Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csonttörés kutyánál; milyen...

Csonttörés kutyánál; milyen felépülésre számíthatok?

Figyelt kérdés
5 éves angol cocker spánielünk jobb mellső lábán a könyökében van egy ízületbemenő törés. Kedden műtik, állítólag nem szabad azonnal. (Tegnap történt az eset, kertesházunk kertjében, látszólag semmi nem indokolná, úgyhogy kicsit rejtélyes az ügy) Arra lennék kíváncsi, hogy műtét után mik a kilátások. Nem fog sántikálni, élhet még teljes életet? Addig is nem tudom mit csináljak, mert nem szabad mozognia, szegény nem érti mi van körülötte, a másik mehet sétálni, ő nem, nem eszik, nem wc-zik.
2010. nov. 13. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha jól sikerül a műtét, akkor teljes életet fog élni, észre se fogja venni, hamarabb elfelejti az egészet, mint te. De sántítani lehet, hogy fog! Zavarni nem fogja, hosszabb sétáknál se, de lehet, hogy észre lehet majd venni a mozgásán. Nekünk elég komoly térdszalag műtétünk volt, hónapokig sántított, de csak egy picit.

A mozgás hiánya ne flusztráljon téged, mert akkor őt is fogja. Foglalkozz vele úgy hogy ne mozogjon.

Mi se akartuk nagyon korlátozni, túlterhelte, újra elszakadt, aztán párszor feldagadt, bevizesedett, úgy kellett lecsapolni.

Szóval komolyan kell venni, hogy ne terhelje, mindig gondold azt, hogy ez az ő érdeke, még ha nem is tud róla.

Az evős wczős dolog szerintem megoldódik, csak előbb lehet, hogy fel kell dolgoznia a műtétet.

A legjobb sz.tem, ha természetesen viselkedtek vele, és nem erőltetitek. Attól hamarabb megnyukszik.

2010. nov. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nem wc- zés érthető, ugye nem mozoghat :-(

Ha jól sikerül a műtét akkor nem lesz vele baj, de ez a tényleg attól függ, h mi lesz a műtét kimenetele. Még nem idős ahhoz, hogy rendesen felépüljön. Remélem ügyes sebész az orvosotok! A környezetemben épült fel ennél komolyabb baleset után is kiskutya, pedig senki nem gondolta, h teljesen felépül majd és most jól van! :-)

Úgyhogy ha ügyes az orvos, jó esély van a teljes gyógyulásra, hidd el!

KEddig valahogy azért meg kellene oldani az evés, ivás, wc- zés dolgot, mert műtét után min. egy napig nem tud majd enni, nehogy nagyon lefogyjon és legyengüljön addig... :-(

Azt nem tuodm miért kell keddig várni vele.

Remélem minden rendben lesz! (Esetleg egy kicsit hanyagoljátok a másikat is, mármint ne játsszatok, ne vigyétek sétálni a beteg kuytus előtt... Én néha "kilopom" az egyiket sétálni, amíg anyu a másikkal foglalkozik)

2010. nov. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, én ismeretek német dogot, akire ráugrott a ló, és eltört a combcsontja. Megműtötték, és most jobb mint új korában.:)
2010. nov. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Unokatesómék boxerének 3 éve (4 évesen) volt a bal hátsó lábába törés. A parkettán felugrott és úgy ért földet, hogy kicsúszott alóla a lába. Neki se műtötték azonnal, 3 csavart ültettek be a lábába és kívül volt egy rögzítő. Mindezt 3 hónapig. Mikor sétáltak, be kellett kötözni, de ugye nem tudott ráállni. Még sok időbe eltelt, hogy újra elkezdje használni, miután kiműtötték belőle a rögzítő pöcköket :S Nem tudom mennyire súlyos nektek :((
2010. nov. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Műtét után mennyi a felépülési idő? (combcsont törés)
2013. márc. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!