Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak vele? Ezt...

Mit csináljak vele? Ezt lehetetlen megoldani.

Figyelt kérdés

Na szoval. Van egy kutyam, akita-husky keverek.... Mar 8 honapos, 1.5 honapos koraban kerult hozzam. Voltak vele gondok, izgo mozgo volt, huzott stb... Mivel munkaba jarok, nemtudok annyi sokat foglalkozni vele. Meg nem leptem munkaba, addig hordoztam ki, jatszottunk, minden nap, perben kint volt. Aztan, mikor mar nemvittem ki, kezdett szokni. Mivel mar rajott arra, mire jo az ami a labakozt van -kan kutya- hat jar a kerten keresztul ki az utra. Egy kis ido utan jottunk ra hogy szokik, mikor reggel veresen jott haza, masnap megint, akkor tobszor a labat kivagta a keritesen mikor felakadt. De nyugodtabb volt, nem sirt, hogy vigyem ki, valamikor meg o sem akart setalni. Csak annyi van benne, hogy most meg bolhas, csunyan kohog, az utca kutyaktol barmit elkaphat, meg ha beindul a vetemenyezes, akkor megtalaljak fogni, es megolik, mert osszetapos mindent. Feltunk is, meg ot is feltettuk, hat semmi problema, veszunk ra lancot. Vettunk is, elszakitotta. Vettunk ra vastagabbat, a nyakorvet kihuzta a nyakabol. Vettem ra szorosabb nyakorvet, betwekerte magat, es elkezdte rancigalni a fejet, amig a nyakorv meg nem nyullik, es kitugya huzni a nyakabol. Van hatul nekunk egy olyan helyiseg,oda bezartuk.Az ajtaja fabol van, es van ott egy cica szeru lyuk. A kutya 3-4szer olyan nagy, mint a cica, es azon kimaszott. A szemet kivagta rajta, de kimaszott.... Most mar nemtudjunk vele mit csinalni, erre semmit nemlehet venni, mar csirkedrotot akartunk, de most zarjam be? meg hat amugyis nincs is hova tenni a ketrecet, megkotni kene, de hat ez nem letezik, kossem ra lancra?


Ha megmondjatok, hogy kell kepet kuldeni, akkor szivesen kuldok.


2011. márc. 26. 12:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
keress neki egy másik gazdát, légy szíves :S jobb lenne mindkettőtöknek, de főleg a kutyának
2011. márc. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Gratulálok hozzá, az akita és a husky is kemény kutya, nem kellett volna bevállalni, ha nem tudod kezelni. Na mind1, nem megbántani akarlak.

A válasz egyszerű: IVARTALANÍTÁS! Minél hamarabb!!

Így nem fog megszökni, nem kell neki a lánc sem, mert már nem érez késztetést a tüzelő szukákra...

2011. márc. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet buta ötlet, de ha ivartalaníttatnád, nem lenne nyugodtabb?


Képet egyébként feltöltesz mondjuk kepfeltoltes.hu-ra, és belinkeled ide.

2011. márc. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
nos. egy nagyon vastag drótszálat ami hosszú is fektessetek az udvarra. mindkét végét rögzítsétek le a talajba,de előtte fűzzétek rá a láncot. így tud futni.érthetően írtam le?
2011. márc. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Nos, a helyzet az, hogy ezzel a kutyával nincs megfelelően foglalkozva, sem minőségben, sem mennyiségben, és ha jól értem a megfelelő állatorvosi ellátást sem kapja meg.


Javaslom, hogy keresd fel a szánhúzó kutyátat mentő állatvédő szervezetet, és add nekik át a kutyát.


[link]

2011. márc. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
ivartalanítás, a kerítést meg kell csinálni rendesen, a kutyát meg le kell mozgatni
2011. márc. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

HMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM.,.......

1. A kutyat nemadom senkinek, mert az nagy butasag, mivel h masnak is elszokne es az meg ossze is verne....Errol enyit, ez total KO...

2. NAGYON jol van vele banva, mert minosegi tapot eszik, lehet hogy nem Acanat, de a minoseg meg van, ami a jatekot illeti, anyi van neki, mint a fu a reten, ami a mozgast illeti, mindeg lelek ra egy kis idot, ha kell 5 percet, de akkoris van ra, Ma pl. mar 2x futtattam, tegnap egesz nap jarkaltunk ide oda, meg egy nagyon hosszu turara is elvittem, es nagyon elfaradt.

3. Az ivartalanitasra enis gondoltam, csak felek, h ott nem e lepnek fel komplikaciok, vagy ilyesmi.

4. egy 3 meter hosszu lancra van kotve de csak este 7tol reggelig, amig nem megyek munkaba. Nappal nemszokik, csak este. Egesz nap a rendelkezesere all egy nagy udvar, cicat kerget, madarat, van neki homok, amiben csontok vannak eldugva, kedvere ashat, ha akar, labda stb...

Egyszoval a mozgassal, se a gazdival semmi problema. Meg egyepken meg sem emlitettem ilyet, hogy sem minosegben, sem mennyisegben nincs vele torodve. Ez is nulla.... Na de mindegy, ez is megtortenik.

Szoval anyit akarok jmondani, hogy a kutya nagyon is jol erzi magat velunk, szeretetet annyit kap, amenyit csak ker, okos kutya, nagyon sok trukkot tud, halgat ha hivom, naponta 4x is eszi-3x +1x a granulat, fesulom, Denta sticks-et adok neki, hogy a fogat vedjem, szoval a fizetesem negyede o ra megyen el, es nem azert, hogy masnak adjam a jol tartott nevelt kutyamat. O az enyem...

Ja es a kapu amit atugrik, az 2 meter magas.

De azert koszi a hasznos valaszokat is. Kuldok kepet is.

2011. márc. 26. 16:45
 8/18 A kérdező kommentje:
Toltotem fel, de sehova nemtudtam beirni, a linket, ugy elkuldte es kiirta hogy error, nemtudja hova kuldeni. A linket hova irom be?
2011. márc. 26. 17:15
 9/18 anonim ***** válasza:

Nagyon kicsi az esély arra, hogy komplikációk adódnak az ivartalanítás miatt.


a ti esetetekben szerintem mindenképp hasznos (sőt, életmentő)volna az ivartalanítás.

A kutya nyugodtabb lenne, nem szökdösne, így nem veszélyeztetné a saját és mások testi épségét, ti is nyugodtabbak lennétek.

Szerintem ne sajnáld rá a pénzt ( kb. 20-25 ezer lehet ilyen termetű kan kutyánál), a kanok műtéte ráadásul nem is olyan bonyolult, mint a szukáké, tehát ne féltsd, rendben lesz vele minden.

2011. márc. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

egy akita-husky keverék nem 5 perc, de lehet 5 óra sétát, foglalkozást is keveselne-így amit csináltok vele az állatkínzás-nem részesítitek ösztöneinek és fizikumának megfelelő mennyiségű és minőségű mozgatásban és ezek után ti megoldásnak látjátok tovább szűkíteni az életterét?!

ha nem változik a hozzáállásotok csak egyre több problémátok lesz egy egyre frusztráltabb egyre kiszámíthatattlanabb kutyával!

a megoldás valahol itt kezdődne:

napi 3-4 óra séta rövid pórázon, kutya-hátizsákkal vagy egy szánkóval, kiskocsival a kutya mögött + ivartalanítás + a hierarchikus rend és nyugalom megteremtése elengedhetettlen!

2011. márc. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!