákra van szüksége? Mert ugye nekem kell a kutyához alkalmazkodni... Te biztosan megteheted, hogy egésznap nem csinálsz semmit, de bocsi, hogy én nem fogom fenekestül felforgatni az életemet egy kutya miatt.

Jó dolog az örökbefogadás, de épp az a jó a fajtákban, hogy több mindent tudhatsz a kutyáról, mert minden fajtának vannak jellemzői (viselkedés, betegségek, mozgásigény stb. stb.).

Ja és fajtatiszta kutyát is meg lehet menteni. Ha megnézed, a sintértelepek, menhelyek nem csak keverék kutyákkal vannak tele.

2011. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 fancsii. válasza:
Kedves utolsó előtti... ez marhára nem igaz, hogy az válogat fajták között aki csak magára gondol... Ha pl 40négyzetméteres negyedik emeleti tömblakásban laksz, valószínűleg nem fogsz sem egy német dogot sem egy bernáthegyit venni. Vehetnél, de a kutya érdekében nem fogsz valószínüleg... És igen, jó dolog a menhelyes kutyák megmentése, de ugyanannyi hátránya is van. Bár hűséges társad lesz biztos, kitudja miylen izületi vagy csontozati betegségei vannak ami pl 1 év után jön csak ki neki..
2011. márc. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%

A tenyésztőtől vett fajtatiszta sem ad száz százalékos biztonságot semmi egészségügyi dologra.

Azon kívül egy menhelyről választott kutyánál, ha felnőttet választunk, akkor a termet adott.

Egyébként egy kis lakásban is tartható nagy testű kutya, csak gondoskodni kell a megfelelő mozgásáról. Sőt, a kutyának nem csak fizikai, de szellemi elfoglaltságra is szüksége van.


Én őrültségnek tartom százezreket kiadni egy kutyáért, amikor kutyák százezrei halnak meg, holott néhány forint az életüket jelenthetné.

2011. márc. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!