Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyám folyamatosan...

Kölyökkutyám folyamatosan éhes! Adjunk neki több kaját, vagy szokjon rá erre?!

Figyelt kérdés
A kutyus 3 hónapos, 6.5 kilós. A tápos zsák szerint egy 7 kilós kutyának napi 200 grammot kell adni. Kétszer kap enni, így ezt az adagot ketté osztjuk, de folyamatosan éhes, lökdösi a tálját, kunyerál amikor éppen eszünk vagy főzünk, felugrál a "finom falatos" dobozhoz. A kérdésem az lenne, hogy adjunk neki kicsit többet enni, avagy mivel ennyi az "egészséges napi bevitel" számára, ezért szokjon hozzá ehhez? Tudom, hogy még napi három etetés lenne az ideális, de sajnos ez maximum hétvégén lenne megoldható, viszont nem szeretnék összezavarni azzal, hogy egyszer kap, egyszer nem...
2011. márc. 25. 21:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Utolsó hozzászóló vagyok. Nem neked írtam, hogy nézd meg a zsákot, hanem aki előtte hozzászólt.

Tegnap néztem meg a Pedigree junior tápos zsákot, mert fél kilót vettem csak és ki is dobtam a zacsit. A kutya felnőtt mérete az irányadó és ott vannak a hónapok is, hogy mennyit kell kapnia. Most megnéztem a másik tápot, az jobb minőség, mint a Pedigree, ott a kutya kifejlett súlya van az egyik oszlopban, majd a hónapok és hogy mennyi kaja tartozik hozzá.


Amúgy nem vagyok hülye, nagyon jól tudom, hogy kölyökkutyának junior táp kell. Nem is lenne akkor felnőtt súly irva, ha felnőtt táp lenne, csak annyi, hogy a kutya súlya. Nem én vagyok a bolond, mindkét zsákon ez van, hogy a kifejlett egyed súlyát kell figyelembe venni.


Ahogy nő a kutya, úgy emelkedik a mennyiség is.


Érdemes lenne megkeresned a Happy dog leírását és adagolását vagy konkrétan kérdezz rá, hogy 3 hós x fajta kutyának most mennyit kell ebből a tápból adni, biztosan segítenek neked.

2011. márc. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
A probléma, hogy legutóbb nem volt időm elmenni tápot venni a kutyusoknak, így anyut küldtem el, ő megkérdezte, hogy mennyit kell adni a picinek, együtt nézték meg, ebből gondolom, hogy nagyon nem tévedhettek, pláne hogy állatorvosé a bolt, a felesége az eladó, csak konyít hozzá valamicskét. Mindig együtt találjuk ki az eladóval, hogy a kutya igényeihez melyik is lenne jelenleg a megfelelő táp, pl a már felnőtt kutyusunk hajlamos az elhízásra, és porc problémái is vannak, így ha éppen dagi, akkor light kaját kap egy darabig, ha fájlalja a lábait, akkor porc erősítőst, stb stb. Az egyetlen hatalmas problémám, hogy most anyuval beszélte meg a dolgokat az eladó ugye, és ő már nem bébi tápot ajánlott, hanem juniort, viszont anyu nem emlékszik pontosan melyik fajtájú tápból is kért, így még utána nézni sem tudok, csak nagyjából. Ahogy elnéztem a happy dog junior tápjait, elég reális lehet az a 200 gramm, szóval talán nincs nagy baj, csak fura hogy ilyen szinten beles a kis jószág, de az is lehet hogy csak a felnőtt kutyánál már elszoktunk tőle, hiszen ő rászokott a napi egy kajára, és napközben nem is igényel többet. Mindenesetre köszönöm a válaszokat, akkor egyelőre nem térünk el az adagtól. :)
2011. márc. 27. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!