Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyámat...

Hogy szoktassam le a kutyámat hogy ne szökjön el folyton?

Figyelt kérdés
1 éves Roti keverék és mindig elszökik. (FIU kutya)
2009. febr. 24. 14:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Időnként szökik el vagy mindig mikor teheti????????Mert ha időnként akkor a párzási idő van rajta!!!!!!!!
2009. febr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
kb egy hónapja kezte el eddig nem volt semmi baj vele sőt mindenki szerette. ja és elfelejtettem mondani hogy nem birja a láncot addig vonyit amig nem engedjük el
2009. febr. 24. 14:28
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha fiú és nincs ivartalanítva, akkor a műtét segít. De egy kutya általában azért szökik, mert nem sétálnak, foglalkoznak vele eleget. Unatkozik, a "kinti" világ sokkal érdekesebb számára. Rendes kiképzéssel (kutyaiskola), sok sétával, foglalkozással, a kutya felesleges energiájának megfelelő levezetésével megnyugtatható.
2009. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, láncon nem lehet kutyát tartani! Te is szöknél, ha megkötnének. Akkor már inkább építsetek neki egy kennelt.
2009. febr. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
kennel?????? az meg mi és hogy épitsek
2009. febr. 24. 14:39
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A kennel egy fém kerítéssel lezárt nagy "kalitka" De a kennelben tartott kutyákat is naponta kétszer sétáltatni kéne. Itt van egy pár készen kapható: [link]
2009. febr. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
láncra kötve?azta!inkább csináltasd meg a kerítést ugy hogy ne tudjon kiszökni.és ha megharap valakit?vagy összeverekszik egy kutyával,és baja lesz?most ne mondjátok,h drága a kerítés,én tudom,de én csak ugy vennék kutyát,ha tudom,hogy biztonságban van,nem tud elszökni.
2009. febr. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A kennel jó ötlet. Ha atombiztosra építetitek!

Bár én biztos megműttetném - mivel 1 hónapja kezdődött, nagyjából egyidőben a tömeges tüzelésekkel. Ráadásul 1 éves, most az ivartalanítással nagy eséllyel megakadályozható a szökés a további tüzelések alkalmával. Én most csináltatnám meg, mielőtt rögzül a viselkedés - és már megszoksából fog szökni.

Nektek sem jó, mert nem tudjátok hol van a kutya, mit csinál, az utcán járókelők is megijedhetnek tőle, elüthetik, valamint felelőtlenül nagy mérték hozzájárultok a nem kívánt szaporulathoz. Valamint még az életét is meghosszabbítjátok és elkerülitek pl. az idős kori prosztatarákot.

2009. febr. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is elsősorban ivartalanítást javasolnék,ha megszokja a szökést később nehezebb lesz leszoktatni,de a műtéttel ez megelőzhető.Gondold meg....
2009. febr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kutyát láncon tartani a törvény szerint is ÁLLAKÍNZÁS,megbüntethetnek érte!

Most nem arra kell hivatkozni,hogy más is ezt csinálja,akkor is állatkínzás!

Mondd,mi a jó égnek neked kutya?Vegyél inkább egy riasztóberendezést,olcsóbb és nem kínzol egy élőlényt.

2009. febr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!