Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 30000-ért már érdemes GOLDEN...

30000-ért már érdemes GOLDEN RETRIEVERT venni?

Figyelt kérdés
2011. márc. 25. 18:51
1 2
 1/20 Ninna ♥ ***** válasza:
90%
Törzskönyves a kiskutya, chipeltetett, és szerződést is adnak hozzá? A szülei törzskönyvesek, tenyészszemlések, kiállítási eredményekkel rendelkeznek? Ha erre mind igen a válasz, akkor természetesen, megveheted a kutyust. Szerintem 30 ezer forintért ilyen kutyust nem fogsz találni, olyat, amit érdemes is megvenni, mert sajnos a goldeneket is utólérték a szaporítók, rengeteg a beteges, ideggyenge golden, a menhelyek is tele vannak velük. Ha golden, és fajtatiszta, kölyök, akkor viszont csak normális tenyészetből, kennelből, ami tuti hogy nem 30 ezer forint, hanem 90-150 ezer forint körül van, na azért már érdemes megvenni. Lehet 30 ezer egy jó helyről származó golden, de az lehet, hogy színhibás. Ezzel nincs baj, ugyanúgy megkap mindent, de nem tenyészthető, szóval ha arra akarod, akkor arra alkalmatlan, és kiállítási kutya sem lesz soha.
2011. márc. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
nem.csak hobbi célra. családikedvencnek.csippellt.törzskönyvezett szülöktől? igen.igen. nem akarom kiállításra vinni, tehát igy akk jo?
2011. márc. 25. 19:00
 3/20 Ninna ♥ ***** válasza:
100%
Törzskönyvezett szülőktől.. hm. És a kutyus is kapna törzskönyvet? Színhibás a kutyus? A legtöbb szaporító hirdetésében csak azt lehet látni, hogy "törzskönyvezett szülőktől", na ez kamu. Akkor már a kölyök is törzskönyvezett lenne, mivel a törzskönyv ára MEOE tagoknak 5500 forint, és egy minimum két törzskönyvvel rendelkező kutyás gazdi, aki ráadásul tenyészt is, tuti, hogy MEOE tag, szóval ez átverés. Megnézhetném esetleg a hirdetést?
2011. márc. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
mi az hogy színhibás?
2011. márc. 25. 19:11
 5/20 A kérdező kommentje:
[link] ez egy link. de ez csak egy méég van rengeteg az expresszen. (:
2011. márc. 25. 19:13
 6/20 Ninna ♥ ***** válasza:
Innen ne vegyél kutyát! Cukik, meg minden, de egy igazi tenyésztő nem igény szerint törzskönyvezteti a kutyáját, hanem alapból mindegyik törzskönyvet kap, nincs kérésre meg ilyenek. Ez egy szaporító, csak a jobbik fajtából.. nem szabad innen venni. Ezek közül nézelődj, innen tuti egészséges, kiegyensúlyozott idegrendszerű kutyát kapsz: [link]
2011. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
nálunk egy kutya (nem golden) 300 ezer színhibás 100... de pl régen collie almom is volt ott kiállításra 100 hobbyra 60-70 csak az oltások, chipp, szűrések (mi a hobby kölyköt is szüretjük kölyökként szemre) sokkal több mint 30 ezer... és itt is adtunk Tk-t mert az JÁR!! az a kiskutya anyakönyvi kivonata...anélkül csak keverék. Mi ráírtuk a Tk- ra, hogy nem tenyészthető de odaadtuk
2011. márc. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
de mi az a színhiba.? :OO
2011. márc. 25. 19:19
 9/20 A kérdező kommentje:
nagyon szeretnék máár egy kiskutyust. te melyiket ajánlod nekem a beaglet vagy a golden retrievert?
2011. márc. 25. 19:20
 10/20 anonim ***** válasza:
17%

Én tegnap hoztam el egyet 25-ért. Nem törzskönyves, nincs chipezve, nem hiper-szuperek a szülei. Ellenben szépek a szülők, szép a kiskutya. Mivel nekem nem tenyésztésre kell hanem házi kedvencnek kisgyerek mellé, így nem érdekel ha színhibás és a többi.

Nekem nem volt rá több, de 40-ért már lehet venni törzskönyveset, ha olyat szeretnél.

Nekünk eddig minden kutyusunk törzskönyves volt, semmire nem használtuk. Mindegyik 7-8 éves korában elpusztult. Van egy keverékünk, vígan él 13 év óta velünk....

A drága kutyával is történhet bármi.

Igazából mérlegelni kell, hogy mire szeretnéd a kutyust. Akarod-e tenyészteni és hasonlók.

Az oltásai is pénzbe kerülnek, mire eléri a 14 hetes kort szerintem + 20 000.

És kíméljetek attól, hogy valamire való tenyésztő..., mert soha nem tudhatod milyen egy tenyésztő, hisz találkozol vele, elhozod a kutyát, aztán ennyi.

Mielőtt vettem volna a kutyust felkerestem tenyésztőket, akik elviekben barom jók, válaszra sem méltattak. Pedig elvileg a golden a mindenük és a többi blabla...

Lehet, sőt biztos, hogy én egy szaporítótól vettem, de nagyon aranyos családtól került ide hozzánk.

Amire nekünk kell tökéletes megfelel.

2011. márc. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!