Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megállapítani a...

Hogyan tudom megállapítani a golden retrieveremről, hogy fajtiszta-e?

Figyelt kérdés
Február 20. környékén lett vásárolva egy "Törzskönyvezett" golden retriever. A születési ideje január 11. Tehát mostanában lesz 3 hónapos... De egyre jobban kételyek merülnek fel bennem... Nem tudom hogy valóban fajtiszta kutya-e, a szőre sokkal vastagabb, és gyapjasabb azoknál, amelyeket a google kidobott... és a teste is pufibb, zömökebb. És mindent összeugrál, és szadizza a macskákat is... Kérlek segítsetek!
2011. márc. 23. 21:31
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
67%
A törzskönyve alapján, ha van neki, akkor fajtatiszta, ha nincs akkor nem az. De ha teszel fel képet akkor talán tudok segíteni.
2011. márc. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha törzskönyvezett, akkor biztos hogy fajtatiszta, ugyanis a szülőknek el kell menni tenyésszemlére. Az hogy dagadt, azér van mer sokat adsz neki enni. Összeugrál mindent, mert kölyökkutya, ezzel ne foglalkozz, minden kölyök csinálja.
2011. márc. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:

21:38 vagyok.

amúgy csak akkor fordulhat az elő, hogy nem fajtatiszta, hogyha a törzskönyvre rá van írva, hogy "a szülő nem rendelkezik az előírt minősítéssel"

2011. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
100%
Nos én innen megmondom hogy fajtiszta. Hogy fajtatiszta is na azt már nem tudom.
2011. márc. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
ha van farka, négy lába és ugat, akkor fajtiszta :)
2011. márc. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:

"amúgy csak akkor fordulhat az elő, hogy nem fajtatiszta, hogyha a törzskönyvre rá van írva, hogy "a szülő nem rendelkezik az előírt minősítéssel""

ez nem pont így van...attól még fajtatiszta, mert keverék nem kaphat törzskönyvet...ha ez van ráírva lehet bármi...nincs meg a fajta klub által előírt munkavizsga, vagy teszt, nincs tenyészszemle stb... nekem is van felülbélyegzett kutyám mert az alom előtt nem volt időm elmenni a Ch. kutyámmal tenyészszemlére ami évente 2 x er van...első alkalommal babéziás volt a 2. nál már tüzelt...3 Ich. kutya lett abból az alomból szóval ez nem jelent semmit...



Kérdezőnek: Ha a kutyára nem illenek a fajta jegyek beszélj a tenyészővel és kérdezd meg, hogy ilyen idősen hogyan kell kinéznie a kölyöknek. Vagy kérd meg, hogy menjen el és nézze meg a kutyát.

2011. márc. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
Ugye nem felnőtt kutyák szőrével hasonlítod össze a tied szőrét? A kölyköknek ugyanis teljesen más a szőrminőségük, mint egy felnőttnek. Eleinte pihe-puha gyapjas, csak az első vagy második vedlés után alakul ki a végleges szőrminőség.
2011. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:

nincs róla képed? elég jó vagyok goldenben...lehet megtudom mondani fajtatiszta e.

Az, hogy szadizza a macsakákt és mindent összeugrál az nem jelent semmit :)))) ez mégiscsak egy aktív vadászkutya....mit vársz milyen legyen?

2011. márc. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
2011. márc. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

[link]


Itt 6 hetes... holnap teszek föl róla mostanit...:D

De az a baj hogy amit a google kidob, azoknak teljesen más a szőre...Talán mert agyonra vannak kozmetikáztatva? :P:D

2011. márc. 23. 22:24
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!