Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól kezdhetem tanítani a...

Mikortól kezdhetem tanítani a kutyámat?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az alapdolgokra, majd a nehezebbekre is.

Azt hallottam, hogy fél éves korától.

Az enyém most 3 hónapos.


2011. márc. 24. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

3 hónaposan már simán lehet. A mennyiségre figyelj oda. 5-10 percnél ne legyen több az intenzív tanulási szakasz egy nap. Mindig akkor hagyd abba a tanítást amikor a kutya még motivált, odafigyel, még csinálná. Mindig egy jól végrehajtott feladattal fejezd be a gyakorlást. Ha valami nagyon nem megy, lépjetek vissza vagy ugorjatok egy olyan dologra amit biztos tud a kutya és pozitív élmény neki azt megcsinálni.

Én a klikkeres tanítás híve vagyok (persze nem feltétlen mindent klikkerrel tanítok) - könnyű, játékos és garantáltan pozitív megerősítésen alapszik. Persze mindenki azzal tanít amiben hisz.

2011. márc. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Már bőven elkezdheted...

Ezt a hülyeséget ki mondta, hogy csak fél éves korától?!


Az ül, fekszik, marad, lábhoz ezeket már elkezdheted tanítani neki, de úgy hogy elöször az "ül" parancsot, és ha azt már tökéletesen tudja, akkor a fekszik, ha már a 2 oarancsoszót megtudja különböztetni mehetsz tovább.


Kajálásnál, "ül", "marad", úgy csinálsz mintha beleennél, majd lerakod a tányért, és addig nem mehet oda amíg azt nem mondod neki, hogy "Tied".

2011. márc. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Játékosan, nagyon kis elvárásokkal, akár már most is. Komoly tanításba fogni és magas elvárásokat felállítani egy kutyával szemben szerintem 7-8 hónapos kora előtt nem lehet.

Most is lehet azonban már az alapdolgokra figyelni: pl. nem kunyerál kaját, nem ugrál fel, nem mászik fel bárhová, ahová kedve tartja, stb.

Játék közben lehet tőle kérni egy-egy "ül"-t, mondjuk mielőtt eldobod a labdát neki. Sok tanítás ilyenkor még nem kell, csupán a játék lesz a fontos számára, nyilván ha le is ül, akkor sem fog fél percig sem úgy maradni, de az már nagy dolog, ha tudatosan leül, ha kéred tőle.

Minél nagyobb lesz annál nagyobb magabiztosággal hajt végre bármit, amit előtte játék közben kértél tőle.

2011. márc. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2011. márc. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Vagy a TV-ben láttam, vagy inkább interneten olvastam a féléves korhatárt. XDD
2011. márc. 24. 12:12
 6/12 A kérdező kommentje:

És a jutalommal hogybánjak?

Miután megcsinálta 1x utána adjak neki és utána egyre ritkábban, majd végül 1x sem?

2011. márc. 24. 12:14
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A jutalom elég sokáig minden egyes jól végrehajtott feladatnál menjen. Aztán fokozatosan elhagyni. De pl én még a mai napig random jutalmazom a 6 éves kutyámat, néha még egy ülért is - a motiváltság fenntartása miatt. A kutya ugyanis nem gép, h amit beteszel egyszer utána mindig azt veszed ki.
2011. márc. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

a JUTALMAZásnál a nagy aranyszabály, hogy mondtod neki a feladatot, a kutya megcsinálja, és abban a pillanatban dicséret és jutalom falat, de rögtön! Ha eltelik iső akkor már nem fogja tudni, hogy azért kapta, amiért ügyesen megcsinált egy parancsot.


Jutalomfalat lehet, karikázott virsli, kis sajt, a lényeg hogy olyan amit egyből le tud nyelni, és nem kell rágókázni rajta (pl.: a kemény "jutalomfalat", amit a boltokba árulnak, speciel pont nem tanításra való, pont ez miatt, hogy egy csomó idő azzal megy el mire megeszi)

2011. márc. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyik válaszoló aki a linket küldte!


A bnőd miért kosárba tanította meg ülni a kutyát? Ilyenről még nem is hallottam, vagy az a helyedre akar lenni?

2011. márc. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
15 éves vagyok és fiú ezért nem értek a főtt és nyers ételekhez, de a virslit főzve, vagy nyersen:
2011. márc. 24. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!