Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BH vizsgán hogy van a "feladat...

BH vizsgán hogy van a "feladatsor"? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Kiképzésen nekem elmagyarázták, hogy hogy kell de neten amikor utánaolvastam akkor teljesen mást írtak. Akkor most, hogy van ez? Mikre számíthatok? Jövő hónapban tesszük le a vizsgát. BH1 lesz. Valami ötlet, hogy hogyan kapcsoljam ki az agyamat, hogy a kutya ne érezze, hogy izgulok? Pórázzal vagy póráz nélkül kell vezetni?
2011. márc. 24. 23:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az lesz pontosan amit a szabályzatban írnak. Ezért vizsga. Mert mindenkinek ugyanazt a követelményt kell teljesíteni. Szóval csak magold be a szabályzatot mert ott nem fognak segíteni, ha jól tudom. Pórázas és póráz nélküli rész is van, de ezt is leírják a szabályzatban.
2011. márc. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Bírálati lap BH 1.


Gyakorlat száma 1, Pórázon vezetés max: 30 pont


2, Szabadon követés 30 pont


3, Menet közben ültetés 15 pont


4, Menet közben fektetés

behívással 15 pont


5, Helyben maradás

figyelem elvonással 10 pont


Összesen 100 pont.


Vizsga utcai forgalomban:


1, Mozgás csoportban


2, Találkozás kerékpárossal


3, Találkozás autókkal


4, Találkozás kocogókkal, vagy görkorcsolyázókkal.


5, Találkozás más kutyákkal.


6, Rövid időre forgalmas helyen kikötött és magára hagyott kutya viselkedése. Viselkedés más állatokkal szemben.


A vizsga: eredményes


eredménytelen.


Ezek tartoznak a BH 1 vizsgába.

2011. márc. 24. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 zsuzsabazsa ***** válasza:

Az agyadat úgy kapcsold ki, hogy a vizsga előtt egyél meg egy tábla csokit. Attól megnyugszol.


A vizsga előtti napon a kutyával már ne gyakorlatozz, főleg a vizsga előtt közvetlen ne.

2011. márc. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Annyira figyelj oda , hogy változott a szabályzat nem olyan régen.Helyben maradásnál eddig az volt a vezényszó hogy "fekszik marad" de mostmár csak a "marad" parancsot lehet használni kutyasulis társamnak külön kiemelték ezt a vizsga kiértékelésénél.
2011. márc. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ja amúgy meg azt tanuld ami le van írva szabályzaban.Szerintem sokat segítene ha le is rajzolnád az útvonalat és a lépésszámot és hogy holl kell ültetni,fektetni stb. , könnyebb megjegyezni szerintem.
2011. márc. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Gyakorold végig a feladatsort jó párszor kutya nélkül, hogyha álmodból felbresztenek, akkor is menjen. Fontos, hogy mikor vizsgázol, akkor ne kelljen azon gondolkodnod, hogy most mi jön, mi fog történni, hanem tudj 100%-ban a kutyára figyelni.


Én azt mondom, hogy előtte 2-3 nappal ne gyakorolj már, sőt ne is törődj a kutyával. Ne kedveskedj vele, ne nézz rá, ne állj vele szóba, és előtte egy nappal (ha bevállalós semmi baja nem lesz a 2 naptól se) ne kapjon enni sem. Vizsga előtt mikor ti jöttök, akkor kapcsold be a kutyát egy kis lábnál követéssel, és ott még lehet nálad finom falat, hogy tudja, hogy mihez juthat hozzá :)


Így biztosan lelkes lesz a kutya, hogy végre dolgoztok, és nem lesz miért izgulnod.

2011. márc. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Játszatok egy picit előtte, igy ő is feloldódik, és Te is.

Csinálj mindent ugy, mint a tréningen:) hazai pályán vizsgátok?

2011. márc. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon hasznos volt mindegyik, és igen hazai pálya lesz. Szomszéd város.:)
2011. márc. 25. 14:35
 9/17 anonim ***** válasza:

Arra is figyelj, hogy ne gyakorold túl magad és a kutyát, mert századszorra nem szívesen fogja megcsinálni.

Enni ne adj neki előtte lévő nap, és ne is nagyon foglalkozz vele, mert akkor másnapra repesni fog az örömtől, hogy a kedvedben járhat. Vizsga előtt közvetlenül kapcsold be behívással, lábnál követéssel.

Mielőtt beléptek vizsgázni, adj neki jutalomfalatot, hogy azt higgye van nálad és kapni fog vizsga közben is.

2011. márc. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt szoktam ajánlani, számolni a lépéseket. Akkor nincs idő izgulni.

Egy kis sumákság....: Amikor háttal távolodsz a bírótól , orrod alatt dünnyögheted neki 1x-2x, hogy okos, vagy ügyes:))

2011. márc. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!