Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen következményekre...

Milyen következményekre számíthatok esetleg, ha ellopnék egy kutyát?

Figyelt kérdés

Tehát konkrétan arról lenne szó, h a közelünkben van egy kutya (néhány hónapos), akivel az ún. gazdája sajnos szinte egyáltalán nem törődik, ritkán kap csak enni, többnyire a szomszédok etetik, nyáron sokszor semmilyen víz nem volt neki odarakva.Eredetileg 8 kutya volt a háznál, de nemrég az állatvédők egy bejelentés alapján elvitték a kutyák nagy részét, egy állítólag elszökött, egy pedig még korábban sajnos fölakasztotta saját magát, mert nagyon rövid láncra volt kötve, és az valahogy beleakadt a kerítésbe sajnos.....jelenleg az említett néhány hónapos kutya van még a "gazdánál".....de nem is ez a lényeg tkp., hanem az, h annak ellenére, h abszolút nem törődik a kutyával, ahogy korábban a többivel sem ugye, annak ellenére meg nem szeretné odaadni senkinek, viszont a kutyának nincs jó dolga ott, éhezik, nemrég el volt törve a lába, ezért sántít is, nah mindegy a lényeg az, h arra gondoltam, h egyik este odamegyek, és egyszerűen átemelem a kerítésen, mert mindig odajön a kerítéshez, és utána hazaviszem, tehát gyakorlatilag ellopnám :DDD Már egy ideje tervezgetjük, h jó lenne egy kutya, viszont ha közben még ki is menthetnék egy kutyát az ilyen méltatlan körülmények közül, akkor miért is ne legyen ő? Kérdezték már többen, h nem-e adja oda, de hallani sem akar róla, amúgy keverék kutya, nem fajtiszta.....lehet vmi komolyabb büntetőjogi következménye annak, ha egyszerűen így sunyiba elhozom a kutyát? Arra gondoltam, h ha később vhogy kiderülne, h nálam van, akkor egyszerűen azt mondanám, h idejött, adtam neki kaját, aztán ideszokott, és h nem tudtam, h van gazdája, h azt hittem kóbor állat vagy vmi ilyesmit....

Amúgy még attól tartok egy kicsit, h van 10 macskám, nem tudom, h megbarátkoznának-e a macskák meg a kutya?! :)


Köszönöm a válaszokat!!!


2010. szept. 7. 00:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább fordulj az önkormányzathoz, hogy nagyon rossz körülmények közt tartják a kutyát, és te szívesen örökbefogadnád.
2010. szept. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Értem, ez is egy jó ötlet....mondjuk nem értem, h amikor múlt héten kint voltak az állatvédők, akkor miért nem vitték el ezt a kutyát is, bár lehet, h éppen nem volt szem előtt, tehát elbújt valahova, és ezért nem vitték el....
2010. szept. 7. 00:55
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vidd el nyugodtan!én biztos megtenném!szegény kis állat!kérlek mentsd meg őt!vidd be a házba mig lecsitulnak a kedélyek, nem hsizem h keresné a gazdája!ha ennyire nem törődik vele!kérlek majd rd meg h eltudtad e hozni!
2010. szept. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Majd mindenképpen megírom, h hogy mi van a kutyával....mondjuk épp áruljuk a házunkat, és vannak is vevők, így előreláthatólag belátható időn belül elköltöznénk kb. 30 km-el arrébb, így aztán a probléma meg is lenne oldva:) Addig meg próbálnám úgy intézni, h ne legyen annyira szem előtt, habár a kedves "gazdi" amúgy is szinte egész nap a házában döglik úgymond, nem is jár nagyon ki, úgy hogy amúgy sem venné észre sztem, h itt van nálunk az állat, meg egyébként is ahogy eddig törődött az állatokkal, sztem kb. lesz%*@&ná, h hol van a kutya, bár nem értem, h ugyanakkor miért nem akarja odaadni senkinek, de ezt csakis ő tudná megmondani, vagy még ő maga sem tudja :)))
2010. szept. 7. 01:48
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ezt tettem két hónapja én is... Alkesz pasi, szerencsétlen tacskót ütötte-vágta, aztán egy este "elszökött" a kutya :) Nálam ugye nem maradhatott, merthogy két házzal arrébb lakik a "gazdi", viszont találtam neki felelősség teljes IGAZI gazdikat, akik azóta is küldik róla a képeket, imádják, kényeztetik. Szóval nem bántam meg, és nincs lelkifurdalásom. Szóval, ha meg tudod menteni, tedd meg. Sok sikert!
2010. szept. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 KÁELEF ***** válasza:
12%
Ha észreveszik akkor vagy megvernek vagy feljelentenek esetleg ez is az is. Kell ez neked?
2010. szept. 7. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hozd el, ha nálad jobb helye lesz.

Nem hiszem, hogy komoly következményei lennének a dolognak vagy a gazdája majd járna a bíróságra emiatt meg stb.

Ha úgyis elköltözöl akkor már nem is kell sokáig elzárva vagy a lakásban tartani.


Egyébként mondhatod, hogy odament hozzátok a kutyus, már nem először és mivel te nagyon szerettél volna kutyust befogadtad, mert azt hitted kóbor állat.

Aztán bizonyítsák be az ellenkezőjét, ha tudják.

(Majd vigyázz, amikor elhozod, hogy senki ne lásson meg.)

Ha valaki meglát akkor ne inalj el, hanem menj oda és halkan elmondhatod, hogy megsajnáltad és azért viszed el. Ecseteld, hogy mennyire rosszul bántak ott vele.


Szerintem nem lesz semmi komoly következménye a dolognak.

Egyébként is ha már voltak kint az állatvédők akkor köztudott, hogy ott rossz sorsa van a kutyának. Azért ez így nem egy hagyományos kutyalopás, inkább kutyamentés. :)

2010. szept. 7. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
sajnos az a bibi az egészben,hogy ha nagy nehezen el is tudod vinni,az ilyen f@sz beszerez egy másikat helyette,akinek ugyanilyen mostoha sorsa lesz.pedig én is nagyon sajnálom az ilyen kutyát,és a gazdáját komolyan büntetném.
2010. szept. 7. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy percig se hezitálj, mentsd a kutyit, drukkolok! Előttem már leírták: ha valami gond van, csak befogadtad, mert ott sírt a kaputokban és a botrányosan rossz állapotából arra következtettetek, hogy gazdátlan.

Hajrá! Ugye megírod, hogy sikerült-e?

2010. szept. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

beszélned kellene azokkal az állatvédőkkel, akik elvitték a többit, hogy te befogadod azt a kutyát, de ők tegyék meg a hivatalos lépést, hogy tiltsák el az állattartástól az illetőt. Ezt kellene elérni.

Az ellopásról

1. neki feljelentést kell tennie, hogy ellopták.

2. be kell bizonyítani, hogy az a kutya az övé. Az oltási könyvének bemutatásával és a kutya azonosítójával. (chip)

3. Ha kiderül és te bebizonyítod, hogy életveszélyes helyzetből mentetted akkor nem kell félned.

DE!!! Azért nem tanácsolom, mert el kell tiltani az állattartástól.

Nagyon sokat javít a helyzeten, hogy te már be is fogadod.

Ugye ilyenkor a hivatalos szerveknek mindig ez okoz problémát, hogy oké, hogy elkobozzák, de mi lesz vele.

Ha egy állatvédő szervezet segítségét kéred, és megmondod, hogy te be is fogadod ez lenne a legideálisabb.

Kérlek mentsd meg azt a szegény kutyát:-(((((((((((

örökké hálás lesz neked

2010. szept. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!