Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » NEM FOGADJÁK EL EGYMÁST...

NEM FOGADJÁK EL EGYMÁST Folyt. Van egy 3éves Palota pincsim és hozztam egy 9hetes Staffordot és A pincsi nem akkarja elffogadni a Staffordot Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy nem akarja elfogadni? Morog rá, domináns vele? Kicsit bővebben fejtsd ki.
2011. márc. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Mi az, hogy nem fogadja el? Ki ő, hogy dönthet ebben?
2011. márc. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

A pincsik nem épp barátkozós kutyák, a tiedet neked kellene ismerni, ilyen kutya mellé nem való kiskutya.

Gondolom nem kívülálló helyen találkoztak, hanem egyből haza is vitted a kicsit, igaz? A nagy betolakodónak érzi a területére.

Folyamatosan szoktasd őket egymáshoz. Foglalkozz sokat a pincsivel, mert irigy, és félti a területét, a gazdáját. Tedd oda hozzá a kölyköt, és amikor megszimatolja, jutalomfalat, simi. Mindenért jutalom, amikor nem bántja, ha sokat bántotta. Először 5 percre vidd oda, aztán 10...

2011. márc. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát... hogy morográ, domináns, És támadja
2011. márc. 7. 20:20
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Mert hagyod.

Állítsd le! Ugyanolyan határozottan, mint ha a Staffit állítanád le hasonló helyzetben.

Egyébként ha nem teszed meg, majd leállítja a Staff, csak nőljön egy kicsit...

2011. márc. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
szóval előbb utobb nem fogja csinálni
2011. márc. 7. 20:23
 7/11 anonim ***** válasza:

Vidd ki őket egy külön területre,ahol nincsenek különösebb ingerek, és ott szoktasd őket össze.Amint a pincsi jól viselkedik, nagy jutalom és dícséret. Egyébként ki kell alakítani közöttük a rangsort, mindíg az a kutya kapjon enni először stb. amelyik felül áll. Meg kéne értetni a pincsivel hogy ő alul van, mert ha a stafford felnő, elég nagy lesz a pincsihez képest :P

A többiek majd írnak még gondolom jó dolgokat, ma elég offba van az agyam, és ennyi jutott eszembe. :)

2011. márc. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hű de ismerős szitu!

Pár hónapja volt ilyen kérdés, hogy nemsokára lesz egy staffim, nem fogja e bántani a pincsimet, ha megnő.


Érdekes, én akkor az eset fordítottjára készítettem fel a kérdezőt... :)

Persze ő hülyének nézett, és csak hajtogatta a magáét.


A dolog egyébként nem olyan bonyolult. Teremts közös szituációkat, ha támadja fegyelmezd, ha békesség van jutalmazd.

2011. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. márc. 7. 20:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha most "határozottan" elkezd dirigálni a pincsinek, csak még irigyebb lesz, és azt fogja hinni, hogy ő már nem olyan tagja a falkának, mint eddig. Persze rá kell szólni, de nem kiabálni, s nem nagyon durván. Ahogy mondtam, mikor nem azzal van elfoglalva, hogy a kicsit zargatja, jutalmazd, és akkor is vele foglalkozz többet, mikor ott a kicsi, hogy lássa, hogy ő is fontos, sőt. El is túlozhatod. Igaz így látatlanban nem tudom megítélni, mennyire akarná bántani, vagy csak helyretenni, de a biztonság kedvéért ajánlom, nehogy véletlenül úgy harapja meg, vagy valami. Azért a kölyköket is ismerjük, nem érdeklik, hogy épp hol fogja a nagyot, hisz csak játszana.
2011. márc. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!