Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám a napokban elleni...

A kutyám a napokban elleni fog. Mire ügyeljek? Tanácsok?

Figyelt kérdés
Kb. egy éves husky kutyusról van szó. Első szülése.. Nagyon aggódok érte, mert nagyon félek, hogy valami baj lesz..:S Milyen komplikációk léphetnek fel? Mire kell nagyon vigyázni?
2011. márc. 23. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Atyavilág,1 évesen már ellik?

Milyen felelősségteljes gazdák vagytok?

Ez olyan,mintha egy gyereklány 10 évesen szülne.

Amúgy mi a fenének kell szaporítani?

Hogy a kérdésre válaszoljak:látatlanban nem lehet előre megmondani,milyen gond lesz ellés közben,és nagy valószínűséggel fel sem fogjátok ismerni,hogy baj van.

Mindenképp fontos az ellés körülbelüli időpontjára olyan állatorvossal egyeztetni,aki vállalja akár a sürgős,életmentő műtétet is,és mindig elérhető.

Ez vidéken szokott gond lenni,mivel ott a legtöbb doki nemigen foglalkozik kutyával.

2011. márc. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Fhu sejtettem, hogy nekem fog valaki esni. de mindegy..

képzeld, hogy egy hónapja van nálam a kutya... szóval nem én voltam a felelősségtelen gazda, hanem akitől elhoztam(bátr ott szegénykém sárba volt+láncon+keritésbe) szóval én kimentettem onnan, és egy szóval sem mondták, hogy kiskutyát vár majd... és most nagyon aggódok érte, mert ő a mindenem, nagyon jó kutya és nem akarom hogy bármi baja essen, szóval szeretnék kicsit informált lenni. Szóval örülnék, hogy mielött letámad valaki rá is kérdezne a dolgokra vagy valami.

2011. márc. 23. 21:03
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kijön a kiskutya Azonnal ki kell bontani a burokból (kézzel), megtörölni egy törölközővel és a törölközővel fogva megrázni magadtól ívesen előre-lefele.
2011. márc. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A hasznos részét köszönöm a válaszodnak.
2011. márc. 23. 21:04
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyébként ivartalanítani gyakorlatilag a vemhesség utolsó napjáig lehet.

Így mindenki jobban járna.

Felkészültebb állatorvosok meg tudják a szuka minden károsodása nélkül csinálni.

2011. márc. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát.. a közelben sajnos nincs rendes állatorvos...
2011. márc. 23. 21:10
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nem ártana, ha lenne készenlétben egy jó állatorvos, mert ha véletlenül császározni kell, akkor már nem lesz időd keresgélni. Komplikációmentes ellés után is érdemes megmutatni a kutyákat az állatorvosnak. Meg kell vele beszélni a féregtelenítést és az oltási programot is, nomeg a később a chipeltetést. Készíts a kutyusnak egy elletőládát, amiből az anyakutya ki tud jönni, de a kicsik nem. Infralámpa legyen, állandó 27 C fok az ideális a kicsiknek. Ja, és a szuka szervezetét ez most meg fogja viselni, úgyhogy a fejlődése itt abba is marad.
2011. márc. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ellést megelőző napokban a hőmérséklet leesik kb. 37.2 - 37.5-re (végbélben mérve). Az ellés megindulásának biztos jele, ha a hőmérséklet tartósan (kb. 3-4 órán át) 37 fok alatt marad. Jellemző még az újságpapír tépése, fészekrakó ösztön. Az ellés megindulásakor a szuka elkezd intenzíven lihegni, remegni. Ez több órát tarthat, és vajúdási szaknak hívjuk. Normális esetben ez a szakasz 6-10 órát tart, s csak ezután indul meg a kitolási szakasz. Ezt igen könnyű felismerni arról, hogy a kutya úgy csinál, mintha kakilnia kellene. Ekkor türelmesen várjuk a kiskutya megjelenését. Minden kölyökhöz tartozik külön burok, köldökzsinór és méhlepény. A magzatvíz általában elfolyik. Ez tényleg vízszerű folyadék. Ezt követi a magzat világra jötte. A víz elfolyásától számított 1.5 - 2 órán belül meg kell jelennie a magzatnak, ha nem állatorvoshoz kell fordulni!

Az első kölyök megszületése előtt oxytocint adni tilos, ugyanis méhrepedést kaphat az anya és elpusztul!

Ne hagyjuk, hogy a méhlepényeket az anya megegye, mert hasmenést kap tőle! Számoljuk, hogy minden magzattal kijön-e a placenta, ha nem szólni kell az orvosnak az ellés végeztével, mert akkor ad majd injekciót, hogy kijöjjön, ugyanis a bentrekedt méhlepény gyulladást okoz, elpusztulhat az anya és a kicsinyek is.

Ha azonnal nem jön ki a kölyök után, nem kell megijedni, lehet, hogy csak a következő kölyök löki ki maga előtt.

Ha a szuka folyamatosan tol, de 3-4 óra alatt sem jelenik meg a kölyök, feltétlenül állatorvoshoz kell vinni.

Ha a kiskutya faros, ne ijedjünk meg, fogjuk meg a kölyök egyik, de ha lehet, mindkét lábát és folyamatosan nagy erővel húzzuk ki, ha lehet tekerve, mint egy pezsgősdugót, tépjük le a fejéről a burkot, hogy levegőt kapjon! Köldökzsinórt a hasfaltól számított 1-1.5 cm-re vágjuk el.

A kiskutyát mindig szárazra törölve adjuk az anyának. Ő majd nyalni fogja, így tud egy darabig pisilni, kakilni, melyet az anya eltakarít.

A VEMHES SZUKÁT AZ 58. NAPTÓL MAGÁRA HAGYNI SZIGORÚAN TILOS!!!


1 db 250 W-os infralámpa (FELTÉTLENÜL SZÜKSÉGES!!!), célja nem a kiskutyák melegítése, bár erre is használható a szem kinyílásáig. Elsődleges cél azonban az ellést követő 48 órában a magzatvizet nyelt kiskutya tüdőgyulladásának megakadályozása. Az infra az egyetlen, amely kiszárítja a vizet a tüdőből, ezért bármilyen hőmérséklet van, az első két napban folyamatosan mennie kell. Később csak akkor szükséges, ha az elletőládában mért hőmérséklet nem éri el a 24 fokot, 3 hetes koruktól viszont elég a 21 fok.


Az infralámpát 80 cm magasan az elletőláda egyik sarka fölött helyezzük el, ne pedig középen, mert akkor az anya nem tud kihúzódni alóla, és szegény megsül. A kiskutyák szükség esetén alákúsznak.

A lezárult ellés végén az anyát nézze át állatorvos, hogy biztosan kitisztult-e! Szükség esetén méhösszehúzót, antibiotikumot fog adni neki.


De én inkább egy gyors ivartalanítást ajánlanék...

2011. márc. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt vannak megyei bontásban a dokik,hátha van elérhető:

[link]


Ilyen fiatal kutyánál mindenképp kell mozgósítható állatorvos!

Ja és fontos az anyakutyát minőségi,szuperprémium táppal etetni,van külön vemhes vagy szoptatós kutyának való.Ez nem a Pedigree vagy társai,mielőtt valaki ajánlaná!

2011. márc. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Bozsikrisz ***** válasza:
83%
Én sem hagynám leelleni orvos nélkül, pláne, hogy ilyen fiatal.
2011. márc. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!