Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális? Vagy rossz gazda...

Ez normális? Vagy rossz gazda lennék?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyust, de attól félek rossz gazdi lennék. Félek hogy mi lenne ha nem lenne kedvem hozzá? Vagy ha nem foglalkoznék vele eleget? Vagy nem lenne kedvem sétáltatni? Ezek jutnak néha eszembe. Persze úgy érzem mindezek tuti nem lesznek. De mi van ha mégis?
2011. márc. 24. 11:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Várj azzal a kutyával, amíg biztos vagy magadban, hogy valóban megfelelő gazda leszel.
2011. márc. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Az, hogy ezek foglalkoztatnak számomra azt jelenti, hogy igyekszel felelősségteljes döntést hozni. Tehát nem hiszem, hogy rossz gazdi lennél. Ezeken kívül azonban még rengeteg dolog van, ami butatót jelenthet egy kutyával való együttélés során.

Mi nem ismerünk téged, nem tudjuk milyen vagy, mennyire gondolod komolyan az elhatározásaidat, ezért főként tippelünk. Gondolkodj el azon is, hogy tudsz-e kutyához méltó életet biztosítani a leendő kutyádnak. Nem csak annyi az igénye egy kutyának, hogy elvidd naponta 3-szor sétálni. Tanítani kell, a fajtársakkal való megfelelő kommunikációt ki kell alakítani, minél több inger kell hogy érje ahhoz, hogy kiegyensúlyozott legyen (kirándulások, kutysuli, városi zajok, ingerek, közlekedés megtanulása). Ezek mellett vannak speciális, bizonyos fajtákhoz köthető igények (pl.: puli, mudi, pumi - terelni nagyon szeretnek, birka híjján akár a családot is), amikkel nem árt tisztában lenni és lekötni az ilyen irányú energiáit is.

Még rengeteg dolgot fel lehetne sorolni, de nem ez volt a kérdésed.

2011. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem csak aggodsz,ez természetes.
2011. márc. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*buktatót*
2011. márc. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 xnorkax ***** válasza:
0%
Csak akkor vállalj kutyát, ha tényleg elég elkötelezett vagy legalább 10-15 évre. Ha már most úgy érzed, hogy nem fogsz vele valamikor foglalkozni eleget inkább ne kutyát válassz magadnak.
2011. márc. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem vagy biztos magadban, várj még. Nem kötelező azonnal kutyázni, lesz még rá bőven időd, amikor már biztosabb leszel magadban :)
2011. márc. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én 20 évesen egyetemistaként vállaltam kutyát. Úgy voltam vele, hogy bárhogy is lesz, minden meg fogok oldani, de azért olyan nagyon nem gondoltam át.


A kutyával együtt én is felnőttem, és felnőttem a feladathoz is. Persze nálam is voltak rosszabb időszakok, mikor felelőtlenebbül viselkedtem, mondjuk mert épp zűrösek voltak a pasi ügyeim, és sokat buliztam, de mindig tudtam, hogyha megteszem, hogy nem foglalkozom eleget a kutyával, akkor megbosszulja. Nem szó szerint ő bosszulja meg persze, de ha egy-két napig csak egészségügyi séta van, akkor a kutya pörög, zizeg, egy idő után egyszerűen muszáj kifárasztani. Vagy ha kölyök korában nincs meg az elegendő mennyiségű séta, akkor húzódik a szobatisztaságra szoktatás, meg takaríthatsz utána. Ha nem neveled megfelelően, akkor rosszalkodni fog.


Ha abban 100%-ig biztos vagy, hogy ha gond lenne megoldanád, és nem keresnél kiutat azzal, hogy tovább adod, akkor nincs nagy baj. Idővel a kutya mellett úgyis rájössz, hogy mind kettőtöknek sokkel kényelmesebb ha meg van a rendszeres séta, ha eleget foglalkozol vele. Ha kutyád van, nincs olyan, hogy nincs kedved, mert rájössz, hogy rosszabbul jársz ha ellustálkodod.


De az biztos, hogy lesznek nehézségek, amikbe bele kell rázódnod, és fell kell nőnöd a feladathoz ha előbb nem, menet közben.


Egyikünk sem járt naponta háromszor sétálni hóban, fagyban, azelőtt, hogy kutyánk lett. És valószínűleg később is keltünk mindannyian mikor még nem volt kutyánk. De nagyon hamar életmóddá válik, és akkor már nem kényelmetlen, meg nincs olyan, hogy nincs kedved.

2011. márc. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
én elképzelhetetlennek találtam hogy ilyen történjen ,de tudod minden egyes nap több éven keresztül az ő kis meghatározott idejében (mert hozzászokik) LE KELL VINNI.olyan nincs hogy NEM! és sokszor van úgy h nincs az embernek kedve meg ideje foglalkozni vele.. ha nem tudod 100%-osan biztosítani neki, ne vegyél kutyát mert csak nyűg lesz
2011. márc. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Ninna ♥ ***** válasza:
Azt gondolom, hogy ha ilyen kételyeid vannak, akkor rossz gazdi nem lehetnél. De még ráérsz azzal a kutyával, ha ilyenek felmerülnek benned.. persze, gondolom még fiatal vagy, itt a fiatalkorod, a bulizás, minden, és egy kutya mellett nem mindent tudsz megcsinálni. Én buliztam a border collie-m mellett is, igaz, napi 4-5 órát aludtam, többre nem volt időm, de áldozatot kellett hoznom azért, hogy minden meglegyen, amit szeretnék. Mindenképpen valami kis mozgásigényű fajtát válassz, mert azzal könnyebb dolgod lesz mind mozgás, séták terén, és anyagi kérdésben is. Nem mindegy azért, hogy pl. mennyit kell fizetned kajára, meg ilyesmi, mert tapasztalatból mondom, a szülők néha besokallnak, ha túlmegy a kutyás számla a megadott határértékükön, és olyankor jön a zsebpénzből kisegítés, ha már kutyát akartál stb.. ismerem ezt, én is egy pár hétig, ameddig a szüleimnél laktam ideiglenesen, hallottam egy párszor. Ha abban biztos vagy, hogy nem szakad a kutya a szüleid nyakára, és nem is adsz rajta tovább, nem adod be menhelyre, ki az utcára, stb, akkor szerintem vágj bele, de egy pár évvel később, amikor kiélted már azt a durva fiatalkorodat.
2011. márc. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 hell-ikon ***** válasza:

Én -kérdéseidet látva- azt javasolnám, hogy (ha teheted és van a közelben) menj el egy menhelyre önkénteskedni...

Így "lesz kutyád" is (akár több 100 is:)), de még sem leszel olyan kötött, mint egy saját kutyával, viszont meg lesz az élmény is, tapasztalatokat is szerezhetsz és az ottani kutyáknak is segíthetsz.

Ez persze csak egy ötlet.

A másik lehetőség, hogy ha ismersz olyan -esetleg- idős embert, aki nem tud valamilyen okból a kutyájával eleget foglalkozni, de szívesen venne egy kis segítséget, akkor nála is jelentkezhetsz, hogy szívesen foglalkoznál vele.


S amikor már biztos leszel benne, hogy tudod vállalni a saját kutyával járó "macerát", akkor szerezz be egy kiskutyát. Addig pedig olvasgass sokat a fajtákról (már ha fajtatisztát szeretnél) és úgy általában a kutyákról.

2011. márc. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!