Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem fogadják el végre,...

Miért nem fogadják el végre, hogy a pitbull nem egy gyilkológép?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok rá, mert azt tapasztalom, hogy akik még életükben nem találkoztak jól nevelt pitbullal azok a többi kutyától külön kategóriába sorolják és betojnak ha meglátnak egyet. Miért a híradóban látottak alapján ítélkeznek?
2011. márc. 24. 23:13
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

Még valami.

Ha Cesar Millannál látok pitbullt, akkor nem félek.

De ha sötét alaknál, akinek a kutyáján ezer és egy heg van, akkor bizony kerülöm!

2011. márc. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
70%
Mert iszonytatóan dogmatikus szűk látókörű emberek vannak többségben. Nincs veszélyes kutya, csak idióta gazda. A rottweiler vagy a német juhász egyébként alacsonyabb ingerküszöbű kutya, de még a cocker spániel is, mint a pit bull terrier. Egyszer olvastam egy ilyen listát az agresszióhajlamról és ez ebben volt. A pit nem a legingerlékenyebb. Ez tény. Aki nem hiszi, javaslom nézze sokat Caesar Millan kutyás műsorait. Ő higgadt pittel szoktatja le mások hebehurgya kutyáit a hülyeségről.
2011. márc. 25. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
53%
Utolsónak:a véleményed egy kissé "általánosító".Majd,ha a gyerekedet megharapja egy ilyen,kíváncsi vagyok,mit mondasz.Mert az én gyerekemet sajnos megharapta,egy alapjában véve tündibündinek nevelt családi kedvenc,az a szerencse,hogy ott voltunk,különben a gyerekem már nem is élne.Ja,és a gyerek abszolút semmi idegesítő vagy helytelen dolgot nem tett,annyi bűne volt,hogy ránézett a kutyára,ami azért elég gyakori eset,nem?Ez a fajta kutya igenis idegbeteg,nem nevelés kérdése,benne van a vérében.Ebből max rossz és még rosszabb van.Idő kérdése,mikor "kattan be".Ez azért egy puliról vagy egy vizsláról nem mondható el szuerintem,mégha oly rosszul nevelik is.
2011. márc. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Salx Narval ***** válasza:
Attól eltekintve, hogy mint kutya,nem tartozik a kedvenceim közé, semmi bajom velük.Viszont annál több, azokkal a gazdákkal, akik póráz és szájkosár nélkül emberek közé viszik a kutyáikat, természetesen mindenkinek magyarázkodva, hogy az ő kutyája, nem harap.Én ezt nagyon durván büntetném.Jól nevelt juhászkutyám van, sohasem volt agresszív,bízok is benne, de egy jól nevelt kutya is veszélyessé válhat, egy -egy nemvárt szituációban.Elég ha életében egyszer előfordul.Láttam már olyant, hogy egy öleb megugatott egy jóval nagyobb kutyát, az lehajolt és reccs, a gazdi utána kapott, azt is megharapta.Természetesen az ő kutyája sem bántott még senkit.Talán, ha a fent említett módon lennének sétáltatva a kutyák, az emberek is másképp vélekednének.Az enyémet is sokan megsimogatják és nem húzódnak el, még a gyerekes szülők sem.
2011. márc. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

Van veszélyes kutya.

Szerinted pl. vizslát miért nem viadaloztatnak?

2011. márc. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Minden kutyát lehet agresszívre nevelni. Avagy elhanyagolni és ráhagyni amit csinál, tehát nem nevelni. Ez nem fajta függő. A nagyobb testű kutyák, (biztos kezekben)a legnyugodtabbak. Nézz meg egy kistestű kutyát (pl pincsi)és akár csak menj el mellette bringával ááááááá. Na de itt se lehet általánosítani. 1 kutya harapott meg eddig az pincsi volt:) Na bumm! És akkor mi van. A minap meg 2 vel találkoztam egy gazdánál , és mind2 kutya szépen eljátszott az enyémmel, meglepetésemre. Mert a gazda nem játékként kezelte a kutyáit. Ennyi.

A tesómnak pitje van és egy tacskója két kan együtt, tündériek! Úgyhogy hagyjuk ezt a fajta specifikus bekategorizálást. Amilyen a nevelés, olyan a kutya. Meg ugye vannak alapvető viselkedések amiket egy kutya sem tisztel, csak az ostoba ember ezekről vagy nem tud, vagy sza*rik rá, és ebből lehet probléma. Jó, akkor a médiában közvetített balesetek miatt írtsunk ki minden kutyát... főleg a pit bullt, me jaz a fajta a véjreb, monnya Bözsi néne a többi bolondnak.... De akkor az életmentő, a drogkereső, és a vakvezető kutyákat is ki kéne, nem?

2011. márc. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Ismét megkérdezem: vizslával miért nem viadaloztatnak?
2011. márc. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 KÁELEF ***** válasza:
A pitbull dögöket ki kell írtani, a tulajdonosaikat meg bezárni egy cellába egy rakás buzeráns cigányhoz, hadd játszadozzanak vele pár hétig. :) Utána garantáltan nem kérdezgetnék a népet ilyen képtelenségekről, mint a kérdező is tette.
2011. márc. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

A kutya kutya, ha ptibull, akkor is. Csak nem való mindenkinek.

Azt kellene összezárni viadaloztatott pitbullokkal, aki ilyen megnyilvánulást tesz kutyáról, mint KÁELEF.

2011. márc. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 KÁELEF ***** válasza:
Egyszerű ember vagy te, utolsó. A gondolkodásmódod is egyszerű.
2011. márc. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!